Rezidencie a ničenie krajiny mimo nich

Zdravíme hráčov, dnešným dňom sme vďaka podpore developera HamAndRock implementovali na server úspešne plugin, ktorý zabraňuje ničiť prírodu a krajinu mimo vami zakúpenej rezidencie. Asi sa divíte, prečo sme k tomuto kroku pristúpili. Je na to hneď niekoľko dôvodov.:

  • Keďže chceme ochrániť našu krajinu, aby sme nemuseli robiť zbytočné wipe serveru, ako inde, dávame hráčom možnosť ničiť krajinu od povrchu až po bedrock iba v rámci rezidencií. Ak si však chcú hráči naťažiť vzácne materiály, prípadne ísť ťažiť diamanty, je tu pre nich určený Ťažobný svet. Doňho sa dostanete pohodlne, buď pomocou lode v prístave, alebo zadaním príkazu /wild. Na portovanie sa v rámci Hlavného sveta na náhodné pozície môžete použiť príkaz /res rt.
  • V rámci rezidencie môžete naďalej kopať, ťažiť a upravovať si svoje okolie presne podľa svojich predstáv.
  • Hráči, ktorí finančne prispeli na chod serveru, čiže hráči s rankom [D] Donator a [D+] DonatorPlus, predpokladáme, že im pôjde o blaho a dobro serveru a teda v rámci priznávaných výhod môžu upravovať okolie rezidencie bez obmedzení. Zistiť ako sa stať [D] Donatorom alebo [D+] DonatoromPlus môžeš na tejto stránke.

Som hráč a chcel by som si upraviť okolie rezidencie

Ak ste normálny bežný hráč a nepodporili ste finančne server, aj napriek tomu máte možnosť si upraviť okolie svojej rezidencie.  Na to máte dve možnosti:

  1. Môžete požiadať prítomného administrátora, aby vám za pomoci World Editu upravil okolie tak, aby vám vyhovovalo. Pokiaľ má administrátor veľa práce, postupuje sa podľa možnosti č.2.
  2. Môžete požiadať prítomného administrátora, aby vám dočasne rozšíril rezidenciu a vy ste si mohli upraviť okolie sami.

Čo Nether a ostatné svety?

V týchto svetoch sú rezidencie zakázané. avšak naďalej v nich môžete ťažiť bez akýchkoľvek obmedzení.