Priazeň bohov

Vyzerá to tak, že bohovia sú spokojní s tým, ako sa náš server rozvíja a hlavne sú spokojní s výkonmi hráčov. Kráľ Midas sa dokonca nechal počuť, že ak to ďalej pôjde týmto tempom, zrejme sa serveru podarí prechod do ďalšieho veku už čoskoro.

Aby však hráči aj reálne cítili priazeň bohov, na serveri sa zjavili tri zvláštne oltáre, obsahujúce vzácne poklady pochádzajúce od samotných bohov. Tí ich však nesprístupnia hocikomu. Hráči musia mať k dispozícii špeciálny kľúč, ktorým si tieto truhly s pokladmi otvoria. Každá truhla s pokladom vyžaduje unikátny kľúč. Tie v súčasnosti predáva Krčmár Igor.


Poklad boha Dionýza

Dionýzos bol starogrécky boh vinohradníctva, úrody, plodnosti a zábavy. Báje mu pripisujú objavenie viniča. Preto bol pre Grékov bohom vína a neviazanosti a predstavoval intuitívnu, spontánnu stránku bytia. Tí, ktorí ho uctievali, sa oddávali divokým výstrelkom, pri ktorých odhadzovali zábrany i svoju obvyklú totožnosť. Pre hráčov na našom serveri si pripravil Železný poklad.

Truhlica so železným pokladom je umiestnená niekde medzi mestským majákom a bankou.

Použitie: Na otvorenie tejto truhlice je potrebné mať v pravej ruke Kľúč od pokladu boha Dionýza a pravým tlačítkom myši kliknúť na poklad. Hráčovi sa v priebehu niekoľkých sekúnd automaticky a náhodne vygeneruje niektorá z výhier. Ak si chce hráč pozrieť možné získateľné výhry, stačí, ak klikne na truhlu prázdnou rukou ľavým tlačítkom.


Poklad bohyne Deméther

Deméther bola bohyňou plodnosti, zeme a roľníctva. Jej meno je späté so synom Dia a okeanydy Dioné – Tantalom. Tantalos bol obľúbencom bohov a zvykol s nimi hodovať na Olympe. Postupne ho začala opantávať pýcha a rozhodol sa skúšať ich vševedúcnosť. Kradol im božský nápoj a z Diovho chrámu ukradol aj zlatého psa. Jeho najhorším skutkom bola vražda vlastného syna Pelopa, z ktorého nechal pripraviť pokrm a pohostil ním bohov. Bohyňa Demeter si jeden kúsok v zamyslení vzala a zjedla ho. Napriek zrade kráľa Tantala na hráčov nezanevrela a pripravila si pre nich Zlatý poklad.

Truhlica so zlatým pokladom sa nachádza niekde medzi radnicou a loďou do Mining sveta.

Použitie: Na otvorenie tejto truhlice je potrebné mať v pravej ruke Kľúč od pokladu bohyne Deméther a pravým tlačítkom myši kliknúť na poklad. Hráčovi sa v priebehu niekoľkých sekúnd automaticky a náhodne vygeneruje niektorá z výhier. Ak si chce hráč pozrieť možné získateľné výhry, stačí, ak klikne na truhlu prázdnou rukou ľavým tlačítkom.


Poklad bohyne Atéhny

Athéna bola bola starogrécka bohyňa múdrosti, odvahy, inšpirácie, práva a spravodlivosti, stratégie, spravodlivej vojny, umenia, remesiel a zručnosti. Etruskovia si ju spájali s ich bohyňou Menrvou a neskôr Rimania s Minervou. Sprevádzala ju sova, nosila náprsný štít z kozej kože, nazývaný Aegis, ktorý jej daroval jej otec. Spoločnosť jej robí bohyňa víťazstva Nike (Níké). Aténu tiež považovali za poradkyňu hrdinov. Aténa je ozbrojenou božskou bojovníčkou, nikdy sa neobjavuje ako dieťa, vždy je to panna, hovorí sa o nej, že vedela urobiť muža detinským. Nikdy nemala druha ani milenca, aj keď Hefaistos sa o to pokúšal, no neuspel. . Napriek zrade kráľa Tantala na hráčov nezanevrela a pripravila si pre nich Diamantový poklad.

Truhlica s diamantovým pokladom sa nachádza niekde medzi bankou a domom pustovníka.

Použitie: Na otvorenie tejto truhlice je potrebné mať v pravej ruke Kľúč od pokladu bohyne Athény a pravým tlačítkom myši kliknúť na poklad. Hráčovi sa v priebehu niekoľkých sekúnd automaticky a náhodne vygeneruje niektorá z výhier. Ak si chce hráč pozrieť možné získateľné výhry, stačí, ak klikne na truhlu prázdnou rukou ľavým tlačítkom.