Vyjadrenie Kamzíka k dnešnej odstávke

Vážení hráči a hráčky, priatelia,

ako ste si už určite všimli, v priebehu dnešného dňa bol server približne 8 hodín nedostupný a veľmi veľa z vás zaujíma dôvod, prečo sa tak stalo. Dovoľte mi preto, aby som vám to objasnil formou rozprávky:

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden server, na ktorom bol jeden hráč Helper. Tento Helper sa rozhodol, že bude chodiť do dungeonov. Chodil, chodil a aj napriek tomu, že dostával obrovské hity od Dungeonových mobov, vrátane Bossa z Damalisu, neumieral – vraj mu to nebolo divné a nevedel, že to je zrejme bug – aspoň to tvrdil ostatným. To by možno nebolo také zlé, keby tento evidentný nesmrteľný bug nahlásil svojim nadriadeným, čo on neurobil. A tak tento Helper – nazvime ho Holko, niekoľko dní chodil do Dungeonov, kde si farmil odmeny a zneužíval bug. Neuvedomil si však, že toto jeho konanie poškodilo plugin so skúsenosťami tak závažným spôsobom, že ho po zistení toho, čo sa stalo, admini neboli schopní znovu nahodiť a sprevádzkovať. Zároveň toto jeho nemilé správanie poškodilo plugin so spawnovaním mobov v Dungeonoch natoľko, že admini museli stráviť niekoľko hodín nad skúmaním príčin tohto stavu a ďalších niekoľko hodín jeho opravou. Bohužiaľ, ani po niekoľkohodinovom hrdinskom boji adminov sa nepodarilo server úplne obnoviť. Ako to už v rozprávkach býva, zlý a nečestný helper Holko bol, samozrejme, potrestaný, kráľovstvo kráľa Midasa však jeho konaním bude sužované ešte dlhšiu dobu.

Čo z toho pre hráčov vyplýva?

Je možné, že na serveri zaznamenáte lagy, ktoré sú spôsobené poškodením serveru a ktoré budeme ešte opravovať a odstraňovať. Zároveň však pripravujeme pre hráčov riešenie, ktoré by malo minimalizovať lagy a v prípade úspechu odľahčiť hlavný server od zbytočnej záťaže. Pevne veríme, že implementácia tohto riešenia sa nám podarí najneskôr v priebehu niekoľkých dní (dúfame, že do stredy). Zároveň nás však v septembri bude čakať aj dlhšia technická odstávka, ktorá bude trvať 2-3 dni, aby sme server dokonale odľahčili. Zároveň sme boli nútení odstaviť pluginy Skilly, ktorý bol fatálne poškodený a vyžaduje si hĺbkovú revíziu.

Čo Kamzík odkazuje hráčom?

V prvom rade by som chcel hráčom odkázať, že beriem zodpovednosť za vzniknutú situáciu na seba, nakoľko som sa nechal prehovoriť a vzal som do a-teamu človeka, ktorému som chcel dať šancu. V druhom rade sa chcem všetkým hráčom, ktorých sa tento výpadok dotkol, ospravedlniť za to, čo sa udialo a pevne verím, že nám zachovajú svoju priazeň, aj napriek všetkým týmto negatívnym javom. Po 8 hodinách bojov so serverom, by som chcel poďakovať hlavne H1p3rX a Pajdovi, ktorí sa mi snažili pomôcť s opravami po technickej stránke. Zároveň chcem poďakovať aj I_mia_I za to, že sa pustila do pomoci serveru a jej výsledok práce snáď uvidíte čoskoro.

Ešte raz – mrzí ma to.

 

Kamzík