Update na verziu MidasCraft 1.2c – Funkčný update

Prebehol update serveru na verziu serveru 1.2c tzv. Funkčný update. Ten prináša hráčom viacero noviniek, ktoré sa budú dať využiť aj v praxi a veríme, že hráčom spríjemnia pobyt na našom serveri. Tu je ich prehľad:

  • Server bol aktualizovaný o možnosť pripojiť sa na server s verziou hry 1.12.2 (samotný herný update budeme robiť neskôr)
  • Hráč po pripojení na server musí súhlasiť s pravidlami a to tak, že si musí prečítať každú stránku s pravidlami a následne použiť príkaz /acceptrules. Potom bude presunutý do Tutorial zóny, ktorú si rovnako musí celú prejsť a z jej konca je možné sa odportovať. Táto nová funkcia platí aj pre hráčov, ktorí u nás už hrali. Potvrdenie pravidiel je iba jednorázové.
  • Pridaná nová Tutorial zóna, dostanete sa na ňu prostredníctvom /warp Tutorial.
  • Hráči s premium MC účtom (rozumej Originálnym minecraftom) sa môžu teraz na server prihlasovať bez nutnosti zadávania prihlasovacieho mena a hesla. Stačí, ak v lobby serveru napíšu príkaz /premium a tým aktivujú automatické prihlásenie. Upozornenie – v prípade, že nevlastníte originálny minecraft a pokúsite sa o takúto akciu, nebudete sa už môcť na server pripojiť. Zároveň je v prípade, že sa vám nedá prihlásiť na server, potrebné reštartovať klienta.
  • Na server bol pridaný nový aukčný systém. Viac informácií o ňom nájdete v tomto článku – Aukcie
  • Odstránili sme možnosť unbanu za donating serveru.
  • Do banky bol pridaný nový bankomat, ktorý hráčom umožňuje vyplatenie tzv. Sociálnej dávky za online čas, ktorý strávite na serveri.
  • V záujme dosiahnutia lepšieho výkonu serveru a zabráneniu jednoblokovým farmám, sme na server pridali plugin na stackovanie zvierat. Zvieratá sa teda stackujú podobne ako itemy a ich reálny počet môžete vidieť približne nejako takto: (samozrejme, suroviny zo zvierat získavate tak, ako keby ich tam bolo 16, aj keď reálne vidíte iba jedného moba)

V tomto update sme pôvodne plánovali pridať aj MCMMO, vzhľadom na to, že vyšla nová verzia Minecraftu, sme tento update nateraz odložili.