Pripravované novinky na Midase

Je tu čas, kedy sa začínajú množiť otázky o tom, čo a ako ďalej so serverom, čo plánujeme pridať a čo zase ubrať. Rozhodol som sa preto dnešný príspevok napísať formou blogu, kde vám predstavím niektoré z pripravovaných noviniek na serveri.

Všeobecne

MidasCraft pred niekoľkými dňami oslávil výročie polročného fungovania a vy ako hráči ste dali Midasu naozaj krásny darček v podobe toho, že ste nás v hlasovaní na Czech-Crafte prebojovali až do TOP10 Československých minecraft serverov. V rámci vďaky preto plánujeme v mesiaci november veľkú hlasovaciu súťaž o Ranky Donatorov, Zlaté, Diamantové a Božské Balíčky, ktoré budete môcť na našom serveri získať. Bližšie podmienky súťaže, samozrejme, ešte zverejníme 🙂

Pri príležitosti polročného výročia MidasCraftu ste nám pripravili naozaj úžasný darček a tým je miesto v TOP 10 Československých MC serveroch!

RPG & Survival Server

Náš RPG & Survival tu bol od samotného vzniku Midasu a je preto pochopiteľné, že hráči majú k tomuto serveru najviac otázok. Čo nás teda čaká?

Wipe Svetov

Ako ste si už určite všimli, 28.10.2017 budeme robiť wipe Ťažobného sveta, Endu a Netheru. Po dlhšom sledovaní sme si uvedomili, že wipe týchto lokalít stačí robiť približne v čase raz za dva mesiace. Ďalší predpokladaný wipe sveta bude potom až pred Vianocami, aby ste si mohli užiť nerušenú hru počas vianočných sviatkov. Novinkou pri tomto wipe bude, že v novom ťažobnom svete sa budú objavovať aj tzv. Mansiony, čo určite mnohých hráčov poteší.
[Predpokladaný čas realizácie: Október 2017] – SPLNENÉ

Halloween event

Halloween event odštartuje súčasne s wipom svetov a bude trvať až do 4.11.2017. V rámci Halloween eventu sa budú po Ťažobnom svete spawnovať rôzne poklady, pričom ich súradnice budú vždy napísané v chate a vy sa k nim budete musieť dostať v časovom limite 30 minút. V rámci pokladov budete môcť získať hlasovacie vouchery, rare itemy, legendary itemy a 3 úplne nové eventové itemy, ktoré vám ako hráčom budú pridávať zdravie a budú určené hlavne do dungeonov. Samozrejme, šanca na nájdenie týchto predmetov bude nízka, takže ich získajú iba tí najpoctivejší hľadači pokladov. Okrem spomínaných itemov sa v pokladoch budú dať získať bloky rôzneho typu, od bezcenných pavučín až po diamantové ore.
[Predpokladaný čas realizácie: Október / November 2017] – SPLNENÉ

Dungeon svet

Dungeon svet je niečo, o čom vám hovoríme už od začiatku MidasCraftu, no tentokrát už máme pripravený aj približný dátum jeho reálneho vypustenia medzi hráčov a tým má byť predvianočný čas. Na hráčov čakajú nové dungeony a nové príbehové línie spoločne s itemami, ktoré sa budú dať levelovať a upravovať. Zároveň sa začnú dungeony rozdeľovať na rôzne stupne obtiažnosti a dungeony v hlavnom svete ako Damalis či Kallistó budú podstatne jednoduchšie. Tešiť sa môžete preto na novú príbehovú líniu strateného mesta Atlantis, ktorou odštartujeme nový svet.
[Predpokladaný čas realizácie: November / December 2017]

Malá ukážka z pripravovaného Dungeon sveta 🙂

Skyblock Server

Skyblock je u nás relatívne mladý a preto pre mnohých hráčov nie až tak veľmi známy. Rozhodli sme sa však, že čo sa týka Skyblocku, pripravíme pre hráčov väčšiu reklamnú kampaň, ktorá by Skyblock spopularizovala a mohli si ho vyskúšať aj hráči, ktorí ho ešte nehrali. Čo to bude, to sa však musíte nechať prekvapiť. Napriek tomu sú tu ďalšie informácie, ktoré pre vás môžeme zverjniť.

Jetpacky

Mnohé Skyblock servery ponúkajú hráčom v rámci VIP nejaký obmedzený fly, ktorý môžu hráči na svojich ostrovoch používať. Keďže sa však nechceme uberať touto klasickou cestou, rozhodli sme sa, že na Skyblock pridáme tzv. Jetpacky, ktoré síce umožnia hráčovi lietať po obmedzenú dobu, no bude si to vyžadovať, aby hráč na lietanie používal konkrétne suroviny, čím sa lietanie nestane až tak jednoduchým a bežným javom.
[Predpokladaný čas realizácie: Október / November 2017] – SPLNENÉ

Pre Skyblock máme pripravené zároveň ešte jedno prekvapenie, ktoré však v tomto blogu nechecm spomínať, hlavne preto, aby hráči kvôli nemu nezačali taktizovať a správať sa vypočítavo – veď vás už poznám 🙂


Projektový Server

Čo vlastne bude tento projektový server? Pôjde o server, kde si hráči budú môcť umiestňovať svoje projekty, veľké stavby a pod., ktoré budú postavené v Creative. V žiadnom prípade však nemôžeme hovoriť o tom, že ide o Creative server, nakoľko na serveri budú môcť stavať hráči, ktorí už svoje staviteľské umenie preukázali na Survivale, Builderi, prípadne hráči, ktorí finančne podporili server. Samozrejme, že prístup na server budú mať všetci hráči, aby sa mohli pokochať stavbami. Samotnú stavebnú plochu a rank, ktorý hráčom umožní stavať v tomto svete, budeme prideľovať na základe žiadosti prostredníctvom nášho fóra. Šancu stavať môže dostať každý, dôležitým prvkom však bude jeho šikovnosť. 🙂

Ukážka z pripravovaného Projektového serveru, ktorý bude významnou a jedinečnou súčasťou MidasCraftu! 🙂

Dúfam, že som vám týmto blogom zodpovedal aspoň základné otázky ohľadom smerovania a najbližšieho vývoja serveru! 🙂 Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, neváhajte ich napísať na naše fórum 🙂 Pokúsim sa ich v najbližšom podobnom blogu zodpovedať 🙂 Chcem ešte poznamenať, že na vývoji nových vecí na serveroch nepracujem už sám, ako tomu bolo doteraz, ale k dielu priložili ruku výraznou formou (hlavne čo sa týka nastavovania) aj ďalší členovia admin teamu, konkrétne KillerXCoder (ktorý spravuje celý Skyblock), Padvender (ktorý si zobral na starosť projektový svet) a LEHORN (ktorý sa zameral okrem stavania aj na vytváranie nových dungeonov). Samozrejme, vďaka patrí aj Adminom a Helperom, ktorí aktívne pracujú na serveri, pomáhajú hráčom a riešia problémy – bez tak skvelého admin teamu by to tento server nedotiahol tak ďaleko a za ich obetavú prácu im vyslovujem úprimné ďakujem.

Váš Kamzík