Pripravované updaty [DEVEL BLOG]

Opäť je tu čas, kedy sa začínajú množiť otázky o tom, čo a ako ďalej so serverom, čo plánujeme pridať a čo zase ubrať. Rozhodol som sa preto dnešný príspevok napísať formou blogu, kde vám predstavím niektoré z plánovaných noviniek na serveri.

Všeobecne

MidasCraft sa úspešne prehupol do nového roka 2018, kedy sme vám priniesli sériu funkčných updatov, predovšetkým pre RPG&Survival server. Aktuálne máme pre vás pripravených ešte niekoľko ďalších noviniek, ktoré by sme chceli zrealizovať. O tom, aké to budú, sa vyjadrím v príslušnej sekcii. Čo vás ale zrejme bude zaujímať, je plánovaný update serveru na verziu 1.13 a následnú verziu 1.14 Minecraftu. Čo sa samotného prechodu týka, po vypustení verzie 1.13 dočasne prerušíme práce na pridávaní noviniek a zameriame sa na upgrade serveru na túto verziu. Pýtate sa, čo je také radikálne na tejto verzii? Odpoveď je jednoduchá. Všetko a zároveň nič. Pre hráčov z pohľadu hrania neprídu až na pár drobností takmer žiadne nové zmeny. Pre fungovanie serveru to však bude znamenať taký radikálny skok ako medzi verziami 1.7.10 a 1.8 – v praxi nás čaká v niektorých prípadoch update a prepisovanie pluginov, nakoľko nová verzia bude pracovať už s novými IDčkami a aj napriek snahe vývojárov Spigotu to nebude zrejme nič jednoduché. Vy ako hráči ste nám darovali ešte na začiatku decembra krásny darček v podobe stabilného a úžasného 5. miesta v rebríčku serverov Czech-Craftu 🙂 Nepoľaviť!


RPG & Survival Server

Náš RPG & Survival tu bol od samotného vzniku Midasu a je preto pochopiteľné, že hráči majú k tomuto serveru najviac otázok. Čo nás teda čaká?

Opravovacie esencie a nové truhlice!

Keďže viacerí z vás sa dožadovali možnosti opravovať serverom vytvorené itemy, pripravili sme pre vás nový typ itemov – ide o tzv. Opravovacie esencie, ktoré sa budú dať na serveri získať a ktoré budú mať jednu úžasnú vlastnosť – pri použití vám opravia všetky itemy v inventári. Týmto spôsobom si budete môcť legálnou cestou opraviť všetky svoje brnenia, zbrane, či krompáče. Zároveň sme pripravili pre vás nové truhlice, ktoré vám poskytnú určitú ingame výhodu, ide predovšetkým o truhlice s jedlom, skúsenosťami a spawn eggmi. Samozrejme, čo sa týka obsahu truhlíc, toto je iba začiatok a uvidíme, aký budú mať úspech. Všetky esencie a truhlice sa budú dať získať už na ranku Hráč a s najväčšou pravdepodobnosťou plnením questov, na eventoch alebo v dungeonoch.
[Predpokladaný čas realizácie: Koniec Januára 2018]

Nový celoserverový príbeh!

Aktuálne sme pre vás začali budovať nové príbehové lokácie a na hráčov čaká novinka v podobe celoserverových príbehov, kde sa dostanete do úlohy stroskotanca z lode Damalis. Čakajú vás noví questeri a kompletná reorganizácia a prepojenie questov na serveri a ich spojenie do jednej veľkej dejovej línie.  Questy sa vždy budú odohrávať v rôznych érach – podľa postupu hráča. Bohužiaľ, pri zavádzaní tejto novinky nás bude čakať jedna nemilá vec a to, že všetkým hráčom budeme musieť zresetovať ich postup v questoch – je to však z dôvodu ich lepšieho herného zážitku. Samozrejme, itemy a peniaze získané teraz hráčom odobraté nebudú (resetovať sa bude hlavne postup v questoch a quest pointy). Aktuálne máme napísaných 8 ér serverového príbehu, pričom v prvom update vypustíme prvé 3 éry.

[Predpokladaný čas realizácie: Koniec Januára  / Začiatok Februára 2018]
[IV. ÉRA: Máj 2018]
[V. ÉRA: Jún 2018]
[VI. ÉRA: August 2018]

Na hráčov čaká nový celoserverový príbeh, pre ktorý je v súčasnosti napísaných 8 ér. S tým súvisí aj kompletná reorganizácia a prepojenie všetkých questov do jednej dejovej línie.

Wipe Svetov

Čaká nás wipe svetov! Samozrejme, nie tých hlavných, ale skôr tých doplnkových, čiže na konci februára nás čaká wipe Ťažobného sveta, Endu a Netheru. Ďalší predpokladaný wipe sveta bude potom až na konci apríla. Novinkou pri tomto wipe bude, že v novom ťažobnom svete sa budú objavovať aj tzv. Mansiony, čo určite mnohých hráčov poteší a zároveň sa urobí celkový update Endu, nakoľko po poslednom wipe sa začali objavovať bugnuté chunky.
[Predpokladaný čas realizácie: Koniec februára  2018] 

 

Frakčný svet

Áno, čítate dobre! Na náš server plánujeme pridať frakcie. Ich naprogramovanie však nie je jednoduché a keďže vám chceme poskytnúť kvalitný herný zážitok, musíme tieto veci poriadne pripraviť. Aktuálne sme v štádiu, kedy sme sa rozhodli, že do tých frakcií pôjdeme, avšak čaká nás neľahká úloha, a to vyriešiť viacero herných mechaník a prepojiť ich s frakciami tak, aby sa vzájomne dopĺňali, ale aby neobmedzovali hráčov, ktorí chcú hrať Survival. Zároveň musíme pripraviť nový custom svet, čo nie je jednoduché. Odhadovaný čas preto berte ako dlhodobý plán.
[Predpokladaný čas realizácie: Jún 2018]


Projektový Server

Projektový server je s nami už nejakú tú dobu a funguje v betatestovom režime. Zatiaľ sa nám podarilo vychytať niekoľko závažných chýb a múch a čaká nás jeho update! V rámci updatu pripravujeme automatické priraďovanie rankov na stavanie v tomto svete, pričom už nebude potrebné, aby hráči písali na fórum, čím zabezpečíme jeho oživenie a zlepšenie hráčskeho zážitku!


 

Dúfam, že som vám týmto blogom zodpovedal aspoň základné otázky ohľadom smerovania a najbližšieho vývoja serveru! 🙂 Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, neváhajte ich napísať na naše fórum 🙂 Pokúsim sa ich v najbližšom podobnom blogu zodpovedať 🙂

Váš Kamzík