Vyskúšajte si verziu 1.13 už dnes! Len na MidasCrafte!

Mnohí nás oslovujete, a pýtate sa nás, ako to vyzerá s verziou 1.13 a kedy konečne bude na serveri. Pravda je taká, že verzia 1.13 nebola ešte oficiálne vypustená, no vám ako hráčom napriek tomu ponúkame možnosť vyskúšať si v serverom prostredí jej najnovšiu vývojársku verziu.

Ide o snapshot Minecraftu 1.13 s označením (18w11a), ktorý budeme neskôr aj aktualizovať na novšie verzie. Keďže ide o Snapshot, vyskúšať si túto novú verziu v serverom prostredí. Na pripojenie sa na server však musíte mať ORIGINÁLNY MINECRAFT, keďže warez verziu súčasný snapshot nepodporuje. Zároveň vás chceme upozorniť, že na serveri NIE SÚ ŽIADNE PLUGINY, a ide tak o čistý Vanilla server na ktorý sa môže pripojiť až 15 hráčov súčasne. Pripájať sa však musíte cez samostatnú IP adresu, keďže tento server je nezávislý od hlavných serverov MidasCraftu.

IP Adresa na pripojenie:

devel.midascraft.sk

 

Ako sa pripojiť?

Na to, aby ste sa mohli na tento server pripojiť, je potrebné, aby ste mali k dispozícii originálny Minecraft s novým launcherom.

Ako sa pripojiť na verziu 1.13?

Keďže na našom serveri máme aj technicky menej zdatných ľudí, pripravili sme pre vás obrázkový návod, ako sa môžete pripojiť na verziu Minecraftu 1.13:

1. ČASŤ: V prvom kroku je potrebné povoliť používanie snapshotov vo vašej verzii Minecraftu. To urobíte jednoducho, prepnete sa na karte spúšťača na “Možnosti spustenia”, kde následne odkliknete “Povoliť snapshoty” a “Rozšírené nastavenia. Následne označíte možnosť PRIDAŤ NOVÝ, kkliknete na ňu a otvorí sa vám ďalšia karta launcheru.

 

2. ČASŤ: V sekcii voľba verzie si musíte označiť možnosť s označením “snapshot 18w11a” a ULOŽÍTE NASTAVENIA. Samozrejme môžete si tu nastaviť aj väčší počet používanej RAM pre spúšťanie MC klienta, to však odporúčame IBA SKÚSENÝM UŽÍVATEĽOM, ktorí vedia, čo robia.

3. Časť: Následne si už len musíte zvoliť správnu vezriu hry, tak ako to vidíte na obrázku nižšie a spustiť hru. Následne sa na server pripojíte klasickým spôsobom a to tak, že pridáte nový server a ako adresu napíšete: devel.midascraft.sk

A ste tam! 🙂 Užite si hru!

Upozornenie! Vzhľadom na to, že ide o testovaciu verziu Mojang ODPORÚČA, aby ste pred pripojením na server vytvorili jeden nový svet v Singleplayeri už na verzii 1.13. Stačí, ak si ho vytvoríte, následne ho opustíte a pripojíte sa na server. V ďalších verziách Minecraftu by táto chyba mala byť odstránená!