[DEVEL BLOG] Pripravované updaty, 16.05.2018

Opäť tu máme ďalší Devel blog, týkajúci sa rozvoja serveru MidasCraft. Tentokrát sa zameriame na to, čo sme v poslednej dobe zanedbávali a veci, ktoré nás trápia už dlhší čas. Nasledujúci Devel blog sa týka teda vedľajších serverov, mimo hlavného RPG & Survival serveru.

Zrušenie Skyblocku a Frakcií

Je to nepríjemná správa, avšak sme nútení sa s vami o ňu podeliť. Dlho sme sledovali progres nášho Skyblocku a Frakčného serveru. Bohužiaľ, čo sa týka využitia týchto serverov, dostali sme sa do bodu, v ktorom nie je možné tieto servery naďalej prevádzkovať. Prispelo k tomu viacero faktorov:

Skyblock

Náš Skyblock server fungoval od Novembra 2017. Po veľkom úvodnom boome, ktorý zaznamenal, však nasledoval prudký pád a prepad. Bohužiaľ, hráči na československej Minecraft scéne nemajú evidentne záujem o kvalitný Skyblock server. Teda aspoň nie v podobe, aký je teraz. Celková návštevnosť Skyblock serveru bola max. 1 hráč denne, ktorý sa na ňom zdržal približne 30 sekúnd a následne sa odpojil. Rozhodli sme sa preto, že vzhľadom na nízky záujem zo strany komunity naďalej nebudeme Skyblock server prevádzkovať.

Frakcie

Frakcie boli predovšetkým snom jedného z našich bývalých správcov. Žiaľ, podobne ako v prípade Skyblocku, po počiatočnom boome jeho návštevnosť dlhodobo klesala. Výrazne k tomu prispela aj aktivita hráčov, ktorí prakticky na našom serveri nehrávajú, ale Frakčný server kritizovali a označovali ho za Pay2Win server. Keďže MidasCraft bol vždy prezentovaný a budovaný ako server pre slušných hráčov, kde nie je možné získať extrémne výhody finančnými investíciami, rozhodli sme sa o celkový prerod serveru. Život však prináša situácie, pri ktorých sa nám nepodarilo dlhodobo nájsť človeka, resp. team ľudí, ktorí by sa chceli a vedeli o Frakčný server starať v súlade s filozofiou serveru. Preto je pre nás síce náročné prijať toto rozhodnutie, ale je to, bohužiaľ, nevyhnutné.

Skyblock server aj Frakčný server ukončia svoju prevádzku ku dňu 31.05.2018.


Wipe Vanilla serveru

Neľakajte sa, znie to horšie, ako to reálne bude. Veľa sme premýšľali o tom, ako ponúknuť komunite čo najlepší a najaktuálnejší Vanilla server. S príchodom verzie 1.13 sa zásadne budú meniť niektoré herné prvky, vrátane generácie sveta. Wipe serveru sa uskutoční po príchode verzie 1.13 a po dôkladnom otestovaní – teda, či sa nenachádza v nadchádzajúcej 1.13tkovej verzii nejaký závažný exploit bug, podobne ako tomu bolo pri verzii 1.12 a ktorý bol opravený kritickým updatom na 1.12.1. Práve takejto situácii sa chceme vyvarovať. Hráči dovtedy môžu pokojne hrať aj naďalej na našom Vanilla serveri.


Môžem pomôcť?

Keď sa s vami rozprávam v správach alebo na TS, viacerí sa ma pýtate, či môžete nejako pomôcť MidasCraftu. Väčšinou však ide o dobrých ľudí, ktorí to myslia dobre, ale bohužiaľ, ich technické znalosti nie sú na takej úrovni, aby nám dokázali relevantne pomôcť (tým, samozrejme, nechcem nikoho ponižovať!). Avšak neustále sú tu drobnosti a malé výpomoci, ktorými by ste nám mohli pomôcť aj vy ako bežní hráči.

  • Grafika – hľadáme šikovného grafika, ktorý by pre nás bol schopný urobiť vo Photoshope Templates a Branding MidasCraftu. Máme veľa starostí so serverom a riešiť dennodenný problém s grafikou je naozaj vyčerpávajúce.
  • Reklama – reklama je vždy zložitá vec, bez aktívneho Youtubera a po rozviazaní spolupráce s Czech-Craftom musíme hľadať možnosti reklamy inde. Preto by sme vás ako hráčov chceli poprosiť o jednu vec – ak sa vám náš server páči – rozprávajte o ňom, zavolajte sem svojich kamarátov, známych, ale prípadne nám môžete pomôcť aj reklamou v MC Skupine (áno, aj odtiaľ občas prídu normálni hráči), prípadne v iných ďalších skupinách! 🙂
  • Nápady – mnohí z vás mi píšete vaše nápady, pripomienky a návrhy priamo do správy na Facebooku, či ingame. Vec sa má však tak, že nie je možné si to všetko zapamätať. Preto sme sa rozhodli pre vás sprístupniť Špeciálny hárok, kde môžete všetky svoje nápady slobodne zapisovať (samozrejme, využiť môžete aj fórum, to by bolo najlepšie). Čiže podávanie nápadov bude teraz pre vás ešte jednoduchšie a to prostredníctvom Fóra alebo prostredníctvom Sheetu v Google docs.

No a samozrejme, pre tých, ktorí sú technicky zdatnejší, sú tu určité pozície, na ktoré hľadáme výpomoc dlhodobo:

  • Java Developer – človek, ktorý vie programovať a upravovať Javu a písať vlastné pluginy! Pozor! Toto nie je pozícia pre pluginmastera a technika. Java Developer musí mať základné a rozšírené znalosti Javy.
  • Quester – Človek, ktorý ovláda programovanie questov podľa questového modulu Quests od PikachuaJeho hlavnou náplňou by bolo písanie nových questov podľa zadaných úloh, ich nastavenie a pod. Všetko sa robí, samozrejme, na vývojárskom serveri, čiže nemusíte mať strach, že by ste zničili niečo na hlavnom serveri.
  • Mythic Mobs Programmer – Človek, ktorý absolútne pozná plugin Mythic Mobs odpredu aj odzadu a dokáže naprogramovať špeciálnych mobov, bossov, prípadne itemy.

To by bolo odo mňa pre dnešok všetko, prípadne otázky môžete písať na fórum do tohto topicu: http://midascraft.sk/forum/?view=thread&id=511#postid-1944