Čakanie na 1.13, hráči a stres… (1. časť)

Ako ste si už určite všimli, verzia 1.13 je už realitou, no v rámci serveru ešte nie je nikde nahodená a hotová. Viacerí sa nás pýtate, že prečo to tak dlho trvá a tak sme sa vám rozhodli priniesť rozsiahly článok o tom, že čo spôsobuje zdržanie.

Hlavným dôvodom, prečo sme neupdatovali server, je fakt, že Spigot 1.13 vyšiel po prvýkrát iba v nedeľu 22.07.2018, čo výrazným spôsobom oddialilo naše možnosti práce na aktualizácii. Napriek tomu sme veľké úsilie venovali práci na verzii 1.13 v pre-7 release verzii a podarilo sa nám dosiahnuť úspech pri práci na Survival serveri, ktorý je nastavený zhruba na 75%. Rovnako sme si pripravili aj Vanilla server, na ktorý by ste sa mohli pripojiť.

Problém nastal, keď sme sa pokúsili pripojiť tieto servery na Bungeecord server – aj napriek viacerým pokusom a reštartom sa nepodarilo sfunkčniť pripojenie už spomínaných serverov k hlavnému serveru a tým pádom sme sa dostali do patovej situácie, pri ktorej máme síce nastavené servery, avšak na ne nemôžeme pustiť hráčov.

Z toho dôvodu sme sa rozhodli počkať niekoľko dní, kým väčšina tvorcov podstatných herných pluginov aktualizuje svoje pluginy a zároveň vyjdú aj stabilnejšie verzie Spigotu a Bungeecordu na uvedených verziách. Napriek tomu, že sme sa snažili priniesť vám tento update relatívne rýchlo, v priebehu dnešného dňa sme si uvedomili, že aj napriek naším snahám by bol takýto rýchly update na úkor kvality. Keďže mottom nášho serveru je “kvalitný server pre slušných hráčov“, rozhodli sme sa radšej chvíľu počkať, dúfať, že nám napriek zdržaniu zachováte priazeň a priniesť vám plne funkčný server na najvyššej možnej kvalite, akú v súčasnosti vieme poskytnúť.

Zároveň vás ale chceme poprosiť – v chate sa veľmi často objavuje otázka, kedy bude update na verziu 1.13 – prosíme vás, aby ste si uvedomili, že ako my, tak aj autori Spigotu robia na týchto aktualizáciách vo voľnom čase bez nároku na honorár, máme svoj vlastný súkromný život a tým, že nás tlačíte a naháňate nás akurát demotivujete od toho, aby sme to rýchlo dokončili. Preto vás prosíme, aby ste boli trpezliví – ako vždy – dávame zo seba maximum.

Okrem aktualizácii na verziu 1.13 pracujeme na aktualizácii RPG a aj na malom prekvapení pre vás všetkých. A ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII.