Čakanie na 1.13, hráči a stres… (2. časť)

Prešlo opäť niekoľko dní a šumy na serveri neutíchajú – kedy bude 1.13tka, prečo im to trvá tak dlho? Neustále otázky, opakované odpovede, trpezlivé vysvetľovanie adminov – nič nepomáha. Takže objasnime si, ako to aktuálne s verziou 1.13 vyzerá.

V priebehu uplynulých dní sme dosiahli výrazný pokrok, čo sa týka nastavovania Survival serveru, Vanilla je de facto už hotová. Na Survivale máme natiahnutú už experimentálnu verziu pluginu Rezidencie na najnovšej verzii (nie je však stabilná, takže stále čakáme na o niečo stabilnejšiu verziu), podarilo sa mi spustiť a úspešne zapojiť antigrief systém, rozbehnúť úspešne hlasovanie (vďaka pomoci KillerXCoder) a nastaviť viacero pluginov.

Vysvetlenie

Tak ako to, že nie je ešte 1.13? Vysvetlenie bude o niečo komplikovanejšie a pokúsim sa ho čo najviac zjednodušiť:

Pre laikov: Predstavte si MidasCraft ako auto. Auto, ktoré bolo vyrobené v roku 2017 a má najazdený už veľký počet kilometrov. Na to, aby sme ale do tohto auta dokázali pridať napríklad lepší motor, ktorý bol vyvinutý až v roku 2018 ale potrebujeme súčiastku, ktorá je aktuálne nedostupná – výrobca si totiž povedal, že prečo by mal starším autám dávať nové motory a tak jednoducho aktuálne táto súčiastka nie je k dispozícii. To znamená, že hoci by MidasCraft mohol bežať na novom motore, nie je to možné kvôli jednej chýbajúcej súčiastke. Výrobca ju stále nevyrobil.

Pre pokročilých: Všetky servery MidasCraftu vrátane vstupného lobby aktuálne fungujú na verzii 1.12.2 (čo je posledná najstabilnejšia verzia). Avšak po pripojení 1.13tkových serverov k Bungeecordu nám Bungeecord neumožňuje prepojenie z 1.12.2 lobby na 1.13 verziu serveru. Tento problém by mohol vyriešiť jeden plugin, avšak jeho autor sa dnes v skorých ranných hodinách vyjadril, že ešte na ňom nezačal ani pracovať a že jednoducho máme smolu. V praxi to znamená, že hoci sa na náš server dokážete pripojiť s verziou 1.13, nedokážete si ju u nás poriadne zahrať kvôli jedinému chýbajúcemu pluginu.

Frustrujúca situácia, nemyslíte? Začal som preto premýšľať nad alternatívnym riešením v podobe updatu Lobby MidasCraftu na verziu 1.13, ktoré by mohlo (aj keď to nie je odskúšané) v teoretickej rovine pomôcť vyriešiť tento problém. Na Survival a Vanillu by ste sa síce nemohli napojiť z RPG serveru, ale išlo by to aspoň nejako. Problémom je však samotný lobby server, ktorý obsahuje tiež určité množstvo pluginov, ktoré neboli aktualizované na verziu 1.13 a sú pre fungovanie serveru kľúčové – napr. taký plugin AuthmeReloaded nebol k dnešnému dňu aktualizovaný na najnovšiu verziu.

Začal som preto hľadať ďalšiu možnosť a to v podobe buildu vlastného protokolového pluginu, ktorý by nám umožnil prepojenie. Táto práca je však veľmi náročná a nedá sa časovo odhadnúť v rozumnom časovom horizonte.

Vec sa má teda tak – buď počkáme, kým sa autor chýbajúceho pluginu rozhýbe alebo aktualizujeme lobby (to by bolo také mačkopes riešenie, ktoré sa mi osobne nepáči), alebo začneme pracovať na vlastnom builde daného pluginu. To je však finančne a časovo náročné.

Na update na verziu 1.13 pracujem ja (Kamzík) úplne sám, keďže je dovolenkové obdobie a väčšina ľudí, ktorá by mi s tým dokázala pomôcť, je preč alebo má iné záujmy. Bohužiaľ, aj v mojom prípade je leto čas roka, kedy na rozdiel od detí, ktoré majú prázdniny, ja mám naopak podstatne viac pracovných povinností ako po iné časti roka. Na MidasCraft si preto kradnem čas aj na úkor toho, kedy by som mohol a zrejme aj mal oddychovať.

Čo to teda pre vás znamená?

Vieme, že netrpezlivo očakávate príchod verzie 1.13 a ako som už vyššie napísal – pracujeme na tom. Sú však veci, ktoré dokážeme ovplyvniť, a ktoré ovplyvniť nedokážeme. Ostáva nám teda POČKAŤ. Dokedy? To je v tejto chvíli ťažko odhadnúť, avšak môžete mať istotu, že akonáhle sa objaví možnosť, ako prejsť bez problémov na verziu 1.13, budeme na tom usilovne pracovať. Nemyslite si ale, že spíme na vavrínoch, alebo že nič nerobíme. Zatiaľ čo čakáme, máme pre vás pripravený update RPG serveru, ktorý by mal vyjsť v priebehu niekoľkých dní. Budú pridané nové itemy, nové dungeony a dosť veľa nového obsahu, na ktorý sa, samozrejme, môžete tešiť!

Zároveň vás ale chceme poprosiť – v chate sa veľmi často objavuje otázka, kedy bude update na verziu 1.13 – prosíme vás, aby ste si uvedomili, že ako my, tak aj autori Spigotu robia na týchto aktualizáciách vo voľnom čase bez nároku na honorár, máme svoj vlastný súkromný život a tým, že nás tlačíte a naháňate, nás akurát demotivujete od toho, aby sme to rýchlo dokončili. Preto vás prosíme, aby ste boli trpezliví – ako vždy – dávame zo seba maximum.

Okrem aktualizácie na verziu 1.13 pracujeme na aktualizácii RPG a aj na malom prekvapení pre vás všetkých. A ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII, prípadne nám môžete prispieť na kávu (Boh je nám svedkom, že ju pri tomto update potrebujeme) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG