Čakanie na 1.13, hráči a stres… (3. časť)

Z mojich príhovorov a informácií k verzii 1.13 sa pomaly stáva už každotýždňová tradícia. Takže aj tento týždeň vám opäť zhrniem, čo je vo veci verzie 1.13 nové, čo je dobré, a čo je hlavný problém.

V priebehu celého týždňa sme zase aktívne pracovali na vývoji Survival serveru na verzii 1.13. Konečne vyšiel funkčný update pluginu Rezidencie, ktorý nám umožní, aby si hráči mohli vytvárať vlastné obydlia, nastavovať tam ľubovoľné vlajky a podobne. Rovnako bol aktualizovaný aj plugin na Jobs na stabilnú verziu, keďže predchádzajúca verzia bola veľmi zabugovaná.

Brambas sa v priebehu týždňa venoval implementácii spawnu do novej 1.13tkovej prírody. Samozrejme, autorom nášho nového survival spawnu je naša elitná builderka I_mia_I. Náhľad týchto stavieb si môžete pozrieť v našej galérii.

A to je asi koniec dobrých správ.


Bohužiaľ, tak ako som vysvetľoval v predchádzajúcom devel blogu, ani tento týždeň sa nám nepodarilo vyriešiť problémy so spätnou kompatibilitou verzií a je vysoký predpoklad, že autor daného pluginu nezačal na ňom ešte stále pracovať. Zaujímavosťou je rovnako aj to, že napriek snahe vývojárov zo Spigotu nevyšla stále stabilná verzia spigotu. Aktuálne verzie, ktoré vývojári produkujú každým dňom sú nielenže nestabilné, zabugované, ale aj s veľkým rizikom na užívanie.

Hlavný vývojár Spigotu pritom tieto verzie označuje hlavičkou, aby sa používali s extrémnou opatrnosťou. Popis tejto verzie z angličtiny znamená: “Táto verzia je stabilná pre tých, ktorí chcú zriadiť verejný server, ale iba v prípade, že dôjde k úplnému resetu dát vašich svetov a všetky pluginy, ktoré používate budú mať natívnu podporu Minecraft verzie 1.13. Nie je bezpečné používať túto verziu na už existujúcich svetoch. Existuje príliš veľa známych Vanilla chýb, ktoré nenávratne vymažú dáta z vašich starých svetov alebo spôsobia jeho ďalšiu generáciu za nemožnú. Túto verziu môžete využiť na testy konverzií sveta, ale je POTREBNÉ si zálohovať všetky vaše dáta z 1.12.2 predtým, než sa k tomu odhodláte.

Vzhľadom na to, že stále nie je vyvinutý plugin na spätnú kompatibilitu pre bugeecord (na ktorom náš server beží), sme stále nutení čakať. A to nie je ešte koniec zlých správ. Veľká časť spigot komunity sa zhoduje na tom, že Microsoft tak hrozne odflákol a prestrelil verziu 1.13, že prakticky nebude možné jej reálne použitie v praxi a že sa bude musieť čakať minimálne na aktualizáciu na verziu 1.13.1. Tú však v tejto dobe Microsoft zatiaľ neohlásil, rovnako ako neohlásil žiaden release date k možnej nadchádzajúcej verzii.


Čo to teda pre vás znamená?

Ako som písal v predchádzajúcom devel blogu – ostáva iba čakať a to možno omnoho dlhšie, ako sme predpokladali. Z našej strany podnikáme všetky kroky k tomu, aby sme vývoj urýchlili – komunikujeme s vývojármi, nahlasujeme bugy, kontrolujeme pluginy, atď.

Vzhľadom na to, že veci sa majú, ako sa majú, sme vám tento týždeň v stredu priniesli update na verziu serveru 1.8 – Dungeons update, do ktorého sme vrazili naozaj veľmi veľa úsilia. Bohužiaľ, ako to už býva, objavili sa rôzne malé či väčšie chyby, preto budeme pri čakaní na verziu 1.13/1.13.1 pracovať na bugfix update serveru, ktorý by mal opäť opraviť chyby, ktoré sa vyskytnú. Len tak pre zaujímavosť, pri pridávaní posledného update bolo opravených vyše 45 vážnych, či menej vážnych chýb serveru.

Zároveň vás ale chceme poprosiť – v chate sa veľmi často objavuje otázka, kedy bude update na verziu 1.13 / 1.13.1 – prosíme vás, aby ste si uvedomili, že ako my, tak aj autori Spigotu robia na týchto aktualizáciách vo voľnom čase bez nároku na honorár, máme svoj vlastný súkromný život a tým, že nás tlačíte a naháňate, nás akurát demotivujete od toho, aby sme to rýchlo dokončili. Preto vás prosíme, aby ste boli trpezliví – ako vždy – dávame zo seba maximum.

Okrem bugfixov na aktuálnych serveroch pracujeme aj na malom prekvapení pre vás všetkých. A ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  (kde je mimochodom veľká prázdninová zľava na donate balíčky), prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že ju pri tomto update potrebujeme) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG

Buy Me A Coffee

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!