Pripravované updaty [Devel Blog]

Aj tento mesiac som sa rozhodol napísať náš už tradičný a pravidelný devel blog o tom, čo nás na MidasCrafte čaká za aktualizácie. Samozrejme, ťažiskom hry je aktualizácia RPG serveru na najnovšiu verziu, na čo sa asi aj najčastejšie pýtate.

RPG na 1.13.x

Ako to teda je s RPG na Midase a updatom na 1.13.1? Pravdou je, že sledujeme intenzívne vývoj verzie 1.13.x a s Mineconom, ktorý sa konal minulý týždeň, sme dospeli k rozhodnutiu, ktoré niekoho poteší, niekoho zas nie. RPG Midasu sa bude aktualizovať, avšak až na nasledujúce verzie. Dôvod je jednoduchý – v nasledujúcich verziách má dôjsť k updatu biomov (či už Savanah Biomu, Desertu atď. a rovnako má dôjsť aj k pridaniu nových mobov a itemov. Keďže ide o naozaj dosť zaujímavé veci, rozhodli sme sa, že s aktualizáciou radšej počkáme, nebudeme sa s tým ponáhľať a prinesieme vám kvalitné RPG.

Ďalšou pravdou však ostáva, že mnohí autori niektorých kľúčových pluginov svoje pluginy jednoducho neaktualizujú na verziu 1.13.x, dokonca aj populárnejšie pluginy ako napríklad Residence majú problém s novou verziou a sú zabugované, až hrôza. Z toho dôvodu preto hráčom poskytneme spätnú kompatibilitu, t.j. že sa s vyššou verziou hry budú môcť prihlásiť na RPG server, ale natívne RPG server pobeží zatiaľ na verzii 1.12.2.

To však neznamená, že je všetkým dňom koniec! Aktívne sme začali pracovať na pomerne veľkom update, ktorý by sme chceli stihnúť pridať na server v priebehu jedného až dvoch mesiacov (určite to chceme stihnúť do Vianoc 2018). Čo by malo byť súčasťou tohto updatu?

Nový systém klanov

Aktuálny systém klanov je na serveri taký, že klany de facto iba združujú hráčov, avšak nemajú nejaký väčší význam. Oslovili sme preto našich developerov, ktorí začali pracovať na novej verzii klanov. Táto verzia bude, samozrejme, obsahovať združovanie hráčov v klanoch rovnako ako doteraz, ale budú pridané aj tzv. klanové vojny, možnosť vytvorenia vlastnej vlajky klanu, prípadne klan bude príslušný k niektorej z rás (o tom som už hovoril v predposlednom devel blogu). Jednoducho chceme viac posilniť myšlienku združovania hráčov v klanoch, čím zabezpečíme aj zlepšenie PVP systému.


Nový príbeh

Rovnako pre vás píšeme a konfigurujeme nový príbeh. Ten sám o sebe síce nebude súčasťou hlavného príbehu odvíjajúceho sa od Vekov, ale hráčov zavedie k tajomným ruinám starovekého mesta Atlantis, ktoré sa nachádzajú na dne oceánu. Samozrejme, bude s tým súvisieť celá príbehová línia, pričom hráči budú môcť získať kľúče od pokladov, luckyblocky, nové itemy a pod.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Samozrejme, nebude sa všetko točiť len o tajomnom meste, ale hráčom prinesieme aj nové Dungeony v Addolane. Náš dungeon svet postupne dopĺňame o stále nové a nové dungeony, ktoré doň pribúdajú. Postupne ale smerujeme aj k zapojeniu púštnej časti dungeon sveta!

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Nové time-lock dungeony

Dungeony, ktoré sa otvárajú iba v konkrétny deň a v konkrétnu hodinu, sa stali na našom serveri veľmi populárne. Či už ide o Tripolis LuckyBlock Hunt alebo Dungeon Hekaté (ktorý sme prerobili pre lepšiu hrateľnosť), tak sme sa rozhodli pridať ďalší dungeon, v ktorom bude umiestnený boss s názvom Valafar. Pôjde o ľadový dungeon, ktorý sa bude spočiatku otvárať až 2x týždenne (predbežne zatiaľ uvažujeme o pondelku a štvrtku). V rámci dungeonu sa však bude dať získať nový krompáč, ktorý je porovnateľný s Krompáčom nádeje, avšak tentoraz pôjde o krompáč s enchantom Silk Touch II, ktorým sa bude dať vykopať aj spawner. Súčasťou krompáča NEBUDE Curse of Vanishing (áno, viem, všetci viete, že milujem tento enchant, ale, žiaľ… 😀 ). Zatiaľ vám preto dávam do pozornosti niekoľko fotiek z pripravovaného dungeonu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Eventy

Na koniec by som chcel ohlásiť ešte aj to, že tento mesiac nás čaká poriadny nášup v podobe rôznych eventov! Preto sme sa rozhodli vám vopred dať zoznam, aby ste sa mohli na ne pripraviť.

  • Event: Tajomný event – 27.10.2018
  • Event: 100. výročie vzniku Československa – 22.10.2018 – 30.10.2018
  • Event: Halloween – 29.10.2018 – 31.10.2018
  • Event: Pamiatka zosnulých: 01.11.2018 – 03.11.2018

Čiže si to môžete zapísať do svojho kalendára, pretože koniec mesiaca bude Legen-počkaj si-dárny!


Čo na záver? Sme vďační všetkým neprajníkom, ktorí hejtujú náš server, pretože vieme, že robíme veci správne. Ale oveľa viac sme vďační vám, našej skvelej komunite, pre ktorú má naozaj zmysel pripravovať nové updaty a aktualizácie 🙂


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :)) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG

Buy Me A Coffee

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!