Čaká nás najväčší update serveru [Devel Blog]

Eventové aj dušičkové šialenstvo je späť za nami a náš server sa opäť vracia späť do starých koľají… alebo nie? Viacerí sa nás pýtate, v akom stave je pripravovaný update Midasu. Rozhodol som sa preto aj dnes si pre vás pripraviť krátky devel blog a opäť vám poodhaliť niečo z pripravovaných vecí. A medzi nami, nebojím sa tento update označiť za najväčší update v dejinách MidasCraftu.

Diskutovať o tomto update môžete na našom fóre! Za každý názor vopred ďakujeme!


Nové príbehy

Ako ste už určite zachytili, čaká na nás konečne vypustenie novej dejovej línie súvisiacej s Atlantídou. Musím však povedať, že práce práve na tejto dejovej línii sa čiastočne skomplikovali, hlavne čo sa týka kódovania nových mobov, ktorí by mali slúžiť ako nepriatelia. Z toho dôvodu sme museli urobiť menšiu revíziu a začať so stavebnými úpravami lokácie Atlantis, ktoré aktuálne prebiehajú. To je tá zlá správa. Dobrou správou však je, že približne polovicu príbehových questov z prostredia Atlantisu už máme napísanú, odskúšanú a pripravenú na vypustenie. Druhú polovicu budeme môcť robiť až po tom, ako sa nám podarí po stavebnej stránke dokončiť stratené mesto, čo verím, že zvládnu naši builderi v horizonte nasledujúcich dvoch až troch týždňov.

V súvislosti s novým príbehom sme ale pre vás pripravili aj nové vedľajšie questy – pôjde o questy, ktoré vás majú nielen zabaviť, ale prezradím aj to, že v nich zavítate do nových pašeráckych brlohov (jeden z nich ste mohli vidieť už aj v Queste: Kamzíkova svadba), stanete sa svedkami úkladnej vraždy a vašou úlohou bude nájsť páchateľa, či pomôcť navrátilcovi z dlhých ciest. Tieto questy pre vás vymysleli Tessiex3, DancerVS, Dooboy, Padi a Trewish. Vieme povedať, že sú aktuálne pripravené zhruba na 90%, ešte treba dopísať jednu dejovú líniu. Viac informácií, samozrejme, dostanete, keď vyjde update.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

S novými príbehmi súvisia aj nové lokality. Tie pre nás stavajú nielen šikovní builderi, ale aj administrátori či helperi. Každý prikladá ruku k dielu!


Nové klany

Áno, ako sme už spomínali, nové klany sa stanú realitou a nahradia doteraz nie veľmi funkčné guildy, ktoré si mohli klany zakladať. My sme usilovne pracovali na príprave nového vlastného pluginu na klany a môžeme s určitosťou povedať, že na vás čakajú veľké zmeny. Pôjde predovšetkým o to, že aktuálne klany sa zrušia (vodcom klanov bude na ich žiadosť navrátená finančná hotovosť vložená do klanu) a hráči sa budú môcť pridať do jedného z dvoch existujúcich klanov, pričom každý z klanov bude mať svoje sídlo, v ktorom budú špeciálne questy vyhradené iba pre jeden konkrétny klan. Sídla klanov aktuálne budujú Zeryczek a I_mia_I.

Zároveň však medzi klanmi budú prebiehať rozsiahle klanové vojny, ktoré sa budú konať každý týždeň v špeciálne postavenom svete, ktorý pre vás pripravuje náš Builder FridolinSlehacka. Hráči z každého klanu sa budú môcť týchto vojen zúčastniť a víťazný klan v prípade výhry získa na nasledujúci týždeň prístup k rôznym buffom a výhodám, zatiaľ čo porazený klan bude “trieť biedu” a bude sa môcť iba zlepšovať v nádeji, že ďalšiu klanovú vojnu sa mu podarí vyhrať. Samozrejme, pre klany máme aj ďalšie plány, ale tie nebudem ešte prezrádzať.

Viacerí hráči nám písali, ako to bude s vyvážením jednotlivých klanov. Pravdou je, že toto bude zo začiatku zrejme najťažšia vec a budeme k tomu potrebovať spoluprácu vás hráčov. Samozrejme, chceme, aby klany boli približne rovnako silné a preto si na tejto voľbe dáme poriadne záležať. Viac informácií o klanoch budete môcť očakávať v priebehu novembra, najneskôr na začiatku decembra.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Klanové vojny sa budú odohrávať v novom špeciálnom svete!


Nový začiatok

Naša šikovná hlavná Builderka AngieSK sa podujala na naozaj zložitú úlohu. Už dlhšie sme sa totiž rozhodovali, že aktuálna tutorial zóna nie je dostatočne informatívna a povedzme si pravdu, pre hráčov je skôr nezáživná. Preto sme sa spoločne dohodli na postavení nového prequel sveta, ktorý bude slúžiť nielen ako úvodná časť hlavného príbehu (tzv. prequel), ale v prípade potreby sa tam hráči budú môcť portnúť späť, aby si mohli nejasnosti prejsť znovu. Výhodou nového prequel sveta je to, že mu chceme dať oveľa záživnejší príbeh, než suché prebehnutie tutorialu, ktorý aj tak veľmi veľa hráčov ignoruje. Ako to mám vo zvyku, viac informácií prinesieme opäť neskôr. Zatiaľ aspoň pár screenshotov!

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Aktuálny tutorial v Adodolane vystrieda úplne nový tutorial svet!


Nový event server

Ako ste si už určite všimli, niektoré z eventov sme odstránili z hlavného sveta MidasCraftu. Nie je to však ich koniec. Pred časom sme sa totiž rozhodli, že eventy prepojíme medzi viacerými servermi. To znamená, že sa ich budú môcť zúčastniť nielen hráči z RPG serveru, ale aj hráči zo Survivalu, Creative serveru či Vanilky. Nový event server preto pobeží na samostatnom jadre, čo nám zaručí plynulejší priebeh eventov s menšími lagmi a odľahčí záťaž na hlavnom serveri.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V rámci event serveru na vás čakajú nielen už známe eventy, ale aj niečo navyše 🙂


Nové levelovateľné itemy

Na záver to najlepšie, a to, čo ste nám v našom online dotazníku najviac písali! Na server budú pridané nové levelovateľné itemy. O aké itemy pôjde? No, v týchto chvíľach môžeme potvrdiť dva, resp. päť nových itemov. Pôjde o nový levelovateľný luk a zároveň o nový levelovateľný set OP brnenia, ktoré svojou silou nahradí aj Brnenie Lorica Segmentata. Keďže pôjde o OP brnenie, bude sa dať získať iba za technické nákresy, ktoré sa budú dať získať v rôznych time-lock dungeonoch (s výnimkou Tripolisu) alebo ako trofej z bossov (bude tam ale nastavené veľmi malé % na drop týchto itemov). Spoluautorom tohto nového brnenia je náš stály hráč Gonkman!

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Vám, ktorí ste to dočítali až sem a nezaspali ste pri tom, by som chcel úprimne poďakovať, že aj napriek problémom, ktoré sa v poslednom období vyskytli, ste stále zachovali vernosť nášmu serveru a v ťažkých chvíľach ste nás podržali, čo si naozaj veľmi veľmi ceníme. Je to pre nás obrovská motivácia a zároveň záväzok. Ďakujem vám ešte raz za priazeň!

~Kamzík~

P.S. Asi som to zabudol napísať, ale termín vypustenia tohto updatu je nateraz stanovený na druhú polovicu decembra, určite pred Vianočnými sviatkami!

Diskutovať o tomto update môžete na našom fóre! Za každý názor vopred ďakujeme!


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :)) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG

Buy Me A Coffee

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!