Vyjadrenie k DDOS útokom [Devel blog]

Vážení hráči, ako ste si iste všimli, v posledných dňoch sa náš server stretáva s problémami s pripojením, predovšetkým v nočných hodinách. Ide o situáciu, ktorá nás síce mrzí, avšak nie je spôsobená ani zavinená našou stranou.

DDOS útoky sa začali v nočných hodinách dňa 01.02.2019 a sú vedené proti poskytovateľovi nášho hostingu – spoločnosti Hicoria. O tomto fakte sme boli touto spoločnosťou písomne informovaní a snažia sa robiť, čo je v ich silách, aby DDOS zastavili. Upozorňujeme, že útok nie je vedený proti nášmu serveru, avšak ide o tak masívny útok, že ovplyvňuje aj chod nášho serveru.

Z vyjadrenia spoločnosti Hicoria vyberáme:

Z naší strany se snažíme maximálně nejen o vyřešení problémů DDOSu ale i komplikací způsobené jim. Tyto komplikace způsobují nemožnosti nahrání některých záloh, případně nekorektní chování při vytváření nových serverů. Za tyto komplikace se omlouváme a budeme se snažit zajistit dostatečnou kompenzaci, aby mohla být udělena i Vám.

Celé vyjadrenie si môžete prečítať tu: https://hicoria.com/blog/home/view/272

K útoku zo dňa 09.02.2019 a 10.02.2019 vydala spoločnosť Hicoria Hosting aj nasledujúce vyhlásenie:

Vážení zákazníci,

Omlouváme se za aktuální komplikace s připojením. Bohužel si útočníci nedají spát a snaží se nás…

Uverejnil používateľ Hicoria Hosting Sobota 9. februára 2019

Z daného dôvodu vás žiadame o pochopenie a veríme, že sa celý problém vyrieši v dohľadnom čase. Z toho, čo sme vypozorovali, útoky prichádzajú zvyčajne denne v čase medzi 21:00 až 01:00. Upozorňujeme preto hráčov, aby v tomto čase boli opatrní so svojimi aktivitami na serveri, pre RPG server nedoporučujeme v týchto časoch navštevovať dungeony.  Tieto útoky však bezprostredne zasahujú herné servery, Teamspeak server, ale aj náš web – pre aktuálne info v prípade DDOS útoku preto odporúčame sledovať našu Facebookovú stránku (nezabudnite nám dať like 🙂 )

Aktuálne prebieha DDOS útok na poskytovateľa hostingu. O situácii je už informovaný a vám ďakujeme za trpezlivosť.

Uverejnil používateľ MidasCraft Sobota 9. februára 2019

Chápeme vás ako hráčov, ktorí si chcú na našom serveri zahrať, avšak bohužiaľ, svet je sám o sebe zlý a plný závistlivých ľudí, ktorí nevedia robiť nič iné, iba škodiť. Stretávame sa aj s faktom, že niektoré indivíduá tieto útoky vyslovene tešia a provokujú ako v komentároch, tak aj na fóre. Takéto správanie a schvaľovanie takejto činnosti je odsúdeniahodné a nebudeme ho tolerovať.

Z uvedeného dôvodu preto pre vás ako hráčov pripravíme v nasledujúcich dňoch kompenzačný balíček, ktorý bude určený aj pre Survival, aj pre RPG server. O jeho nasadení vás budeme, samozrejme, informovať.

~Kamzík~