Kamzík: “Návrat Skybloku” a “DDOS útoky robia iba úbožiaci” [Devel Blog]

Posledné dni som sa opäť začal aktívne venovať situácii na našom serveri. Bohužiaľ v poslednom období sa mi toho nakopilo veľmi veľa, predovšetkým po zdravotnej stránke a tak som bol nútený trochu poľaviť v súvislosti so serverom. To sa však teraz radikálne mení.

Rýchla navigácia:

Diskutovať o tomto devel blogu môžete na našom fóre: https://midascraft.sk/forum/topic/kamzik-navrat-skybloku-a-ddos-utoky-robia-iba-uboziaci-devel-blog/

Návrat Skyblock serveru

Ak si však myslíte, že v poslednom období sa na našom serveri nič nedeje, ste na omyle. Naši admini a helperi neváhali a aktívne začali pracovať na staro-novom projekte Skyblock serveru. Keďže pôvodný Skyblock server, ktorý u nás fungoval, bol vo veľkej miere “tuctový”, rozhodli sme sa tentokrát k tomu pristúpiť trochu inovatívne a hráčom ponúkneme Adventure RPG Skyblock. Asi sa pýtate, čo Adventure RPG Skyblock je. Nuž, pre začiatok je dôležité povedať, čím nie je. Tento druh Skyblocku nie je totiž Skyblockom, ktorý by sa dal dohrať v priebehu jedného týždňa, ale hráčom chceme v rámci Skyblocku ponúknuť dlhší zážitok. Aktuálne vám viem prezradiť niekoľko zaujímavostí, ktoré bude Adventure RPG Skyblock obsahovať:

  • čaká na vás poriadne prepracovaný systém unikátnych skillov, pričom sme si dali záležať na tom, aby sme vám ponúkli to, čo inde nenájdete
  • príbehovo bude Adventure RPG Skyblock nadväzovať na hlavný príbeh RPG serveru, avšak bude možné ho plniť úplne samostatne
  • čaká na vás viac ako 30 nových originálnych questov vyvinutých čisto pre Skyblock server
  • samozrejmosťou bude Skyblock Adventure svet, podobný tomu, aký sa v súčasnosti využíva aktívne na Survival serveri
  • a veľa ďalšieho

V tejto chvíli máme planované otvorenie Adventure RPG Skyblock na termín koniec februára/začiatok marca 2019. Hlavnými adminmi a helpermi, ktorí sa podieľajú na vývoji tohto serveru, sú mikin321, themistic2, DancerVS, tessiex3, FridolinSlehacka, Zeryczeka ďalší… Takže očakávajte, že o chvíľu sa k vám dostane Devel blog aj od nich, kde vám poskytnú viac informácií.


Nový partner nášho serveru

V rámci rozvíjania dobrých vzťahov sme nadviazali úspešne partnerstvo s portálom Herní-expert.cz. V rámci spolupráce budete môcť aj prostredníctvom tohto portálu získať rôzne výhry v súťažiach, pričom medzi týmito výhrami budú aj ranky a balíčky na našom serveri. Nezabudnite im preto dať like na Facebooku a zostaňte tak informovaní o najnovších súťažiach spoluorganizovanými naším serverom.


DDOS útoky

Stretávame sa pravidelne s kritikou toho, že server, resp. poskytovateľ hostingu je pod útokom DDOS útokov. Tieto útoky trvajú prakticky od začiatku februára 2019 s väčšími alebo menšími prestávkami. DDOS útoky sa začali v nočných hodinách dňa 01.02.2019 a sú vedené proti poskytovateľovi nášho hostingu – spoločnosti Hicoria. O tomto fakte sme boli touto spoločnosťou písomne informovaní a snažia sa robiť, čo je v ich silách, aby DDOS zastavili. Upozorňujeme, že útok nie je vedený proti nášmu serveru, avšak ide o tak masívny útok, že ovplyvňuje aj chod nášho serveru. 

Poviem to tak, ako to cítim. Môj osobný pocit a zároveň môj osobný názor je, že ľudia, ktorí stoja za týmito útokmi, sú obyčajní úbožiaci, evidentne psychicky nestabilní a snažia sa takouto formou poškodiť spoločnosť Hicoria. Aj napriek tomu, že uplynulé dva týždne boli pre náš server, ale aj pre poskytovateľa hostingu náročné, chceli by sme vás informovať, že za uplynulé dva roky vďaka spoločnosti Hicoria nedošlo k žiadnym závažnejším výpadkom nášho serveru a vďaka nej sme boli schopní vo viacerých prípadoch útoku priamo na náš server týmto útokom odolať. So spoločnosťou Hicoria sme mali a máme dobré vzťahy a nemienime v žiadnom prípade zmeniť poskytovateľa hostingu. Ako sme sa už zmienili v predchádzajúcom vyjadrení k DDOS útokom, pre operatívne sledovanie prípadných DDOS útokov odporúčame dať like na našu Facebook stránku.


Diskutovať o tomto devel blogu môžete na našom fóre: https://midascraft.sk/forum/topic/kamzik-navrat-skybloku-a-ddos-utoky-robia-iba-uboziaci-devel-blog/

Často kladené otázky od hráčov

Viacerí z vás mi kládli otázky a keďže vysvetľovať to individuálne by bolo veľmi náročné, rozhodol som sa sem napísať záväzné stanovisko, ktoré platí ako pre hráčov, tak aj pre admin team.

1. Hlasovanie a väčšie počty hlasov

Ako sme avizovali, v poslednom bugfix update došlo k resetovaniu hlasovania. Viacerí ste sa však na mňa obrátili, že už niekoľko hodín po wipe mali niektorí hráči už desiatky alebo stovky hlasov. Nebojte sa, nejde o žiadny podvod ani o to, že by sme niekoho zvýhodňovali, jednoducho sme nemali možnosť prečistiť cache hlasov na danom hostingu. Ide o to, že tieto hlasy odovzdávajú hráči, ktorí sa dlhší čas na serveri neobjavili a ich hlasy boli nacachované na strane Czech-Craft. Tým, že sa pripojili po wipe, sa táto cache aktivovala a hlasy sa im automaticky pripočítali. To znamená, že z ich strany ide o poctivé nadobudnutie hlasov a nie je na tom nič, čo by bolo v rozpore s pravidlami.

2. Admin team a “problémy” v admin teame

Aktuálne sa na serveri šíria rôzne informácie o tom, že admin team je v kríze, prípadne sa stretávame s poznámkami, že “žobreme o helperov”. Niektoré z týchto tvrdení sú značne prehnané a ubezpečujem vás, že žiadna kríza v admin teame nie je. Je síce pravdou, že v poslednej dobe sa vám môže stať, že admini sú neaktívni, prípadne neskoro reagujú na vaše dotazy. Pravdou je, že veľmi veľa členov admin teamu (Helperi ale aj Admini) pracujú intenzívne na novom RPG/Adventure Skyblocku, o ktorom som písal už skôr, a teda nestíhajú byť v jednej chvíli na serveri a zároveň vykonávať vývoj nového serveru. Nových Helperov a Builderov hľadáme hlavne z dôvodu, aby sme doplnili chýbajúci stav adminov a zabezpečili tak adekvátny pomer vývoj serveru/pomoc hráčov.


3. RPG: Krompáč oslobodenia

Viacerí sa pýtate, aký má zmysel mať na RPG serveri u Bankára Heróna v ponuke Krompáč oslobodenia, ktorý má podľa názorov niektorých len slabé enchanty. Pravdou je, že ide iba o dočasné riešenie, pri ktorom sme Krompáč oslobodenia len nasadili, a to do chvíle, kým ho na tejto pozícii nahradí nový levelovateľný item, ktorý by mal mať určité výhody a mal by tvoriť akýsi predstupeň, resp. predchodcu pre získanie Krompáča nádeje. Čiže zároveň to môžete považovať za oznámenie toho, že môžete očakávať úplne nový levelovateľný krompáč. Tento krompáč by mal byť do hry pridaný po narodení mojej dcéry a jeho pracovný názov je “Krompáč Primus Victorius” (je možné, že ho ešte zmeníme).

4. RPG: Klany

Čo sa týka klanov na RPG serveri, dôjde v ich fungovaniu k zmene. Hlavnou zmenou bude priradzovanie do klanu, pričom hráči budú do konkrétneho klanu priradzovaní náhodne, prípadne na základe toho, akú pozvánku do klanu sa im podarí získať (pozvánky budú veľmi legendárne itemy a nebudú vôbec ľahko získateľné). Týmto krokom chceme zabezpečiť vyváženie klanov. Plánujeme aj ďalšie zmeny, avšak vzhľadom na moju časovú zaneprázdnenosť je toto aktuálne v rámci riešenia.

5. Survival: LuckyBlock Hunt

Viacerí ste nám písali, že vám chýbajú eventy na Survival serveri, podobné tým, ako sa pravidelne konajú na RPG. Z toho dôvodu v budúcnosti plánujeme na Survival server pridať event LuckyBlock Hunt, prípadne sme zvažovali pridanie samostatného Donator sveta – podobne ako je Tripolis na RPG serveri. V tejto chvíli sú všetky tieto úvahy v rovine plánovania a boli by sme radi, ak by sa k nim hráči vyjadrili v komentároch na hernom fóre.

Dúfam, že vám tento devel blog pomohol zorientovať sa v situáciách, ktoré aktuálne riešime a za vašu podporu vopred ďakujeme! 🙂

Diskutovať o tomto devel blogu môžete na našom fóre: https://midascraft.sk/forum/topic/kamzik-navrat-skybloku-a-ddos-utoky-robia-iba-uboziaci-devel-blog/


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :)) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG

Buy Me A Coffee

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!