Update na verziu 1.12a – Version support [1.14]

Náš server má v tejto chvíli plnú spätnú podporu verzie 1.14. To znamená, že hráči, ktorí využívajú najnovšiu verziu Minecraftu môžu bez obáv a slobodne hrať na našom serveri. V tejto súvislosti sme preto pripravili viacero zmien.

V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že podpora 1.14tky sa postupne bude vyvíjať, tak ako sa budú vyvíjať aktualizácie k nej. Základnú podporu pre hráčov však máme už v tejto chvíli funkčnú. Napriek tomu, pre hráčov RPG (1.12.2) alebo Survivalu (1.13.2) odporúčame aj naďalej využívať staršie verzie. Pokiaľ neviete ako na to, pripravili sme pre vás videonávod:

UPOZORNENIE: Zároveň vás chceme upozorniť, že vieme o tom, že na server nie je aktuálne možné sa pripojiť s verziami 1.7.x a 1.8.x. Tieto chyby budeme odstraňovať ešte v nasledujúcich updatoch, takže podporu serveru pre verzie 1.7.x a 1.8.x sme nútení dočasne obmedziť. Hráči, ktorí využívajú tieto verzie si musia zmeniť verziu Minecraftu minimálne na verziu 1.9.x

Všetky chyby s ktorými sa stretnete v súvislosti s používaním verzie 1.14 prosím hláste na našom fóre. Link: https://midascraft.sk/forum/topic/nahlasovanie-chyb-pri-pripojeni-s-verziou-1-14/

V rámci neplánovanej servisnej odstávky sme však vyriešili viacero problémov, s ktorými sme sa stretli, preto sa tento update netýka iba najnovšej verzie Minecraftu, vezmime to preto pekne od začiatku.


Všeobecné:

 • Aktualizácia: Pristúpili sme k reworku celého jadra bungeecord serveru, vrátane vyriešenia viacerých chýb, ktoré nás už v minulosti trápili. Spojovací server, ktorý riadi vaše pripojenia medzi ostatnými servermi by mal byť teraz rýchlejší a viac optimalizovaný pre hru na našom serveri so spätnou podporou siahajúcou až k verzii 1.8.x.
 • Známa chyba: Pri prihlasovaní sa na server s verziou 1.14 trvá trochu dlhšie zobrazenie prihlasovacieho menu, kde zadávate login. Preto je potrebné pri tejto verzii trochu viac počkať.
 • Zmena všeobecných podmienok hry: Na server je zakázané pripájať sa s použitím VPN klienta resp. prostredníctvom Proxy IP adresy. Hráč môže požiadať o výnimku na pripojenie sa prostredníctvom VPN klienta alebo Proxy IP adresou prostredníctvom e-mailu na adrese midascraft@outlook.sk, pričom musí svoju žiadosť riadne odôvodniť. Rozhodnutie o udelení výnimky na pripojenie udeľuje člen vedenia serveru.
 • Pridaná novinka: Vylepšený celkovo AntiBot a AntiVPN systém serveru. V poslednej dobe sme zaznamenali zvýšený výskyt hráčov, ktorí obchádzali bany vytvorením nového účtu prostredníctvom VPN klienta, rovnako ako aj proxy-bot útokmi. Z uvedeného dôvodu sme pri aktualizácii jadra prekopali zabezpečovací systém, ktorý by mal teraz dokázať odflitrovať väčšinu takýchto hráčov. Týmto spôsobom nám ide predovšetkým o ochranu našej komunity pred toxickými hráčmi, ktorí si myslia, že ani IP bany im nezabránia, aby robili u nás neporiadok. S tým je teraz ale koniec 🙂
 • Pridaná novinka: Pridané informačné tabule na Lobby server. Zároveň na vylepšovaní lobby serveru budeme pracovať priebežne.
 • Pridaná novinka: Pridaný informačný scoreboard pre Lobby server so základnými údajmi ako obsadenie serveru, ping hráča

Skyblock Server:

 • Aktualizácia: Prebehla rozsiahla aktualizácia pravidiel na Skyblock serveri:
  • [4] Nekaz hru ostatným hráčom a počas PVP súboja sa neodpájaj z boja alebo z hry (postihujeme to banom). Nezabíjaj hráčov tzv. spawn killom, pokiaľ viackrát zabiješ toho istého hráča alebo na seba naportuješ kamarátov, ktorí ho zabijú za účelom znepríjemňovania hry a šikany iného hráča, považuje sa to za hrubé porušenie pravidiel.
  • [18] Hráč má povinnosť dostatočne osvetliť svoj ostrov a zabrániť tak nadmernému spawnovaniu mobov.
  • [19] Na ostrove je povolené stavať a používať Mobtrapky. Každý hráč však môže mať maximálne 2 Mobtrapky. Mobtrapky musia byť od seba vzdialené minimálne 20 blokov na každú stranu a nesmú byť pod sebou. Celková aktívna plocha jednej mobtrapky môže byť maximálne 4 chunky. Verejné XP farmy, verejné enchant table, a verejné kovadliny nie sú povolené, každý hráč zodpovedá za ich zabezpečenie pred prístupom verejnosti sám.
  • [20] Hráč má povinnosť požiadať o schválenie príslušného redstone obvodu, farmy, či mobtrapky do 24 hodín od jej spustenia.
  • [21] Na serveri je prísne zakázané mať postavené jednoblokové farmy na zvieratá, ktoré nadmerne zaťažujú server. Zároveň je prísne zakázané mať v rámci chunku viac ako 70 entít a tile-entít súčasne.
  • [22] Prísne sa zakazuje stavať mobtrapky a XP farmy, ktoré využívajú teleportovanie mobov cez Nether portál.
  • [27] Rešpektuj pravidlá Dungeonov. Platí zákaz nastavovania si home v dungeonoch. Rovnako platí zákaz zneužívania príkazu /home alebo príkazu /back.
  • [28] Vo svetoch DarkLands a WildLands je voľne povolené PVP.
 • Aktualizácia: Boli vykonané určité zmeny v skilloch jednotlivých typov pre zlepšenie ich fungovania
 • Aktualizácia: Zvýšený počet maximálnych hráčov, ktorí sa môžu pripojiť na Skyblock server na 30.
 • Aktualizácia: Prebehli viaceré zmeny na bossovi Dračí bojovník
 • Oprava chyby: Opravené viaceré chyby v questoch.
 • Oprava chyby: Opravená chyba súvisiaca s despawnovaním zvierat na ostrove.

Survival Server:

 • Aktualizácia: Bol aktualizovaný plugin, na základe ktorého bolo možné využívať Mobarénu pre zlepšenie jeho výkonu a odladenie niektorých chýb.

RPG Server:

 • Opravené: Opravená chyba s nesprávnym zobrazovaním dungeonu Opustené hory.

Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, nezabudnite ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :)) – Link: https://www.buymeacoffee.com/NB3r6UG

Buy Me A Coffee

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!