Update na verziu 1.12b – Bugfix update

Popri našej intenzívnej práci na update Survival serveru na natívnu podporu verzie 1.14 sme si pre vás pripravili aj menší bugfix update, ktorý rieši viacero problémov s ktorými sa na serveri dennodenne stretávame.

Najskôr niekoľko informácií ohľadne natívnej podpory verzie 1.14 a o tom, prečo nám to tak dlho trvá

Áno, sme si vedomí, že podpora verzie 1.14 nie je všetko a nespasí náš server a chceme, aby ste vedeli, že nad verziou 1.14 a prvými buildami sedíme už od chvíle, čo vyšli. Na rozdiel od iných serverov, ktoré sa tvária, akí sú úžasné, lebo majú už Survival na verzii 1.14 musíme a chceme zdôrazniť jednu vec – my nie sme iné servery a našu prácu neflákame. Samozrejme aj my sme mohli urobiť to, že by sme spustili Survival server na verzii 1.14 s minimom pluginov, avšak v konečnom dôsledku by sme ublížili vám – hráčom, nakoľko by neboli dostupné mnohé z herných mechaník (napr. nefungovali by výťahy, ukladanie XP, batohy a pod.) a v konečnom dôsledku by ste boli nervózni vy, ale aj my. Preto sa intenzívne sústreďujeme na to, aby sme tento update urobili naozaj veľmi dobre a vám, našim hráčom, na ktorých nám najviac záleží, poskytli naozaj kvalitu – nie rýchlokvasený server. Na rozdiel od iných serverov intenzívne komunikujeme priamo s developermi, pomáhame opravovať chyby v pluginoch a snažíme sa vo veľkej miere o to, aby to pomohlo celej komunite. Preto vás prosíme o TRPEZLIVOSŤ. Aby ste mali predstavu o tom, ako pokračujú práce na vývoji verzie 1.14, pridali sme na hlavnú stránku aj progress bar na ktorom si náš pokrok môžete každý deň overiť.

EDIT 05.05.2019: Vzhľadom na to, že Mojang pripravuje aktualizáciu na verziu 1.14.1 sme sa rozhodli počkať s updatom na túto natívnu verziu Minecraftu, kým nebude výkonnostne dostatočne pripravená na implementáciu. Pokiaľ chcete vedieť, čo všetko Mojang opravuje na najnovšej verzii odporúčame navštíviť ich stránku: https://minecraft.gamepedia.com/Java_Edition_1.14.1

O vývoji a prípadnej pomoci s upgradom na verziu 1.14 môžete diskutovať na našom fóre. Link: https://midascraft.sk/forum/topic/diskusia-o-verzii-minecraftu-1-14/

A teraz už prejdime k samotnému update. Je pravdou, že mnohé z vecí, ktoré sú v tomto update vy ako hráči reálne nevidíte, avšak majú na vás priamy dopad a sú za tým dlhé hodiny a dní prác. Vo veľa veciach sme pristúpili k re-worku, čiže k prerobeniu, aby sme to optimalizovali predovšetkým k vašej spokojnosti.

Všeobecné:

 • Web: Pridaná novinka v podobe progress baru, ktorá informuje o pokroku pri vývoji verzie 1.14 na našom serveri.
 • Web: Niekoľko predovšetkým kozmetických zmien
 • Aktualizácia: Prebehol rework celého jadra serverov, ktoré na seba nadväzujú [Bungeecord jadra], ktoré je teraz stabilnejšie, odolnejšie voči útokom a zvláda plynule pripojenie veľkého množstva hráčov.
 • Pridané nové pravidlo pre RPG server: [50] Platí prísny zákaz afkovania v time-lock dungeonoch počas aj mimo času konania eventov za účelom získania lootu bez aktívneho zapojenia sa do bojov. Takéto konanie môže vyústiť až do trestu v podobe vyhodenia z eventu, zo serveru, alebo v opakovaných prípadoch až do banu.

Lobby Server:

 • Aktualizácia: Zapracovali sme na kompletnom reworku menu itemu [Nether Star] a optimalizovali sme celý kód. Vstupné menu po kliknutí osahuje nielen informácie o poče hráčov na serveri, ale menu item sa zmení aj podľa toho, či je server online, offline, alebo v údržbe. Zároveň v menu získate prehľad o tom, kedy ste sa prvýkrát pripojili na server, rovnako ako aj váš ping, UUID a IP adresu
 • Aktualizácia: Niekoľko predovšetkým kozmetických zmien
 • Oprava chyby: Hráči sa nemohli pripájať s Premium Minecraftom, resp. zadať príkaz /premium pri originálnom účte. Táto chyba bola úspešne a veríme, že aj trvalo odstránená.

RPG Server:

 • Aktualizácia: Zapracovali sme na kompletnom reworku menu itemu [Nether Star] a optimalizovali sme celý kód. Vstupné menu po kliknutí osahuje nielen informácie o poče hráčov na serveri, ale menu item sa zmení aj podľa toho, či je server online, offline, alebo v údržbe. Zároveň v menu získate prehľad o tom, kedy ste sa prvýkrát pripojili na server, rovnako ako aj váš ping, UUID a IP adresu
 • Aktualizácia: Niekoľko predovšetkým kozmetických zmien.

Skyblock Server:

 • Aktualizácia: Pridané oprávnenia pre použitie Tree-Assistu pre Donatorov a Donatorov+
 • Aktualizácia: Pridané oprávnenia pre všetkých hráčov pre vstup k nastaveniu ostrova
 • Oprava chyby: Na /warp KovacskaDielna sa nedal vymeniť chybný neopracovaný diamant za funkčný. Chyba bola odstránená.
 • Oprava chyby: Oprava chýb súvisiaca s výberom odmien na /warp Poklady na Skyblock serveri.

Survival Server:

 • Oprava chyby: Opravené viaceré chyby súvisiace s mobarénou na Survival serveri.

Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! 🙂 Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!