Čaká nás bohatá jeseň plná updatov! [Devel blog]

“Leto je KONEČNE za nami!” povedal som si 2. septembra, kedy sa väčšina našich školopovinných hráčov opäť vydala do školy.  Pre náš server to totiž znamenalo menšie vydýchnutie od každodenného náporu hráčov a tak sa môžeme opäť pustiť do aktívneho vývoja v rámci serveru. Nie, že by sme za veľký počet hráčov neboli vďační, práve naopak, avšak každodenný nápor nám neumožňoval v dostatočnej miere pridávať nové veci. Nasledujúce mesiace nás čaká viacero zmien, ktoré sú už dlhšiu dobu plánované a pripravované.

Všimli sme si však, že konkurenčné servery a majitelia konkurenčných serverov veľmi častonavštevujú náš server za účelom kopírovania rôznych herných prvkov a mechaník a preto bude nasledujúci devel blog skôr všeobecného charakteru, aby sme vám ponúkli niečo originálne, čo iné servery následne budú kopírovať. Týmto pozdravujem majiteľov nemenovaných serverov, snáď sa v tomto článku nájdu.


RPG Server

Náš vlajkový server aktuálne čakajú dva veľké updaty do konca tohto roku. Jeden z updatov je plánovaný pred Sviatkom všetkých svätých, ten ďalší tesne pred Vianocami, ako  to už u nás býva tradíciou.

V rámci prvého spomínaného updatu nás čaká pridanie celej novej questovej línie v lokalite Ebnei, ku ktorej sme mali pred letom spustený event. Ide o púštnu lokalitu, ktorú pripravili naši šikovní builderi a predbežne by mala obsahovať niekoľko nových príbehových questov, nové itemy (vrátane nových levelovateľných itemov) a samozrejme aj nových bossov (aktuálne pracujeme s plánom pridať 2 nových bossov, avšak je možné, že pridáme aj tretieho – podľa toho, či sa nám podarí pripraviť všetko, čo by sme chceli).

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Rovnako nás čaká kompletný rework LuckyBlockov, ktorý bude spočívať v tom, že budú pridané LuckyBlocky rôznej kvality (Light LuckyBlock, Štandard LuckyBlock a Ultra LuckyBlock), pričom odmeny budú rozdelené rovnomerne podľa vzácnosti do rôznych typov LuckyBlokov – no a samozrejme zvýši sa aj šanca, že v rámci nich získate aj nejaký “unlucky” predmet, ktorý vám až tak veľa šťastia neprinesie.

Zároveň však plánujeme pridať aj nový nonPVP LuckyBlock Dungeon, ktorý sa bude nachádzať neďaleko MidaPolisu a bude dostupný aj pre bežných hráčov, nielen pre Donatorov. Dungeon je aktuálne vo fáze finálnych príprav, takže sa máte na čo tešiť.

V druhom predvianočnom update by sme boli radi, ak by sa nám do hry podarilo pridať nový time-lock event založený na princípe dobývania hradu, ale plánovaná je aj custom end lokácia.

Samozrejme budeme pokračovať v odstránení chýb, týkajúcich sa hry samotnej – tie však budeme robiť v rámci menších updatov ešte pred hlavným updatom.

A aby som nezabudol – 29.09.2019 nás čaká kompletný reset ťažobného sveta na RPG serveri, vzhľadom na to, že ten súčasný je už dostatočne zničený.


Survival servery (1.13.2 a 1.14.4)

Aktuálne sme sa dostali do situácie, kedy na našom serveri máme dva Survival servery, ktoré bežia na dvoch rôznych verziách. Ako sme už spomínali, v prípade Survival serveru na verzii 1.13.2 sme sa rozhodli ukončiť podporu a pridávanie opráv (s výnimkou drobných opráv, ktoré chystáme – napr. bannery na spawne). Hráčov by sme chceli motivovať skôr k hre na Survival serveri na verzii 1.14.4, ktorý je u nás viac menej stabilný a to aj napriek zbabranej práci, ktorú s Minecraftom odvádza v posledných mesiacoch Mojang. Napriek tomu však chceme server na verzii 1.13.2 udržať funkčný a preto sme sa rozhodli, že ku dňu 29.09.2019 urobíme reštart Adventure sveta v rámci tohto serveru.

Na verzii 1.14.4 plánujeme v najbližšej dobe pre zmenu pridanie dynmapy pre verejnosť. Od spustenia serveru podľa nášho názoru prebehlo dostatočné množstvo času a tak môžeme hráčom dať prístup aj k tejto hernej vymoženosti. Pridanie dynmapy je predpokladané najneskôr do konca tohto mesiaca, rovnako ako chystáme aj opravu viacerých chýb, predovšetkým týkajúcich sa kitov, či denných odmien.

Aby sme však motivovali hráčov, rozhodli sme sa svet Tripolis pridať aj na Survival server na verzii 1.14.4. V rámci tohto sveta bude pre hráčov pripravený už starý známy LuckyBlock hunt dungeon z RPG serveru, kde budete môcť získať špeciálne odmeny v podobe LuckyBlockov, ktorých rework čaká samozrejme aj Survival server na najnovšej verzii.

Zároveň však chceme veľmi tvrdo bojovať proti veľmi negatívnemu javu, ktorý sa na týchto dvoch serveroch rozmohol a tým javom je toxicita. Voči toxickým hráčom a kidiotom budeme postupovať s oveľa väčšou razanciou, akou tomu bolo doteraz a samozrejme plánujeme nabrať na tieto servery aj väčší počet administrátorov.


Skyblock server

Skyblock server to má našliapnuté veľmi pekným smerom a preto sme sa rozhodli poskytnúť tomuto serveru rovnako ako v predchádzajúcich updatoch väčší update v podobe nových itemov a questov, ktoré pre vás chystáme.

Novinkou na Skyblock serveri bude tzv. Donator svet – Tripolis pre Skyblock server, čím ujednotíme výhody Donatorov a Donatorov+ pre všetky herné servery.

Čo sme ale nespomenuli je, že Skyblock čaká veľký rework Endu a Netheru a s tým spojení noví bossovia, ktorí sa na serveri objavia.

Vzhľadom na to, že náš Skyblock patrí na Československej scéne medzi tie unikátnejšie, o Skyblocku vám toho viac neprezradím, aby sme vás neobrali o herný zážitok a prekvapenie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Zneužívanie právomoci adminmi – vysvetlenie

Bohužiaľ v priebehu leta sme boli svedkami dvoch situácií, kedy došlo na našom serveri k zneužitiu právomocí administártora alebo helpera – jeden prípad sa stal na RPG serveri, druhý na Skyblocku a prirodzene sme z toho vyvodili personálne dôsledky.

Ja osobne som z celej situácie veľmi sklamaný, ale aj nahnevaný, pretože sme na to museli prísť interným šetrením. Preto som sa rozhodol požiadať o pomoc vás – hráčov.

Mali by ste vedieť, že administrátor:

  • nesmie využívať /god, ak si neplní služobné povinnosti (čiže ak napríklad nepomáha vám, alebo inému hráčovi)
  • nesmie využívať /fly, ak si neplní služobné povinnosti (a to ani na Skyblocku pri stavbe svojho ostrova – môže ho používať, len ak pomáha vám z pozície Helpera). Administrátor, ani helper nesmie napríklad len tak bezúčelovo lietať s fly po spawne, z dlhej chvíle
  • nesmie využívať /gamemode creative, ak si neplní služobné povinnosti a to ani na kopírovanie itemov ani dávanie náhrady.
  • administátori a helperi môžu využívať maximálne výhody Donatora+ pri svojom bežnom hraní. Ak spozorujete iné správanie, mali by ste zbystriť pozornosť.

V prípade, že spozorujete takéto správanie sa u administrátora, OKAMŽITE mi to prosím nahláste. Pokiaľ sa preukáže, že administrátor porušil svoje právomoci, čaká vás ako nahlasovateľa odmena v podobe Božského balíčka kľúčov. Je mi veľmi ľúto, že som musel pristúpiť k takýmto opatreniam, avšak nepoctivosť ľudí mi nedáva inú možnosť.

Zároveň chcem verejne vyhlásiť, že takéto konanie verejne odsudzujem, a že ho nebudem za žiadnych okolností tolerovať a to ani v prípade, že pôjde o dlhodobého člena admin teamu. Voči podvodníkom sme boli, sme a aj budeme nekompromisní. Pri tejto príležitosti sa vám ako hráčom verejne ospravdlňujem za individuálne zlyhania niektorých členov admin teamu.


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!