Výpadok webu

Vážení hráči, radi by sme vám oznámili, že sa nám úspešne podarilo opraviť náš web a zvýšiť jeho zabezpečenie.

Situácia, ktorá nastala, bola vyvolaná konaním botov, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou sú dielom ruských hackerov, ktorí využili najnovšiu aktualizáciu WordPressu na verziu 5.3, aby opäť nielen zaspamovali naše herné fóra, ale zároveň pokročili aj ďalej a to v tom, že presmerovali hlavičky našej WordPress stránky na phisingové stránky.

Keďže sme intenzívne bojovali so zásahom do SQL databázy nášho projektu, chceli sme dosiahnuť, aby neboli poškodené herné dáta hráčov, priamo na hernom serveri. Rozhodli sme sa preto v spolupráci so spoločnosťou Hicoria.com načítať spätnú zálohu databáze a celého webového projektu zo dňa 16.11.2019. To znamená, že web samotný prešiel niekoľkodňovým rollbackom (netýka sa to hry samotnej). Zároveň sme pridali na web ochranu, ktorá zabraňuje pripojenie na náš web z určitých krajín, ktoré slúžia skôr iba ako proxy most, než odtiaľ reálne prichádzajú aj hráči.

Pokiaľ ste nám v uvedenom období písali nejaké tickety, alebo príspevky na fóra, je potrebné, aby ste ich napísali znovu.

Situáciu budeme samozrejme priebežne aj naďalej monitorovať a pevne veríme, že ochranu, ktorú sme nášmu webu poskytli bude pred ďalším prípadným útokom, dostačujúca (lebo ak sa to stane ešte raz, Kamzík sa na to už naozaj vyprdne).