Koronavírus – nič už viac nebude ako predtým [Devel Blog]

Covid-19 alebo Koronavírus – slová, ktoré nás strašia v týchto dňoch čoraz viac. Zastavili život nielen v oboch našich republikách ale postupne paralyzujú celú Európu, či dokonca celý svet. Sedíme doma, hľadíme na to s obavami a čakáme, čo sa bude diať ďalej.

Rovnako je to aj na našom serveri. Včera sme mali v tejto súvislosti mimoriadnu poradu, kde sme riešili, čo bude ďalej. Nový minister školstva Slovenskej republiky dnes krátko po poludní vyhlásil, že školy ostanú uzavreté až do odvolania. Poviem to úplne narovinu – obdobie ako je február, marec a apríl zvyčajne patria na našom serveri k obdobiam, kedy dochádza k príprave updatov, reštrukturalizácii serverov, aktualizácie featur, pluginov a pod. – neoficiálne to nazývame aj “servisným obdobím”. Preto aj nás zastihla táto globálna pandémia nepripravených a uprostred práce. Napriek tomu sa nám podarilo na včerajšej porade dospieť k viacerým návrhom riešení, ako by sme vám spríjemnili čas strávený online na našom serveri.


Výrazný update pre RPG

Aj napriek tomu, že sme vám sľubovali v jarnom update Geldar, žiaľ Geldar sa konať nebude. Prečo je to tak, som už vysvetľoval na rôznych streamoch. Naopak, predpokladáme, že od 1. apríla vám poskytneme výrazný update RPG serveru – na hráčov čaká úplne nový End svet, pridaný bude aj svet WildLands s rôznymi pokladmi a zároveň pridávame aj viac ako 20 úplne nových questov a úplne nových možností. Zároveň bude pridané špeciálne brnenie dračích jazdcov a dlho očakávaný vlastný resourcepack (a keď povieme vlastný, tak nehovoríme o ukradnutom alebo stiahnutom resourcepacku z iných serverov, ale poctivo nakreslený našou Wolfi). Tento resourcepack bude od updatu dostupný pre všetkých hráčov hrajúcich na verzii 1.12.2 na RPG serveri a bude vnímaný skôr ako doplnkový – nepôjde teda o Resourcepack, ktorý by vám menil vzhľad blokov a budete ho môcť teda používať aj s vašim aktuálnym RP. Samozrejme inštalácia RP bude voliteľná – viac informácií o tom ešte ale poskytneme.


Nový Semi-Vanilla server

Rovnako plánujeme v horizonte nasledujúceho týždňa spustiť nový Semi-Vanilla server, ktorý bude obsahovať iba základné pluginy – čiže CoreProtect a zrejme aj základné príkazy /tpa a /tpyes. Tento server pobeží na verzii 1.15.2 s predikciou jeho predĺženia na verziu 1.16 hneď po jej vypustení. Server bude určený predovšetkým pre hráčov, ktorí si chcú užiť pokojnú hru a nepotrebujú k tomu všetky výhody, ktoré poskytuje náš súčasný Survival, Slimefun či RPG server. Predpokladaný dátum spustenia serveru je 1. apríl 2020.


Nové addony na Slimefun Server

Keď už spomíname Slimefun – čaká ho pridanie nových stabilných addonov, ktoré v aktuálnych chvíľach vyberajú naši správci, aby vám umožnili čo najzábavnejšiu hru u nás. Presný ich zoznam nájdete v rámci updatu – zatiaľ prezradím len toľko, že jedným z nových addonov pre Slimefun by mal byť HotBar Pets.


Reward systém za odohrané hodiny na serveri

Rozhodli sme sa rovnako, že vás ako hráčov, ktorí u nás stabilne hrajú odmeniť a to tým, že členovia admin teamu mi v týchto hodinách spisujú návrhy hráčov, ktorým by mal byť udelený suffix Veterána. Zároveň sme však začali pracovať na technickom riešení, pri ktorom hrá získa na RPG, Survival alebo Slimefun serveri špeciálne itemy za odohraný čas resp. hodiny. Tieto itemy budú KOZMETICKÉHO CHARAKTERU, nebude možné si ich zakúpiť, ale iba získať poctivou hrou na našom serveri. Aj o tom ešte budeme bližšie informovať.


Ostatné zmeny

Vulgarity – S platnosťou od 25.03.2020 sa ruší nepísané pravidlo, že hráči mohli v čase 22:00 – 06:00 beztrestne nadávať na serveri. Vždy sme totiž predpokladali, že v tomto čase už budú deti spať – čelíme však novej realite a musíme sa jej preto prispôsobiť. Osobitne však zdôrazňujem a vyhlasujem, že pokiaľ niekto bude želať inému hráčovi (bez ohľadu na to, aký má na to dôvod), aby sa nakazil Koronavírusom, takéto správanie bude trestané najtvrdšími trestami.

Nábory – nábory ako také sú znovuspustené – aktuálne sme do admin teamu pridali viacero mimoriadnych helperov pre rôzne servery, ktorých by sme postupom času chceli nahradiť riadnymi helpermi – samozrejme podobne ako iní hráči, aj mimoriadni helperi si musia prejsť štandardným prijímacím konaním, avšak v súčasnej dobe najväčšej tiesne sa na nich spoliehame aj bez absolvovania tejto základnej previerky.

Malá iskra, veľký požiar – Buďme k sebe tolerantnejší. Sám na sebe pociťujem a vidím ako negatívne na mňa vplýva izolácia a sedenie doma a že mi z toho jednoducho šibe. Je jasné, že sme iba na začiatku tejto krízy a preto vás chcem požiadať, aby sme boli k sebe navzájom tolerantní. Rovnakú prosbu som mal k členom admin teamu vo vzťahu hráčov, ale rovnakú prosbu mám aj voči vám – bežným hráčom vo vzťahu k admin teamu. Musíme to spolu vydržať, či chceme, alebo nie.

Ďalší devel blog už čoskoro…

Snáď…

Zostaňte zdraví….

Spolu to zvládneme….

Snáď…

~ Kamzík ~


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!