Zmeny v hlasovaní na Czech-Craft.eu

Nikto nemá rád zmeny, my tiež nie, avšak často sú veľmi potrebné. Jednou z takýchto zmien prejde aj portál Czech-craft.eu na ktorom nás prostredníctvom hlasovania pravidelne podporujete. O akú zmenu pôjde?

Pre zachovanie určitej transparentnosti tu preto prikladáme úryvok e-mailu z Czech-craft.eu.

Už túto stredu (25.3.2020) prebehne update Czech-Craftu, preto majte strpenie, ak budeme nejaký čas offline. Snažili sme sa update robiť tak, aby majitelia serverov museli robiť čo najmenej vecí, však máme zopár zmien, ktoré budú vyžadovať tvoj zásah.

1) Hlasovať sa bude dať KAŽDÉ DVE HODINY! Toto je zásadná zmena oproti predchádzajúcemu systému, ktorý umožňoval hlasovať každú párnu hodinu. Od stredy sa bude dať hlasovať najmenej dve hodiny po sebe, takže ak zahlasujem 17:57, ďaľší hlas môžem spraviť až 19:57.

Musíme povedať, že zrejme ako jediný server sme proti tejto zmene na takýto – podľa nášho názoru – pre hráčov nevýhodný systém hlasovania jednoducho protestovali, avšak vzhľadom na to, že ostatné servery boli v tejto otázke pasívne, nezapracoval Czech-craft našu pripomienku do svojho nového konceptu. Zároveň chem zdôrazniť, že sme sa snažili Czech-Craftu pomôcť pri kreovaní ich nového protálu, pričom naše pripomienky boli zapracované iba čiastočne. Väčšina ďalších avizovaných zmien bude interného charakteru, hlavne súvisiacich so zmenou API, administrácie a pod.

Čo to pre nás znamená?

Ako ste si už určite všimli, hlasovanie každú párnu (sudú) hodinu sa mení na hlasovanie každé dve hodiny – v praxi preto predpokladáme, že poklesne počet prijatých hlasov – nielen u nás, ale aj u iných serverov. Keďže ekonomika MidasCraftu je úzko prepojená s hlasovaním, predpokladáme, že by to mohol byť problém a preto v nasledujúcich dňoch budeme sledovať frekvenciu pribúdania hlasov a v prípade, že to ovplyvní vývoj ekonomiky serveru, budeme vec riešiť operatívne buď pridaním ďalšieho serverlistu, alebo úpravy hlasovania na Craftlist.org na častejší interval.

Pevne veríme, že náš server budete aj naďalej podporovať hlasovaním!