Pravidlá hokejového šampionátu a rozpis zápasov

Dnes popoludní sa začína hokejový šampionát MidasCraftu o titul Majstra serveru MidasCraft za rok 2020! Prinášame vám preto prehľad zápasov jednotlivých teamov ako aj tabuľky, ktoré budeme priebežne počas zápasov aktualizovať!

Pravidlá šampionátu

Základné informácie pred začatím šampionátu. Každý zápas sa hrá na špeciálnom hokejovom serveri na ktorý sa hráči dostanú vždy prostredníctvom príkazu /hokej. Tento server je prístupný iba v čase konania zápasu resp. krátko pred začatím zápasu a sprístupňuje ho vždy prítomný správca. Zápas je rozdelený vždy na dve polovice, každá o dĺžke 600 sekúnd. Každý z teamov môže mať súčasne na ľade najviac 4 hráčov a 1 striedajúceho hráča na striedačke. Každý z teamov obdrží pred začiatkom hry JEDEN TIMEOUT na 30 sekúnd, ktorý po použití preruší v ktoromkoľvek momente hru a je potrebné nové vhadzovanie. Vhadzovanie vždy robí hlavný rozhodca.

Rozhodujúcim faktorom každého zápasu je vyššie skóre, čiže vyhráva team, ktorý strelí viac gólov. V základnej skupine A a B je prípustný aj remízový stav. V štvrťfinále, semifinále, zápase o bronz a v zápase o titul v prípade rovnosti bodov rozhoduje prvý strelený gól v nadstavenom čase tzv. zlatý gól.

UPOZORNENIE: V prípade štvrťfinále kvôli nepárnemu počtu teamov postupuje priamo do semifinále víťaz A skupiny priamo do semifinále.

Kľúč na bodové rozdelenie v základnej skupine je nasledujúci: Výhra – 3 body, Prehra – 0 bodov, Remíza – 1 bod pre každý team. V prípade, že nastane vo výsledkovej skupine totožnosť bodov jednotlivých teamov, rozhoduje ako prvý faktor lepší vzájomný zápas. Pokiaľ nie je možné určiť lepší vzájomný zápas, alebo majú rovnakú bodovú hodnotu až 3 teamy, o umiestnení v skupine rozhoduje lepší počet strelených a inkasovaných gólov za celú základnú skupinu.

EDIT 05.04.2020, 21:38: Vzhľadom na to, že sa u hráča Charlezz pri spätnej kontrole módov a dokazovaním prostredníctvom videozáznamu zistilo porušenie pravidiel v ohľade nepovolených módov, pristúpilo vedenie serveru po konzultácii s teamom HC Hydra k vylúčeniu teamu zo šampionátovej súťaže. Vzhľadom na to sa posúvajú aj niektoré zápasy v herné dni a teamom s ktorými hral tým HC HYDRA sa pripisujú 2 body za kontumačné víťazstvo [Tieto body sa pripisujú teamu HC MINIMAFIE, HC IMMORTALS a HC HOKEJ123]

Úprava pravidiel turnaja: Vzhľadom na to, že teraz bude párny počet mužstiev, víťazi skupiny A a skupiny B postupujú priamo do SEMIFINÁLE. O miestenku do semifinále sa v štvrťfinále pobijú mužstvá, ktoré sa umiestnia na 2. a 3. mieste v rámci základnej skupiny A a B.

Úprava pravidiel turnaja: [08.04.2020] Počas zápasu má kapitán teamu právo požiadať rozhodcu jedenkrát o tzv. “Captain Challange” pri spornom momente. Za sporný moment sa považujú nasledujúce momenty: gól, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. V prípade, že Captain challenge je uznaný upraví sa skóre / trest podľa výsledkov zhliadnutia videozáznamu. V prípade, že Captain challenge nie je opodstatnený, kapitánovi, ktorý o challange požiada sa udeľuje osobný trest v trvaní 3 minút. Tento trest neruší ani strelený gól.


TABUĽKA SKUPINY A

Skupina A Počet bodov
HC HOKEJ123 8
HC MINIMAFIE 3
HC IMMORTALS 3
HC HYDRA Diskvalifikovaní

TABUĽKA SKUPINY B

Skupina B Počet bodov 
HC KOZODLACI 6
HC MENTALOS 3
HC LIEHOVISTI 0

Program zápasov v základnej skupine

 Skupina Domáci Team  Hosťujúci team  Deň / Skóre Čas / Skóre 
A MC HOKEJ 123 HC IMMORTALS 20 02
A HC HYDRA HC MINIMAFIE 17 0 05 5
B HC MENTALOS HC KOZODLACI 08 11
A HC IMMORTALS HC HYDRA 03 5 28 0
B HC MENTALOS HC LIEHOVISTI 12 09
A HC MINIMAFIE HC IMMORTALS 4 4
B HC LIEHOVISTI HC KOZODLACI 8 10
A MC HOKEJ 123 HC MINIMAFIE 7 4

Program zápasov v štvrťfinále

VÝZVA PRE HOKEJOVÉ TEAMY: Týmto žiadame hokejové teamy, ktoré sa zúčastnia play-off (štvrťfnále + semifinále + finálové zápasy), aby vedeniu serveru prostredníctvom Ticket systému doručili FINÁLNE ROZPISY HRÁČOV TEAMOV, ktoré už nebude možné v rámci Play-Off nijakým spôsobom meniť. To znamená, že pokiaľ vám nepríde dostatok hráčov, team prehráva kontumačne a už nebude možné dosadzovať náhradníkov. Zároveň nie je možné do zostavy dosadzovať členov týmov, ktorí predtym v rámci šampionátu pôsobili v iných teamoch. Túto výzvu je prostredníctvom ticket systému potrebné doručiť vedeniu serveru do 20:00, 11.04.2020!

Štvrťfinále Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
Štvrťfinále HC MINIMAFIE (2A) HC LIEHOVISTI (3B) 4 14
Štvrťfinále HC IMMORTALS (3A) HC MENTALOS (2B) 2 10

Program zápasov v semifinále

Semifinále Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
Semifinále HC HOKEJ123 HC LIEHOVISTI 0 5
Semifinále HC MENTALOS HC KOZODLACI 0 32

Program zápasov vo finále a o 3. miesto

Zápas Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
O 3. miesto HC HOKEJ123 HC MENTALOS 8 7
O 1. miesto HC KOZODLACI HC LIEHOVISTI 8 4

Konečné poradie teamov

Pozícia Názov teamu  Celkový počet získaných bodov 
1. HC KOZODLACI 12
2. HC LIEHOVISTI 6
3. HC HOKEJ123 11
4. HC MENTALOS 6
5. HC IMMORTALS 3
6. HC MINIMAFIE 3
7. HC HYDRA [Diskvalifikovaní] 0

Highlighty zo zápasov základnej skupiny


Highlighty zo zápasov štvrťfinále


Highlighty zo zápasov semifinále


Highlighty zo zápasu o 3. miesto a finále


Majstri serveru