Survival server 1.16, amnestia a ďalšie informácie…[Devel Blog]

Takže je to oficiálne potvrdené! V oboch našich krajinách, či už v Českej alebo Slovenskej republike sa budú postupne uvoľňovať radikálne opatrenia, ktoré so sebou priniesol Covid-19. Keďže sme posledné týždne trávili vo veľkej miere spolu na serveri, je čas na môj pravidelný devel blog.

Pozn. Tento blog som písal niekoľko dní, pretože ma stále pri jeho písaní niečo vyrušilo.

Uvoľňovanie opatrení

Tým, že sa začali postupne uvoľnovať opatrenia pevne veríme, že mnohým z vás odľahlo a zároveň, že ste to v zdraví prežili – pravdou je, že uplynulé týždne boli veľkou skúškou aj pre našu psychiku a mnohokrát sme / ste to s vami / nami nemali jednoduché. Sme si toho vedomí. V tejto chvíli však môžeme prehlásiť, že server vraciame do štandardného módu fungovania a teda všetky lehoty, ktoré boli počas uplynulých týždňov predĺžené opäť platia (najmä ide o lehoty v rozhodovaní o unbanoch) a rovnako aj reakčné časy podpory. Zároveň však vzhľadom na uvoľnňovanie opatrení nebudeme tolerovať prejavy extrémneho toxicizmu, akého sme boli svedkami počas izolácie. Zároveň platí uvoľnenie nepísaného pravidla, žed po 22ej hodine sú občasné nadávky zo strany ateamu tolerované – samozrejme, nechceme, aby ste teraz nadávali ako v tretej cenovej, preto aj toto bude kontrolovať – nebudeme však banovať za to, keď niekomu v zlosti ujde nejaká nadávka a nebude tým spamovať chat. Viac menej to považujte za návrat k bežnému režimu.


Amnestia

Áno, sme si vedomí aj toho, že uplynulé týždne boli veľmi ťažké. Z uvedeného dôvodu sme preto aj vykonali amnestiu. Chcem však upozorniť všetkých konšpirátorov, najmä z tých zo Survival serveru, že náš server nekryje toxické správanie, ale máme pochopenie pre to, čo sa uplynulé týždne dialo a ban ostal len tým najtoxickejším hráčom, hráčom ktorí propragovali totalitné a fašistické hnutia / režimy, boli potenciálnou hrozbou pre server a pod. Tento unban dostalo 605 hráčov, ktorí majú šancu začať u nás odznova hrať čestne a férovo, je len na nich, ako s tým naložia.. Apropó… keď už spomínam Survival server…


Čo bude ďalej so Survival serverom?

Viacerí ste sa ma pýtali, že ako to bude so Survival serverom pri príchode verzie 1.16. Pravdou je, že teraz vám môžem dať iba teoretickú odpoveď, avšak máme vypracované dva scenáre toho, ako by to mohlo vyzerať po tom, keď príde nová verzia.

  • 1. Scenár – Migrácia verzie – ide o rovnaký spôsob, aký sme využili pri prechode z verzie 1.14.4 na verziu 1.15.2. Prakticky by došlo k servisnej odstávke Survival serveru, kde by sme urobili všetky potrebné úkony na to, aby sme urobili forceUpdate svetana verziu 1.16 a zároveň by sme pristúpili k celkovému wipe sveta Nether. Následne po skončení odstávky by sme pokračovali v súčasnom svete ale už na verzii 1.16. Nevýhodou tejto možnosti je práve to, že súčasný survival svet je už dosť zničený, keďže prežil dve verzie aktuálne a preto sme prišli s druhým scenárom.
  • 2. Scenár – 2 separátne servery – aktuálny Survival 1.15.2 by sme nechali aj naďalej funkčný a hráči, ktorí by na ňom hrali by mohli ďalej slobodne využívať svoje stavby aj benefity verzie 1.15.2 – avšak nedošlo by k updatu tohto serveru na novšiu verziu. Namiesto toho by sme však vytvorili druhý Survival server pre hráčov, ktorí chcú začať odznovu na novej verzii. Tento scenár má výhodu v tom, že by nebolo potrebné robiť wipe súčasného 1.15.2 serveru a hráči by tak neboli zbytočne nahnevaní a zároveň by sme vytvorili spearátny server pre nových hráčov, ktorí si chcú vyskúšať najnovšiu verziu.

[!] Ktorý z predstavovaných scenárov sa vám páči viac? Vyjadrite svoj názor na našom fóre! Link: https://midascraft.sk/forum/topic/survival-server-1-16-amnestia-a-dalsie-informacie-devel-blog/


Výzva pre Survival server – nebuďte toxic!

Všimol som si, že v poslednej dobe tam niektorí jedinci (a vy viete o koho ide) robia, ako sa povie, zlú krv. Obviňujú ateam z konšpiračných teórií, zaujatosti a pod. Takže, čo sa vás týka, berte to ako posledné varovanie – ak ešte ja niekedy uvidím v správach (verejných, či súkromných) alebo sa dozviem o tom, že si opäť utierate ústa o ateam, ktorý pre vás robí prvé posledné, a tvrdíte, že “ja len hovorím pravdu”, “je to môj názor”, “platí sloboda slova a prejavu”. Uvedomte si láskavo, že sloboda slova a prejavu, názorová sloboda a pod. má vždy niekde svoj začiatok a svoj koniec. V tomto prípade končí tam, kde sa začínajú práva niekoho iného – napríklad člena admin teamu. Akékoľvek vonkajšie zasahovanie, akého som bol svedkom v posledných dňoch, do fungovania a integrity admin teamu bude trestané permabanom. Snažil som sa mať s vami trpezlivosť, avšak tá moja sa už končí a vaše správanie, kedy mi píšete sťažnosti na členov admin teamu, bonzujete na nich každú kravinu mi príde maximálne nefér a zlomyseľné. V mojich očiach ste vy, a vy opäť viete o kom hovorím, totálne morálne dno a v prípade, že sa to neskončí, bohužiaľ skončíte hru u nás vy. Fakt začínam mať pocit, že na serveri sa odohráva horšia telenovela, než v Dallase. Osobné vzťahy na serveri, ktoré sa riešia mi prídu… fujky fuj…

Netvrdím, že ateam je dokonalý, a že nerobí chyby, no určite nie je taký, ako ho vo svojich konšpiračných a psychopatických teóriách vykresľujete… fuj ale som sa nasr…dil… A teraz poďme ďalej.


Pár info pre RPG

V súvislosti s RPG aktuálne pripravujeme už spomínaný Geldar update, ktorý by mal byť predbežne hotový do 03.05.2020. Následne plánujeme pridať aj novú lokalitu vo svete Addolan, tzv. “Aztec location” (pozn. ide o pracovný názov) a zároveň pripravujeme systém Custom Achivementov na našom serveri, ktorý bude súvisieť s pridaním hráčskych levelov a ďalšími vylepšeniami. Predpokladané vypustenie daného updatu sa očakáva po 01.06.2020, ešte pred oficiálnym začiatkom leta.


Nový antibot

Keďže sa technológia vyvíja, vyvíja sa aj technológia útokov na serveri, boli sme nútení kompletne prerobiť antibot systém na najnovšiu verziu, ktorá obsahuje viacero pokročilých funkcií. Keď vidíme, čo sa deje na Československej minecraft scéne, je to bohužiaľ pre nás, jediná možná ochrana. Zároveň sme prispôsobili náš minecraft server tak, že pripojenie naň je možné aktuálne iba z Českej a Slovenskej republiky (o výnimku na pripojenie z iných krajín však hráči stále môžu požiadať prostredníctvom ticketu). Ak by ste v tejto súvislosti zaznamenali akýkoľvek problém s prihlásením, neváhajte nás kontaktovať.

To by bolo odo mňa pre dnešný deň asi všetko. Aj napriek tomu, že sa zdá, že je to najhoršie z pandémie za nami, nesmieme si tým byť istí. Ostaňte preto ak môžete doma, chráňte sa a zostaňte zdraví!

~Kamzík~


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!