Ako to bude so Survivalom? [Devel Blog]

Pred istým časom som písal článok na tému, čo všetko plánujeme su Survival serverom v budúcnosti a aká bude jeho budúcnosť. Keďže sme mali uplynulú nedeľu k tejto veci poradu, rozhodol som sa niektoré informácie ohľadom toho poskytnúť aj hráčom, predovšetkým pre to, aby vedeli, na čom sú.

V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že sme na túto tému viedli rozsiahlu diskusiu v rámci komunity, aj admin teamu, ktorá nebola jednoduchá. Jednotlivé názory si môžete prečítať v tomto diskusnom topicu, prípadne sa môžete rovnako aj vyjadriť. Preto sme sa rozhodli pre nasledujúcu alternatívu.

[!] O tomto blogu môžete diskutovať na našom hernom fóre! Link: https://midascraft.sk/forum/topic/survival-server-1-16-amnestia-a-dalsie-informacie-devel-blog/ [!]


Survival 1.15.2

Na počiatku je treba povedať jednu vec – sme si vedomí toho, že hráči na survival serveri, ktorý beží aktuálne majú veľmi veľa odohratých hodín, rezidencí, stavieb a pod. O nič z toho ich nechceme pripraviť tým, že by sme urobili wipe – to by de facto bolo kontraproduktívne a určite by to nikomu neprospelo. Rozhodli sme sa preto urobiť to, že Survival server v súčasnej podobe zachováme a necháme ho bežať, kým to vydrží a kým bude zo strany hráčov o to záujem – dôjde k zväčšeniu aktuálnej mapy, aby ste sa mohli slobodne pohybovať ďalej po svete a zároveň resetneme end a nether. Čiže survival 1.15.2 bude naďalej fungovať a to aj po príchode verzie 1.16.x (čo môže byť kedykoľvek od júna do augusta – Mojang si na rozdiel od predchádzajúcich verzií dáva dosť načas).


Economy Survival 1.16

Čo však pribudne bude tzv. Economy Survival, ktorý bude bežať na verzii 1.16.x (to X je tam kvôli tomu, že nevieme, ktorá bude konečná verzia). V rámci tohto Survivalu dôjde nielen k úprave pravidiel čo sa týka tzv. “zero tick fariem”, ale predovšetkým budú pridané nové vymoženosti ako napríklad banka, či možnosť verejnej guardian farmy, ktorá bude dostupná pre všetkých hráčov. Čo však bude navyše bude vytvorenie tzv. ťažobného sveta (klasický svet) a tzv. ťažobného nether sveta (nether svet). Na serveri tak budú existovať dva stavebné svety v ktorých sa bude dať bývať a to Hlavný svet a Hlavný nether svet, kde bude možné vytvoriť rezidencie. Ťažiť suroviny a ničiť svet podľa sovjich potrieb však bude možné iba v príslušnom ťažobnom svete.


Čo to v praxi znamená?

De facto sme sa rozhodli zvoliť model, pri ktorom hráči budú mať na výber, či budú chcieť hrať už na rozohranom Survivale na verzii 1.15.2, alebo si zvolia nový Economy survival, ktorý bude fungovať na najnovšej verzii s predpokladanou podporou až do verzie 1.18. Súbežne teda budú na našom serveri bežať dva Survival servery, pričom hráči budú mať možnosť voľby toho, na ktorom z nich chcú tráviť svoje chvíle.

~Kamzík~

[!] O tomto blogu môžete diskutovať na našom hernom fóre! Link: https://midascraft.sk/forum/topic/survival-server-1-16-amnestia-a-dalsie-informacie-devel-blog/ [!]


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!