#ILoveMidas – pomôžte nášmu serveru [DevelBlog]

Nasledujúce slová sa mi píšu veľmi ťažko. Ako iste viete, Midas je tu s vami už niekoľko rokov a pred nami je, ako pevne veríme, ďalších niekoľko rokov. Máme rozbehnutých niekoľko nových projektov, z ktorých vám pravidelne prinášame informácie, screenshoty alebo videá. Avšak, teraz sme narazili na istý problém…

Veľké plány

Pri tvorbe nového RPG serveru počítame s opravou viacerých chýb a prechod na novšie a inovatívnejšie systémy, ktoré na predchádzajúcom RPG serveri neboli. Rovnako chceme v priebehu roka priniesť viaceré nové funkcie na Survival server, ktoré by mu umožnili sa ďalej rozvíjať pre našich hráčov a samozrejme, chceli by sme aktualizovať Creative server na najnovšiu verziu. Rovnako plánujeme už dlho avizovaný prechod na nový premissions plugin, ktorý by nám umožnil lepšiu prácu so servermi a teda aj viac výhod pre vás hráčov. Na to všetko sme mali pripravený určitý finančný plán, ktorý, ako iste viete, nám narušila pandémia.


Finančné ťažkosti

Náš server nie je ako iné servery, ktoré by ťahali pluginy z BlackSpigotu, či iných leakovacích stránok. Robíme to tak z dôvodu bezpečnosti serveru, ako aj z dôvodu zachovania určitej čestnosti voči autorom, ktorí dané pluginy vyvíjajú. Dovoľte mi však preto vysvetliť, čo sa stalo:

Kým kedysi mnohé populárne pluginy boli bezplatné, príchodom verzie 1.15 a 1.16 sa veľa zmenilo. Kľúčové pluginy, potrebné pre fungovanie serveru sa zmenili a ich autori sa rozhodli, že z free pluginov sa zdrazu stanú platené pluginy. Najlepším príkladom je plugin PlotSquared, ktorý bol bezplatný až do verzie 1.15.2 – ide o základný plugin na fungovanie Creative serveru. S príchodom verzie 1.16 si však zrazu autor uvedomil, že prečo by mal poskytovať populárny plugin bezplatne, keď na ňom môže zarábať – a stanovil si sumu jednorázového poplatku 15 USD. To by samo o sebe nepredstavovalo problém, kebyže jeho krok nenasledujú ďalší autori – napríklad autor MCMMO, ktorý po update stojí 20 USD. Keď túto sumu nezaplatíme, jednoducho nemáme právo využívať ich pluginy a teda v prípade pluginu PlotSquared to znamená, že nemôžeme Creative updatnúť na verziu 1.16.4, aj keď sme sa už o to pokúšali.

Rátali sme s tým, že podstatnú časť financií, ktoré potrebujeme na zabezpečenie chodu celého serveru a jeho rozvoj získame počas vianočných sviatkov, avšak nestalo sa to. Aktuálne sa nám podaril získať dostatok finančných prostriedkov, aby sme zabezpečili plný a bezproblémový chod serveru do roku 2022. Avšak, finančné prostriedky, ktoré mali byť určené na ďalší vývoj serveru sa nám získať nepodarilo – jednoducho, chápeme – je Covid a mnoho ľudí ostalo bez práce a pracne si rozmyslí, do čoho investuje svoje finančné prostriedky. Máme teda dve možnosti – prvou možnosťou je, pokúsiť sa prekonať rok 2021 s tým, čo máme, bez toho, aby sme ďalej pokračovali vo vývoji. Druhou je, zapojiť vás hráčov do crowdfundingu rozvoja serveru a tak okrem udržania serveru zabezpečiť jeho ďalší rozvoj.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dôležité je v tomto bode poznamenať, že každý kto sa podieľa na rozvoji Midasu to robí bezodplatne, dobrovoľne a vo svojom voľnom čase – neberieme teda za to žiaden plat. Avšak stále sú tu niektoré veci, ktoré musíme paušálne platiť okrem vývoja serveru a tými sú napríklad oprava chýb v pluginoch, developerov na vývoj nových funkcií, atď.


Koľko potrebujeme?

Sadol som si teda nad náš finančný plán a po prepočítaní všetkých nákladov som zistil, že na to, aby sme vám v priebehu roka mohli priniesť nové plánované veci a zároveň počítať aj s neplánovanými investíciami budeme potrebovať zhruba 150 € – tieto financie použijeme na výhradne na nákup pluginov (v prepočte cca 110 €) a 40 € si chceme nechať ako zálohu na rôzne nepredvídateľné investície (napr. závažné narušenie bezpečnosti, optimalizácie, opravy chýb a pod.).


Čo z toho budete mať ako hráči?

Veľmi ťažko sa mi od vás ako hráčov prosí, aby ste nám na tieto veci prispeli – hlavne z dôvodu, že po minulé roky sa nám vždy podarilo nazbierať dostatok finančných prostriedkov na ďalší vývoj a chod našich serverov. Napriek tomu vás vzhľadom na zlú situáciu musím poprosiť, aby ste sa nám pokúsili pomôcť – pomôže nám každé euro, resp. každý balíček, ktorým sa rozhodnete podporiť server.

Pre hráčov, ktorí sa rozhodnú server podporiť sumou viac ako 15 € sme sa rozhodli pripraviť špeciálnu akciu. V prípade, že podporíte náš server minimálne sumou 15 € získate od serveru natrvalo suffix v podobe [#ILoveMidas]. Zároveň bude hráčom, ktorí získajú tento suffix od serveru umožnený vstup do Betaverzie RPG 2.0 (bude to však až o pár mesiacov, keď RPG 2.0 bude pripravené na testovanie). Vzhľadom na to, že za pluginy sa platí prostredníctvom PayPalu, tieto suffixy a donaty budú priznávané iba hráčom, ktorí nám prispejú touto metódou. Získať tento Suffix môžete po tom, ako si v rámci jedného nákupu podporíte server sumou aspoň 15 €, prípadne, ak chcete podporiť server iba pre to, že ho máte radi (o to vďačnejší za to budeme), môžete si daný balíček zvoliť aj v našom donate shope na https://donate.midascraft.sk alebo po kliknutí na tento link. Po prispetí 15 € stačí, ak napíšete ticket na podporu a bude vám daný suffix aktivovaný.

Sme si vedomí, že od vás žiadame veľa. Sami sme však na pokraji síl, nakoľko sa projektu už dlhé roky venujeme na báze dobrovoľnosti a v podstate je to v takom rozsahu, ako keby sme mali vedľajší pracovný pomer a do serveru investujeme veľmi veľa času, energie a síl, ktoré by sme mohli dať aj niekam inam. Napriek tomu to však pre vás hráčov aj naďalej robíme. Aby sme však mohli aj naďalej investovať do tohto nášho projektu. Za každý donate pre náš server vám vyslovujeme úprimné, pán Boh zaplať!


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!