Wipe RPG serveru – zachráň si veci!

RPG server ide do wipe. Vec, ktorú sme s vami konzultovali mala väčšiu podporu, ako sme predpokladali a preto sme sa rozhodli urobiť wipe RPG serveru a nastaviť novú štartovaciu čiaru pre všetkých rovnako.

Pripravili sme si pre vás teda niekoľko otázok a odpovedí, na ktoré ste určite zvedaví.


Kedy prebehne wipe?

Wipe sa teda oficiálne uskutoční od 26.01.2021 (večer) do 29.01.2021. Predpoklad spustenia NOVÉHO serveru je od 29.01.2021. Večer 26.01.2021 sa uskutoční SPOMIENKOVÝ EVENT, ktorý bude zároveň znamenať začiatok wipe. V tejto súvislosti boli na serveri automaticky uzamknuté všetky hviezdne brány, prístupy do Addolanu, ako aj do Tripolisu a ďalších svetov. Hráči, ktorí ostali uväznení v týchto svetoch a nemajú sa ako vrátiť nech kontaktujú prítomného člena ateamu za účelom ich presunutia. Spomínaný spomienkový event bude streamovaný 26.01.2021 na Youtube kanále MidasCraftu.


Aké veci si môžem zachrániť?

Astrológovia kráľa Midasa už dávnejšie predpovedali, že k Midapolisu sa blíži veľká pohroma v podobe obrovského asteroidu, ktorý zmetie z povrchu kráľovstva všetko živé, aj neživé. Kráľ Midas spolu so svojim poradným teamom využili jednu z hviezdnych brán, ktorá ich zaviedla do budúcnosti. Najlepší inžinieri priniesli pre Midas riešenie – hráči sa budú môcť zo starého serveru evakuovať v záchrannom raketopláne, ktorý postavili inžžinieri z budúcnosti neďaleko Chrámu Hekaté. Ako to však býva, v raketopláne je málo miesta, preto si hráči budú musieť svoje kabíny zakúpiť za ingame money a preniesť len obmedzené veci – veci budú prechádzať kontrolou ateamu. Každá kajuta máý pridelený určitý počet slotov na itemy, ktoré môžete využiť.

Zoznam povolených itemov, ktoré je možné uschovať si v raketopláne:

  • mesační hlasovací mobovia uschovaní v pôvodnom vajíčku alebo v midaseggu
  • spomienkové itemy (knižky, pomenované itemy, a pod.), ktoré majú výhradne spomienkový charakter
  • spomienkové hlavy hráčov, ktoré majú výhradne spomienkový charakter
  • obľúbené zvieratá, uschované výhradne v MidasEggu
  • je výhradne zakázané používať shulker-boxy!
  • tieto itemy sa stávajú trvalým vlastníctvom hráča a nebude s nimi možné po wipe obchodovať ani ich nikomu darovať.

Umožnenie nákupu kajút v raketopláne bude hráčom umožnené od 23.01.2021. Počet kajút je limitovaný do ich vypredania. Zakúpiť kajutu si môžete na /warp Exodus. V prípade, že vám nejde zakúpiť si kajutu, je to spôsobené tým, že vlastníte inde iný majetok a z toho dôvodu je potrebné, aby ste použili príkaz /as unrent alebo /as send. Ak vám to napriek tomu nejde, požiadajte o pomoc prítomného hráča.

Wipe serveru sa netýka sídel klanov ani klanov samotných. Klanové budovy existujúcich klanov budú prekopírované na novú mapu a zapracované do okolia mapy. Samozrejme, všetok inventár, ktorý sa bude nachádzať v truhliciach v klanoch bude vymazaný.

O dôvodoch wipe a celkovo o wipe ste mohli a môžete diskutovať tu: https://midascraft.sk/forum/topic/wipe-rpg/. Na tejto stránke zároveň môžete klásť otázky súvisiace s wipe.


Kedy bude RPG 2.0?

Týmto wipe stanovujeme aj po prvýkrát predbežný termín dokončenia a spustenia RPG serveru 2.0. Ten by mal byť pre hráčov dostupný v testovacej fáze najskôr na Vianoce 2021 a v reálnej hernej fáze na jar 2022. Samozrejme, počítame s tým, že hráči, ktorí budú počas tohto roku hrať aktívne na RPG serveri si budú môcť v určitej forme preniesť veci aj na RPG 2. Spôsob akým to urobíme, bude ešte vyšpecifikovaný.


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!