Návrat RPG 2.0

Dnes je veľkonočný piatok a my máme pre vás v rámci sviatkov Veľkej noci potešujúcu informáciu týkajúcu sa obnovy vývoja projektu RPG 2.0. Tých pozitívnych správ je hneď niekoľko, takže skúsme sa pozrieť na to, čo nás teda čaká.

Dobré správy?

Prvou a najdôležitejšou dobrou správou je, že MidasCraft obnovuje vývoj RPG 2.0 (aktuálne na verzii 1.16 s predikciou na verziu 1.17). Po viacerých problémoch, ktorým sme čelili, vrátane veľkej frustrácie a nedostatku ľudí, sme sa rozhodli pokračovať.

Druhou dobrou správou je, že RPG 2.0 sa zrejme dočkáte skôr, než bolo plánované. Pôvodný plán totiž počítal s novými rozsiahlymi lokáciami, dungeonmi a viacerými mechanikami, ktoré sú v tejto chvíli veľkým otáznikom. Rozhodol som sa preto, že sa vyberieme iným – osvedčeným – smerom. Popri RPG 1 tak spustíme aj RPG 2.0 – Alfa verziu, kde budú mať vstup povolení hráči, ktorí sa umiestnia na top pozíciách v hlasovaní serveru, resp. hráči u ktorých to vedenie uzná za prínos. Server tak na začiatku poskytne niekoľko dungeonov a niekoľko questov, či nových mechaník pričom ho budeme naďalej rozvíjať a pridávať novinky – podobne ako sa to robilo počas RPG 1. Následne prebehne open betatest, ktorý bude trvať nejaké obdobie a budeme sa snažiť vychytať čo najväčšie množstvo chýb. A nakoniec sa spustí server do ostrej prevádzky.


Aký bude časový harmonogram?

  • Aktuálne – polovica mája 2021 – closed alpha, určené výhradne pre vývojárov na nastavenie základných životných funkcií serveru.
  • polovica mája 2021 – august 2021 – open alpha, vstup umožnený osobám v top priečkach hlasujúcich, bug hunterom, hráčom so suffixom #ILoveMidas a pod.
  • september 2021 – december 2021 – closed beta, vstup umožnený osobám v top priečkach hlasujúcich, donatorom, hráčom so suffixom #ILoveMidas a pod.
  • január 2022 – ďalej – RPG 2.0 otvorené pre všetkých

Záver

Pevne veríme, že sme vás týmito dobrými správami potešili. Konieckoncov RPG na vyššej úrovni je to, čo od nás hráči požadujú, avšak vzhľadom na aktuálne trendy serveru sa snažíme prispôsobiť vašim požiadavkám. Pevne veríme, že sa nám podarí harmonogram dodržať a zároveň pevne veríme, že nám zachováte vernosť.


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!