Pravidlá hokejového šampionátu a rozpis zápasov MHL 2021

Už v stredu sa začína hokejový šampionát MidasCraftu o titul Majstra serveru MidasCraft za rok 2021! Prinášame vám preto prehľad zápasov jednotlivých teamov ako aj tabuľky, ktoré budeme priebežne počas zápasov aktualizovať!

Pravidlá šampionátu

Základné informácie pred začatím šampionátu. Každý zápas sa hrá na špeciálnom hokejovom serveri na ktorý sa hráči dostanú vždy prostredníctvom príkazu /hokej. Tento server je prístupný iba v čase konania zápasu resp. krátko pred začatím zápasu a sprístupňuje ho vždy prítomný správca. Zápas je rozdelený vždy na dve polovice, každá o dĺžke 600 sekúnd. Každý z teamov môže mať súčasne na ľade najviac 3 hráčov, 1 brankára a 1 striedajúceho hráča na striedačke. Vhadzovanie vždy robí hlavný rozhodca.

V prípade prítomnosti viac ako 3+1 hráčov na ľadovej ploche za team počas hry, udelí rozhodca druhému teamu 2 minútový trest. Trest sa končí strelením gólu oslabenému teamu alebo uplynutím času.

Upozornenie: Pred začiatkom každého zápasu bude vykonaná u všetkých hráčov na vyzvanie kontrola klientov módov na vstupnom lobby serveri. Hráči, ktorí budú používať nepovolené módy.

Hráči majú možnosť neobmedzene trénovať na tréningovom ihrisku na /warp Hokej na RPG serveri. Na hru na turnajovom šampionáte sa kvôli optimalizácii a najlepšiemu výkonu odporúča použiť verziu hry 1.12.2. Vždy, keď to bude možné po technickej stránke, bude z dôležitých zápasov vysielaný online stream na kamzíkovom Twitch kanáli.

V prípade, že sa na zápas nedostaví dostatočný počet hráčov z ktoréhokoľvek zo súperiacich teamov, rozhodca má právo vyhlásiť 15 minútovú čakaciu lehotu na príchod hráča. V prípade, že hráč nepríde, má rozhodca právo ponúknuť účasť v zápase niektorému z divákov, ktorý nastúpi na miesto chýbajúceho hráča na určený zápas. Divák nesmie byť pritom členom iného teamu, ktorý hrá / hral v rámci šampionátu. V prípade, že sa nenájde žiaden z divákov, ochotných nastúpiť namiesto chýbajúceho člena teamu, team s chýbajúcim hráčom kontumačne prehráva.

Rozhodujúcim faktorom každého zápasu je vyššie skóre, čiže vyhráva team, ktorý strelí viac gólov. V základnej skupine A a B je prípustný aj remízový stav. V štvrťfinále, semifinále, zápase o bronz a v zápase o titul v prípade rovnosti bodov rozhoduje prvý strelený gól v nadstavenom čase tzv. zlatý gól.

Kľúč na bodové rozdelenie v základnej skupine je nasledujúci: Výhra – 3 body, Prehra – 0 bodov, Remíza – 1 bod pre každý team. V prípade, že nastane vo výsledkovej skupine totožnosť bodov jednotlivých teamov, rozhoduje ako prvý faktor lepší vzájomný zápas. Pokiaľ nie je možné určiť lepší vzájomný zápas, alebo majú rovnakú bodovú hodnotu až 3 teamy, o umiestnení v skupine rozhoduje lepší počet strelených a inkasovaných gólov za celú základnú skupinu. V prípade rovnosti tohto faktoru rozhoduje v poslednej inštancii o postupe žreb.

Počas zápasu má kapitán teamu právo požiadať rozhodcu jedenkrát o tzv. “Captain Challange” pri spornom momente. Za sporný moment sa považujú nasledujúce momenty: gól, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. V prípade, že Captain challenge je uznaný upraví sa skóre / trest podľa výsledkov zhliadnutia videozáznamu. V prípade, že Captain challenge nie je opodstatnený, kapitánovi, ktorý o challange požiada sa udeľuje osobný trest v trvaní 3 minút. Tento trest neruší ani strelený gól.


Udeľovanie trestov

Rozhodca môže udeliť počas zápasu nasledujúce tresty:

 • Príliš veľa hráčov na hracej ploche – náhodne vybraný hráč z hokejového teamu ide na trestnú lavicu na 120 sekúnd. Tento trest ruší strelený gól do brány oslabeného teamu.
 • Nešportové správanie hráčov – hráč, ktorý sa dopustí nešportového správania ide na trestnú lavicu na 120 sekúnd. Tento trest ruší strelený gól do brány oslabeného teamu.
 • Zdržovanie hry – hráč, ktorý sa dopustí zdržovania hry ide na trestnú lavicu na 120 sekúnd. Tento trest ruší strelený gól do brány oslabeného teamu. Zdržovanie hry je vecou individuálneho posúdenia rozhodcu.
 • Osobný trest – hráč, ktorý sa dopustí obzvlášť hrubého správania ide na trestnú lavicu na 240 sekúnd. Tento trest neruší ani strelený gól.
 • Osobný trest – Captain challange – ak je Captain Challange neopodstatnený, je udelený osobný trest kapitánovi v dĺžke 180 sekúnd. Tento trest neruší ani strelený gól.
 • Podvádzanie – osobný trest do konca zápasu a na nasledujúci zápas. Na miesto vylúčeného hráča nastupuje náhradník z hráčskej lavice. V prípade preukázania podvádzania sa súperovi prirátava +5 strelených gólov na účet teamu, ktorý podvádzal.
 • Odmietnutie zahájenia hry (družstvo je na ihrisku) – trest sa udelí hráčom, ktorí odmietnu zahájiť hru na pokyn rozhodcu, je udelený trest v dĺžke 180 sekúnd. Tento trest neruší ani strelený gól. Pokiaľ odmietne družstvo zahájiť hru aj napriek udelenému trestu, kontumačne prehráva zápas.
 • Odmietnutie zahájenia hry (družstvo nie je na ihrisku) rozhodca vyzve divákov, aby sa zapojil do hry niektorý z nich. Pokiaľ sa zapojí niektorý z divákov, pokračuje hra normálnym spôsobom. V prípade, že sa nezapojí žiaden divák, družstvo kontumačne prehráva.
 • Brankár za stredovou čiarou – v prípade ak brankár prekročí stredovú čiaru, je družstvu udelený osobný trest v dĺžke 180 sekúnd. Tento trest neruší ani strelený gól. To neplatí v prípade, že sa team rozhodne odvolať brankára. V takom prípade ide o hru bez brankára a platí zákaz vstupu hráča do priestoru bránkoviska.

Rozhodca môže udeliť počas zápasu nasledujúce upozornenia:

 • Prerušenie hry – rozhodca môže prerušiť hru kedykoľvek počas zápasu, pokiaľ dôjde k porušeniu pravidiel. Rozhodca môže prerušiť hru aj v prípade spornej situácie a overenia videozáznamu zo spornej situácie.
 • Vylúčenie hráča z vhadzovania – pokiaľ sa hráč pri vhadzovaní puku chová nevhodne, rozhodca ho vylúči z vhadzovania.
 • Konzultácia s videorozhodcom o platnosti gólu – rozhodca môže prerušiť hru po strelenom góle za účelom overenia platnosti gólu preskúmaním videonahrávky.
 • Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku – rozhodca preruší hru a vykáže ju na vhadzovanie do stredového kruhu.

TABUĽKA SKUPINY A

Skupina A Počet bodov
HK Traktoristi 6
HC Slovan Psi 3
HC Karmikunky a Fasadenky 0

TABUĽKA SKUPINY B

Skupina B Počet bodov 
HC CzSkNoobs 4
HC Nightmare 3
HC Liehovisti 1

Program zápasov v základnej skupine

 Skupina Domáci Team  Hosťujúci team  Deň / Skóre Čas / Skóre 
A HK Slovan Psi HC Traktoristi 6 34
A HC Karmikunky a Fasadenky HK Slovan Psi 3 14
A HC Traktoristi HC Karmikunky a Fasadenky 31 2
B HC Liehovisti HC CzSkNoobs 9 9
B HC NightMare HC Liehovisti 9 2
B HC CZSkNoobs HC NightMare 9 7

Program zápasov v štvrťfinále

Do štvrťfinále postupujú mužstvá, ktoré sa umiestnia na druhom a na treťom mieste v celkovom hodnotení tabuľky. Mužstvá, ktoré bodovo vyhrali príslušnú skupinu sa štvrťfinálových bojov nezúčastnia a postupujú priamo do semifinálových bojov!

VÝZVA PRE HOKEJOVÉ TEAMY: Týmto žiadame hokejové teamy, ktoré sa zúčastnia play-off (štvrťfnále + semifinále + finálové zápasy), aby vedeniu serveru prostredníctvom Ticket systému doručili FINÁLNE ROZPISY HRÁČOV TEAMOV, ktoré už nebude možné v rámci Play-Off nijakým spôsobom meniť. To znamená, že pokiaľ vám nepríde dostatok hráčov, team prehráva kontumačne a už nebude možné dosadzovať náhradníkov. Zároveň nie je možné do zostavy dosadzovať členov týmov, ktorí predtym v rámci šampionátu pôsobili v iných teamoch. Túto výzvu je prostredníctvom ticket systému potrebné doručiť vedeniu serveru do 20:00, 12.04.2021!

Štvrťfinále Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
1. Štvrťfinále HC Slovan Psi HC Liehovisti 7 12
2. Štvrťfinále HC Karmikunky a Fasadenky HC NightMare 0 5 (kontumačne)

Program zápasov v semifinále

Semifinále Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
1. Semifinále HC Traktoristi HC Liehovisti 13 3
2. Semifinále HC NightMare HC CzSkNoobs 1 17

Program zápasov vo finále a o 3. miesto

Zápas Domáci Team  Hosťujúci team  Deň  Čas 
O 3. miesto HC Liehovisti HC NightMare 5 0
O 1. miesto HC Traktoristi HC CzSkNoobs 12 11

Konečné poradie teamov

Pozícia Názov teamu  Celkový počet získaných bodov 
1. HK TRAKTORISTI 12
2. HC CZSKNOOBS 7
3. HK LIEHOVISTI 7
4. HC NIGHTMARE 6
5. HK SLOVAN PSI 3
6. HC NIGHTMAREHC KARMIKUNKY A FASADENKY 0

Súpisky teamov

Názov teamu Súpiska
HK SLOVAN PSI DogeMarkoLOL, drejgovka, Romanessi, Heroes3, mylso, ejoejo, Kobistein
HK LIEHOVISTI Scruffy_SK, Chlebicek, themistic2, McSarahGames, UReN_
HK TRAKTORISTI Sir_Mrozdek, Misaczek, hroch, 420liver, HaribyCZ, ForeverInMyHead, Domino222
HC KARMIKUNKY A FASADENKY Bxrd3r, petrik_m, MooshCow, LedovakSC, KarolinaNotFound, GoKurzeCZ, Matyas
HC CZSKNOOBS Wrenddyx, VenlienIsHere, NaiomegaTH, furno1423, erzoo
HC NIGHTMARE ItzNightYT, TimTax, Chemicky, WaterWolf220, Patras16, Logen26

Highlighty a záznamy zo zápasov základnej skupiny


Majstri serveru