Pravidlá a prihlasovanie do súťaže Pigrace 1 – P1

Tento rok sme pre vás pripravili nový event, ktorý má simulovať preteky F1 – avšak bude sa konať na prasiatkach – preto sme sa ho rozhodli nazvať na počesť Formuly 1 – > Pigrace 1 – P1.

Pigrace 1 bude prebiehať na samostatnom serveri, na ktorý sa budete môcť prihlásiť vždy počas 3 dní, aby ste si vyskúšali svoje  jazdecké schopnosti a následne, aby ste bojovali proti iným jazdcom na prasiatkach.

Pigrace 1 sa začína už 01.05.2021 tzv. warm-upom (zahrievacím kolom) a následne kvalifikačnou jazdou, ktorá určí vašu pozíciu na štarte. Vždy v nedeľu sa budú odohrávať hlavné preteky. Kto sa ich môže zúčastniť?

Do pretekov sa môže prihlásiť ktokoľvek (výnimku tvoria zabanovaní hráči) predovšetkým teamy zložené z 2 jazdcov.


Formát pretekov

Podmienky: Team sa skladá z maximálne 2 hráčov, avšak nie je v individuálnych prípadoch zakázané mať aj jednočlenný team.

Každé preteky sa konajú na špeciálnom hokejovom serveri, na ktorý sa hráči dostanú po zadaní príkazu /preteky. Tento server je prístupný pre potreby warm-upu, kvalifikácie a pretekov vždy od piatka do nedele a sprístupňuje ho teamom prítomný správca.

Samotný proces pretekov je rozdelený do 3 etáp:

 1. etapaWarm-up – spravidla sa koná v piatok popoludní, alebo v sobotu dopoludnia – ide o zahrievacie kolá pre pretekárov, aby mali možnosť oboznámiť sa s traťou, s prekážkami a s predpokladanou dobou obehu trate.
 2. etapaKvalifikácia – hráči musia v priebehu kvalifikácie odjazdiť v rámci jedného kola čo najlepší čas. Hráč s najlepším časom sa dostáva na pole-position (prvé miesto) a ostatní sa v rámci pretekov umiestňujú zaňho.
 3. etapa – Preteky – hráči musia v priebehu pretekov odjazdiť 10 kôl na určenom okruhu. V prípade, že hráčovi dôjde potrava pre prasa alebo mu prasa na trati umrie, je povinný sa urýchlene dopraviť do boxov, kde preňho bude pripravené ďalšie prasa – kolo, ktoré hráč prebehne do boxov bez prasaťa sa NEZAPOČÍTAVA. Hráč môže využiť aj zastávku v boxoch na ochladenie prasacích labiek, čím sa mu zranené prasiatko ozdraví (a kolo sa mu započítava aj napriek tomu) ale čaká ho niekoľkosekundový slowness pri výstupe z boxov.

Hru vyhrávajú hráči, ktorí ako prví traja obehnú celú trať 15-krát a úspešne prejdú cieľom.

Samotné preteky P1 sa skladajú zo 6 rôznych okruhov, pričom každý týždeň, resp. každé 2 týždne sa bude absolvovať jeden z týchto okruhov.

Presné pravidlá hry budú ohlásené a určené ešte pred začiatkom prvých pretekov.


Hodnotenie a výhry

Individuálne výhry po pretekoch

Počas pretekov sa oceňuje 1. – 3. miesto nasledujúcimi individuálnymi cenami. Tieto ceny sa udeľujú PO KAŽDOM PRETEKU:

 1. miesto – 3 kľúče boha Dia, 3 body v celkovom hodnotení šampionátu
 2. miesto – 2 kľúče boha Dia, 2 body v celkovom hodnotení šampionátu
 3. miesto – 1 kľúč boha Dia, 1 bod v celkovom hodnotení šampionátu

Teamové výhry a výhry na konci súťaže

Počas pretekov sa oceňuje aj teamové hodnotenie v rámci hodnotenia šampionátu:

 • Teamová súťaž: Bodové hodnotenie za jeden pretek, predstavuje súčet všetkých umiestnených jazdcov za daný pretekársky team na konci súťaže.
 • Individuálna súťaž: Bodové hodnotenie v rámci celkovej individuálnej sútaže predstavuje súčet všetkých bodov, ktoré získal konkrétny jazdec za všetky jazdy Pretekov P1 na konci súťaže.

Odmeny za teamové súťaže na konci súťaže sú nasledujúce:

 1. miesto: Pre každého člena teamu 1 x božšký balíček + 30 luckyblockov
 2. miesto: Pre každého člena teamu 1 x diamantový balíček + 20 luckyblockov
 3. miesto: Pre každého člena teamu 1 x zlatý balíček + 10 luckyblockov

Odmeny za individuálne súťaže na konci súťaže sú nasledujúce:

 1. miesto: Pre každého člena teamu 1 x božšký balíček + špeciálny suffix + 10 € voucher na donate v rámci MidasDonate.
 2. miesto: Pre každého člena teamu 1 x diamantový balíček
 3. miesto: Pre každého člena teamu 1 x zlatý balíček

Prihlasovanie na preteky

Svoj team môžete na preteky prihlásiť prostredníctvom nášho fóra, kde je potrebné uviesť názov vášho teamu, a zoznam jeho členov. V prípade, že ste freelancer a nemáte s kým hrať, resp. nemáte kompletný team, stačí napísať svoj nick, označiť sa za freelancera a pokúsime sa pre vás zostaviť adekvátny team. Do turnaja je možné prihlásiť sa do 28.04.2021.

Link na prihlasovanie do turnaja: https://midascraft.sk/forum/topic/prihlasovanie-sa-na-preteky-pigrace-1-2021/


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!