Nová éra Midasu – Devel Blog

Rozlúčka s MidasCraftom bola veľmi emotívna a zanechala vo mne celé leto veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane tu boli (a stále sú) dôvody, ktoré ma viedli k tomu, aby som Midas zrušil, na druhej strane ste to boli vy – hráči – ktorí ste mi pravidelne písali, aby som Midas obnovil. Samozrejme, za cenu toho, aby to bolo ako kedysi. Na to som už jednoducho však nemal silu, ani nervy. Väčšina z vás to chápe, tí, čo to nechápu, si to časom a vekom domyslia.

Potom prišla príležitosť, kedy sme sa so Zlým Zajom stretli a prehodili na túto tému pár slov. On mal určité starosti vo vzťahu k Minecraftu, rovnako aj ja. Nakoniec sme sa dohodli na tom, že budeme spolupracovať za určitých podmienok, ktoré nebudem zverejňovať. Pripravil som preto pre vás niekoľko Q&A o tom, ako budeme ďalej fungovať.


Čo nás teda čaká v nasledujúcich dňoch a týždňoch?

Vo vzťahu k RPG serveru je situácia myslím jasná – na server sa dostanú len tí, ktorých osobne vyberiem porostredníctvom whitelistu, pričom platí jednoduchá zásada – bol si problémový hráč? Na Midase si už nezahráš. Jednoducho nebudeme už tolerovať tých, ktorí sa budú pohybovať na hranici pravidiel alebo budú tie pravidlá porušovať.

Hra na Midase je preto odteraz výsadou a nie právom, pričom sa bude uplatňovať skutočne princíp serveru pre slušných hráčov.

Vo vzťahu k Survival serveru Zlého Zaja môžem nateraz uviesť toľko, že je plne v jeho právomoci, koho na svoj server pustí, koho nie a prípadne koho úplne zablokuje. Aj ja a aj Zlý Zajo sme dospelí ľudia, ktorí túto hru hrajú pre zábavu a nemienime sa naťahovať s deťmi, ktoré sa nevedia vpratať do kože.


Čo s problémovými hráčmi?

Spolu so žiadosťami o whitelist na RPG sa objavili aj žiadosti o unban. Tie budem riešiť až v septembri a určite to nebude také jednoduché, ako to bolo, keď bol Midas Public server. Zároveň bude platiť jednoduché pravidlo – ak niečo pokašleš, je to konečná. Serverov pre deti je dostatok a môžete sa ísť hrať tam. Na Midase chceme mať takú komunitu, ktorá nebude toxic. A zároveň pribudne ešte jedno pravidlo – pokiaľ udelím ban ja (Kamzík) alebo ZlýZajo, voči tomuto banu sa nebude možné odvolať a to ani cez fórum. Jednoducho toxic ľudia u nás nie sú vítaní.


Chystáte aj Whitelist Survival?

Aktuálnym Survival serverom, ktorý na serveri funguje je Survival server Zlého Zaja. Napadlo mi, že by sme mohli urobiť aj Whitelist survival na verzii 1.17.1 resp. 1.18.x, tak ako to bolo pri poslednom Survivale a preto túto vec budem konzultovať ešte aj s úzkym okruhom ľudí, ktorí na tomto pracujú. V každom prípade v prípade, že spustíme Whitelist Midas Survival, pôjde o taký Whitelist ako na RPG serveri – jednoducho prísna selekcia od toxic hráčov.


Čo ateam?

Aktuálne ateam tvorí niekoľko ľudí, ktorí sa chcú na Midase ďalej podieľať a pracovať. Aj výber ľudí do ateamu sa sprísni, selekcia bude podstatne tvrdšia, ale zároveň nebudú mať admini povinnosť byť na serveri po určitý čas, ale budú to hrať hlavne pre zábavu.


Bude sa dať opäť prispieť na server?

Príspevok na server vo forme Donatora ostane zachovaný, avšak musíme urobiť určité zmeny, ktoré nám zaberú nejaký čas. Určite vás o tom budeme včas informovať, nateraz prosíme, aby ste boli trpezlliví.


Môžem vám nejako pomôcť?

Pomoc sa vždy hodí, určite chystáme ešte pár technických úprav, ktoré nám pomôžu server dať opäť dohromady. Najväčšou pomocou, ktorú nám môžete poskytnúť je, že budete slušní a bezproblémoví a budete sa na mňa obracať naozaj len v nevyhnutných prípadoch. Zároveň uvítame pomoc vo forme kávy, sušienkov, lajkov a antidepresív! 😀


Dôjde k zmene pravidiel?

V súvislosti s tým, že Midas sa transformuje na whitelist server dôjde k zmene rozšírených pravidiel serveru o ktorých vás budeme informovať.


Kto je to ten Zlý Zajo?

Zlý Zajo, je proste zajac. Ale zároveň je to aj Youtuber, streamer a všetko možné dohromady, ktorý streamuje rôzne hry, medzi iným aj Minecraft. Nezabudnite mu dať follow na jeho kanál www.twitch.tv/ZlyZajo


To je nateraz všetko, verím, že som zodpovedal väčšinu vašich otázok.

~Kamzík~