Ako to bude s 1.18tkou?

Áno, vieme. 1.18tka uzrela svetlo sveta pred niekoľkými dňami a celý čas monitorujeme všetky informácie ohľadom jej fungovania.

Iste sa pýtate, ako to bude so Survival serverom, či bude aktualizovaný na najnovšiu verziu, alebo nie. Pravda je taká, že bude aktualizovaný, avšak otázkou ostáva, že kedy.

V prvom rade chceme zdôrazniť, že verzi 1.18, ktorá bola vydaná je verziou, ktorú považujeme za experimentálnu a takto ju označujú aj tvorcovia PaperSpigotu, ktorý na našom serveri používame ako serverové jadro pre prevádzkovanie daného serveru. Doslova uvádzajú:

 

Súčasná vydaná verzia priniesla so sebou teda predovšetkým experimentovanie a hľadanie riešenia pre náš server. Aktuálne máme pred sebou dva scenáre, ktorými by sme sa chceli uberať.


1. Scenár – Upgrade existujúceho sveta

Tento scenár je pre nás najoptimálnejší. Keďže existuje nová generácia sveta, museli by sme ísť spôsobom, že zachovaný by ostal spawn a stavebný svet s vašimi stavbami – pri ňom by ste však narazili na limit podbedrockovej spodnej vrstvy, ktorá patrí medzi jednu z noviniek. Naopak bez problémov by sme dokázali zresetovať a vygenerovať na verzii 1.18 nový ťažobný svet, nether a end.

Povráva sa aj o tom, že niekoľko developerov sa spojilo a začalo vyvíjať tool, ktorý by mohol umožniť aj upgrade stavebného sveta. To je však ešte aktuálne vo hviezdach. Túto alternatívu považujeme za asi najschodnejšiu a radi by sme sa na ňu sústredili.


2. Scenár – Wipe a začíname od začiatku

Chápeme aj hráčov, ktorí argumentujú tým, že je potrebný wipe a začať od začiatku. Je to druhý scenár, ktorý zvažujeme a bol by pre hráčov pravdepodobne bolestivejší. Keďže nechcem hráčov demotivovať od hrania, tento variant považujeme za krajné riešenie, ktoré je však ešte stále v hre. Povedal by som, že šanca na jeho realizáciu je približne 10%.


Čo si vyberieme?

Aktuálne čakáme na aktualizáciu kľúčových pluginov, ktorá zaberie nejaký ten čas. Preto sledujeme situáciu, testujeme servery na lokálnych počítačoch, zisťujeme čo funguje, čo nefunguje a čo by sme vedeli pre vás ako hráčov urobiť.

Robíme to pre vás, preto buďte prosím trpezliví 🙂

~Kamzík~


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!