Závažná bezpečnostná chyba opravená!

V piatok obehla svet nepekná správa o tom, že hackeri začali využívať novú bezpečnostnú dieru v Jave a skenujú internet, aby našli potencionálne zraniteľné servery. S radosťou vám oznamujeme, že sme urobili všetko pre to, aby sme vás ako našich hráčov pred takýmito útokmi ochránili.

Konkrétne ide o chybu v Apache Log4j Java library, kde sa jednoducho cez login text dá spustiť vzdialený kód, a teda dá sa hacknúť celý systém. A to nie sú ohrozené len servery, ale následne, ak je hacknutý server, tak aj všetci klienti, ktorí sa cez tento systém prihlasujú.

V súvislosti s tým sa nám podarilo úspešne zabezpečiť nahraním najnovšieho serverového jadra na nasledujúce servery:

  • Creative server
  • Survival server
  • Zlý Zajo server

Keďže vstupné lobby a RPG server bežali na verziách, ktoré neboli bezpečné, urobili sme všetky protiopatrenia a tieto servery dočasne bežia na fixnutých serverových jadrách, pričom čakáme na oficiálny fix od PaperSpigotu.

Viac informácií o tejto chybe si môžete prečítať tu:

V rámci solidarity medzi servermi sme ochotní poskytnúť pomocnú ruku pri riešení tejto situácie aj ostatným serverom. V prípade potreby nás kontaktujte prostredníctvom nášho ticket systému.


Ak máte náš server radi a chcete, aby fungoval kvalitne aj naďalej, máte možnosť ho finančne podporiť! Urobiť tak môžete v DONATING SEKCII,  prípadne nám môžete prispieť na kávu či prášky na upokojenie (Boh je nám svedkom, že tie prášky v niektorých prípadoch na serveri potrebujeme :))

Za všetku vašu podporu vyslovujeme úprimné – Pán Boh zaplať!