Fórum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Guardianka

Ahojte,

chcel by som poprosiť o bližšie vysvetlenie pravidla číslo 5 o guardiankách.

V pravidle je podľa môjho názoru jasne napísané, že všetci hráči by mali mať prístup k lootu, Trewish neponúka možnosť obchodu ale len slobodného vyberania zo shulkerov v jeho reske a určitým hráčom zakazuje možnosť vyberať z týchto chestiek.

To, že to hráč následne predáva je už druhá vec (nie je to proti pravidlám)

Následne by som sa chcel informovať o schválení guardianky Trewisha - táto guardianka nesplňuje pravidlo 4 - kocka v oceáne,  táto farma je len kocka v oceáne, to okolo je len lem, ktorý nesiaha do vody a je tam už poriadne dlho - čiže snaha o obstavanie po vzhľadovej stránke je 0 bodov čiže by nemala byť ani schválená

Ešte by som chcel dodať 1 vec a síce, že Trewish nemá odkiaľ zistiť, že či majitelia shopov, ktorí predávajú itemy spojené s guardianmi sú z jeho chestiek, ovšem iba ak by použil /co i čo je tak trochu zneužívanie práv 😉

Týmto by som chcel nechať preveriť využívanie práv Trewisha, poskytujem výber z môjho logu čo bohužial nepostačuje ako dôkaz a preto by som chcel poprosiť o logy zo serverovej strany.

Dátum: 30.1.2021

Čas: cca 20:30 - 21:10

[21:02:54] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Killerovi dosly rybky
[21:03:01] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: ?
[21:03:14] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Asi bych mu mel nejake zabalit
[21:03:30] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: nie je to tak trochu zneužitie prav že sa mi moceš po reske ? 😀
[21:03:48] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Nope, koukal jsem do shulkeru v trewCorpu
[21:04:05] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Nechodis tam sam
[21:04:18] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: tak ako si usudil že ja nemam ryby ? hmmmm
[21:04:30] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: jinak by sis tam nechodil
[21:08:05] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: počkaj ale ako si vedel trewish že ti tam chodim vyberať ? 😀
[21:08:22] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: si isto použil coreprotect čo ? 😀

Chcel by som preveriť využívanie práv Trewisha pred touto konverzáciou. Lebo mám podozrenie na zneužívanie práv

Ďakujem

Kurnik, to si neviete vy dvaja dať po papuli ako chlapi? :/

Quote from KillerXCoder on 22. februára 2021, 8:26

Týmto by som chcel nechať preveriť využívanie práv Trewisha, poskytujem výber z môjho logu čo bohužial nepostačuje ako dôkaz a preto by som chcel poprosiť o logy zo serverovej strany.

Dátum: 30.1.2021

Čas: cca 20:30 - 21:10

[21:02:54] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Killerovi dosly rybky
[21:03:01] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: ?
[21:03:14] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Asi bych mu mel nejake zabalit
[21:03:30] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: nie je to tak trochu zneužitie prav že sa mi moceš po reske ? 😀
[21:03:48] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Nope, koukal jsem do shulkeru v trewCorpu
[21:04:05] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: Nechodis tam sam
[21:04:18] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: tak ako si usudil že ja nemam ryby ? hmmmm
[21:04:30] [main/INFO]: [CHAT] [89] [RedstoneMaster] Trewish [TrewCorp.eu]: jinak by sis tam nechodil
[21:08:05] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: počkaj ale ako si vedel trewish že ti tam chodim vyberať ? 😀
[21:08:22] [main/INFO]: [CHAT] [121] [ExAdmin] KillerXCoder [***]: si isto použil coreprotect čo ? 😀

Chcel by som preveriť využívanie práv Trewisha pred touto konverzáciou. Lebo mám podozrenie na zneužívanie práv

Ďakujem

Zneužívanie práv preverím a ustanovím v danej veci BSM. Po výsledkoch šetrenia sa vyjadrím aj k predmetnej otázke.

Za členov BSM určujem @hades626 @wkfiix @speedmine. Môžete vo veci začať vyšetrovacie a zisťovacie konanie.

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~

Ahoj,

Pokiaľ mi pamäť slúži tak na začiatku 1.16. Trewish neoficiálne prehlásil, že si nepraje aby loot z guardianky bol používaný v shopoch na úkor zarobenia peňazí ... Samozrejme, že Trewishova guardianka je verejná, ale chcel aby toto nepísané pravidlo bolo dodržané.

Čo sa týka okolia s tým máš bohužiaľ pravdu... aj ja keď som si povoloval guardianku tak hádes trval na tom ju mať zasadenú do krajiny a aby vyzerala prirodzene.

S pozdravom Cape 🙂

Capeman samozrejme chápem ale

Po 1. Guardianka nemala byť ani schválená čiže si nemohol klásť požiadavky ohľadom toho že to nemôže mať v shope hráč + stále je to len vec čo si on nepraje ale zakázať mu prístup nemôže podľa pravidla 5 o guardian farmách

Po 2. Trewish nemá odkiaľ vedieť, že itemy, ktoré majitelia shopov predávajú tak ich predávajú zo zásob trewisha ibaže by zneužíval práva a zisťoval kto mu vyberá zo shulkerov

Zdravím,

Rád bych k tomuto tématu pronesl pár slov.

Znemožnění přístupu k lootu z Trewishovi guardianky pro hráče co ho prodávaly mnohdy i za dost vysoké ceny mi přijde jako férová věc, přeci jen když něco poskytuji zdarma, tak nechci aby na mě někdo vydělával.

Trewish byl jediný u koho se dal sehnat guardian loot vždy kdy jste si zamanuly, stačilo jen chvilku afkovat. Ostatní vlastníci guardian farem nejsou moc k zastižení a když jim někdo vykoupí vše co mají v shopu tak celkem trvá  než  zase doplní.

Ano, musím uznat že pravidlo číslo 4 nesplňuje, ale přece jen hráči občas vytváří i horší věci než jen kostky v oceánu 😉

Toť vše co bych chtěl říci.

Hezký den Max

Ahoj,

Killer podľa mňa máš pravdu, z právneho hľadiska. Podľa ľudského hľadiska aj mňa by nasralo, keby mi niekto bral odomňa loot zadarmo a predával ho za nejakú cenu. Je to len moja dobrota to sprístupniť verejnosti... ako sa hovorí ... z ľudského hľadiska za dobrotu na žobrotu.

Podľa právneho hľadiska dúfam že BSM udá dôkazy, na ktorých bude zakladať a potom sa budeme môcť vyjadrovať a diskutovať...

S pozdravom Cape.

hoši, mam vas oboch rada, tazko mi priklanat sa na stranu jedneho

hladiska fair play by sa ani mne nepacilo keby hraci loot predavali

na preverenie kto ich vybral mohol pouzit /co i co mi nepride take zneuzitie prav kedze ma prava admina a je pravoplatny clen AT. aky by malo vyznam zavolat druheho admina aby to miesto neho spravil.

od zaciatku zalozenia farmy zdoraznoval ze je to loot zdarma hlavne pre novacikov a na sukromne ucely. takze kazdeho by nahnevalo keby to majitel shopu vyberal, spenazil  a novacik mal tak prazdne chest.

ohladom desingu pripustam, je to hnus trewko .-) menej afk a viac builder

Vo veci podozrenia zo zneužitia práv Trewishom som od BSM obdržal nasledujúce stanovisko:

V rámci BSM došlo k dohode. Keďže došlo k pochybeniu zo strany Trewisha a to v bode dizajnu farmy a zneužitím príkazu /co i náš návrh je nasledovný: Urýchlene upraviť vzhľad farmy tak, aby zapadal do prostredia. Zároveň navrhujeme udeliť pokarhanie za zneužitie príkazu pre vlastnú potrebu, nakoľko si vyšší trest nezaslúži keďže nejde o žiadne obohacovanie sa, ani nič podobné, skôr o ochranu vlastného majetku.
Vzhľadom na stanovisko BSM Trewishovi udeľujem verejné pokarhanie za zneužitie právomocí v podobe zneužitia príkazu /co i a udeľujem mu zároveň povinnosť upraviť okolie mobtrapky do takého stavu, že bude v súlade s okolitým terénom a to do 60 dní od právoplatnosti tohto rozhodnutia.
~Začiatok prejudiciálneho výkladu pravidiel~
Quote from KillerXCoder on 21. februára 2021, 21:08

Ahojte,

chcel by som poprosiť o bližšie vysvetlenie pravidla číslo 5 o guardiankách.

V pravidle je podľa môjho názoru jasne napísané, že všetci hráči by mali mať prístup k lootu, Trewish neponúka možnosť obchodu ale len slobodného vyberania zo shulkerov v jeho reske a určitým hráčom zakazuje možnosť vyberať z týchto chestiek.

Výklad pravidiel je v kompetencii administrátorov serveru a vedenia serveru. Výklad pravidiel serveru tak, ako ho určí člen vedenia serveru alebo majiteľ serveru je pre hráčov záväzný.

Po preskúmaní danej situácie a v súlade s ustanoveniami Prejudiciálneho výkladu pravidiel 01/2019 zo dňa 06. novembra 2019 a v súlade s Pravidlami prevádzkovania guardian farmy bolo zistené, že na farmu bolo vydané povolenie, avšak staviteľ army nedodržal podmienky, čo má za následok upozornenie pre daného staviteľa. Rovnako je splnená podmienka prevádzkovania farmy stálym hráčom. Preskúmané bolo aj ustanovenie zaväzujúce hráča poskytnutie ostatným hráčom možnosť získania lootu z tejto farmy a to spravidla formou vzájomného obchodu. Aj napriek tomu, že predmetný hráč neposkytoval danú službu hráčom za odplatu, ale bezodplatne, nezakladá sa tým porušenie pravidiel zo strany prevádzkovateľa farmy.

Hráč, dovolavajúci sa vstupu do objektu mobfarmy sa vstupu domáha pravdepodobne na základe Prejudiciálneho výkladu pravidiel z 5. júna 2019, kde je uvedené:

Shop, ktorý splní pravidlami určené podmienky a jeho ceduľka je verejne umiestnená na /warp Shopy MUSÍ BYŤ verejne prístupný a to každému bez rozdielu.

Shop má právo ustanoviť si prevádzkový poriadok - a to aj v prípade Minecraftu - pokiaľ dôjde k porušeniu prevádzkového poriadku zo strany konkrétneho hráča, má majiteľ shopu ho v zmysle prevádzkového poriadku vyhodiť z obchodu a zamedziť mu prístup. To neplatí, ak nedošlo k porušeniu prevádzkového poriadku. V takom prípade musí mať hráč prístup do shopu trvalo a bez rozdielu.

V tomto bode je potrebné podotknúť, že hráč v častio Guardian Mobfarmy neprevádzkuje obchodnú činnosť, ale tento loot dáva hráčom k dispozícii bezodplatne. Na základe toho, že nejde o obchodnú činnosť, uvedené ustanovenie Prejudiciálneho výkladu pravidiel zo dňa 05. júna 2019 nie je možné uplatniť a domáhať sa na jeho základe vstupu do objektu.

Quote from KillerXCoder on 21. februára 2021, 21:08

To, že to hráč následne predáva je už druhá vec (nie je to proti pravidlám)

Predaj lootu, ktorý získajú hráči v rámci Guardian Mobfarmy bezodplatne nie je zakázaný, avšak považujeme ho za postup, ktorý je v rozpore s dobrými mravmi a označujeme ho za pokútnictvo. Keďže pravidlá ani prejudiciálne výklady doteraz nijakým spôsobom neupravovali situáciu, keď hráč predáva darovaný predmet, stotožňujeme sa s tvrdením, že predaj darovaného predmetu nie je v rozpore s pravidlami. V zmysle § 284 Rozšírených pravidiel serveru, v prípade, že sa na serveri vyskytne situácia, ktorú tento zákonník neupravuje, použijú sa pri rozhodovaní primerane ustanovenia relevantných právnych predpisov Slovenskej republiky, ktoré sa pre daný prípad použijú ako východiskové.

Za východiskový predpis v tomto prípade považujeme Občiansky zákonník a ustanovenia týkajúce sa darovania a späťvzatia daru. Ak obdarovaný podmienky darovania nedodržal, môže darca žiadať o vrátenie daru v lehote do 3 rokov, od momentu, kedy si svoje späťvzatie daru mohol uplatniť po prvý raz.

Vzhľadom na to, že majiteľ farmy nesúhlasí so spôsobom, akým je jeho dar využívaný, má právo požadovať vrátenie daru vo fyzickej alebo peňažnej forme. Zároveň sa majiteľovi farmy priznáva právo obmedziť vstup na farmu osobám, ktoré konajú v rozpore s dobrými mravmi alebo v rozpore s účelom daru.

~Koniec prejudiciálneho výkladu pravidiel~

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~