Fórum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Názor

Prajem pekný večer,

rád by som sa vyjadril k celej situácii, ktorá sa deje, už nejaké to obdobie. Rád by som sa podelil o nejaké svoje postrehy a názory, ktoré sa týkajú tejto problematiky.

Začal by som asi tým, že na tomto serveri som začal aktívne hrať niekedy začiatkom tohto roka a všetko bolo v najlepšom poriadku. Boli tu fajn ľudia, s ktorými sa dalo dobre popísať či posrandovať. Nejakú dobu tomu však už tak nie je. Česť výnimkám. Mám tento server naozaj rád, a to je dôvodom, prečo sa vôbec namáham písať tento príspevok.

Jedna z vecí, ktorú som si všimol a nepríde mi úplne nutná je banovanie hráčov za totálne nezmyselné priestupky, ktoré by sa podľa môjho názoru dali riešiť či trestať miernejším spôsobom (napríklad hráč, ktorý už je ako tak zabehnutý v hre na tomto serveri, nejakým omylom či schválne upraví nejaký  zo serverových itemov, by podľa môjho názoru mal obdržať ban maximálne na niekoľko dní, aby mal čas si prečítať pravidlá a nie banovať ho natrvalo). Taktiež pri "obchádzaní mechaniky" by sa to malo skrátiť na základe určitých dôvodov, ak niektorí hráči sú nútení s osobných dôvodov odísť, nie len od hry ale aj od samotného počítača.

Ďalšia vec, ktorá mi príde dosť nespravodlivá je postoj niektorých členov AT ku hráčom. Som toho názoru, že niektorí členovia AT sú nejakým spôsobom zaujatí voči niektorým hráčom a hľadajú všetky možné spôsoby ako im znepríjemniť hranie či udeliť nezmyselný ban, o ktorom som už vyššie písal.

Určite ste si sami všimli, že v poslednej dobe na serveri nahrá tak veľa ľudí aktívne ako tomu bolo kedysi. Hráči sú už otrávení postojom AT a nemajú chuť hrať na tomto serveri. Pamätám si na časy, kedy sme v čase hekate boli na serveri online aj tridsiati, no včera, keď som bol na hekate tak nás bolo online desať. Celkom smutné si myslím.

A posledná vec, ku ktorej by som sa chcel vyjadriť je ban, ktorý bol udelený hráčovi Yamurato. Príde mi dosť neuvážené v akom rozsahu bol tento ban udelený. Presnejšie sa jedná o permaban s možnosťou NoUnban. Tento trest mi príde maximálne prehnaný a to z dôvodu, všetky výmeny IP adresy boli uskutočnené v súkromných konverzáciách, či uzavretých skupinách a nikdy nie priamo na serveri. Yamurato posielal IP adresu servera na vyžiadanie hráčov, sám som jeden z tých, ktorí si popýtali IP adresu, po tom čo som sa dozvedel, že Yamurato dostal permaban a chcel som s ním naďalej hrať. Podotýkam, že ban, kvôli ktorému Yamurato hral na inom serveri bol taktiež maximálne neoprávnený a hlúpy (rovnako zapríčinený osobnými záležitosťami, ktoré som už spomínal vyššie).

Myslím si, že je sa nad čím zamyslieť, nechcem nikomu zle, na nikoho neútočím. Chcem len späť ten Midas, ktorý mám tak rád, s ľuďmi ktorých mám tak rád. Dôvod prečo to píšem sem je ten, že by som bol rád, ak by sa k tomu vyjadrili aj iní hráči. Ďakujem za prečítanie a možnú odozvu.

Mikuu_

Ďakujem za spätnú väzbu, mal by som možno niekoľko doplňujúcich otázok:

Jedna z vecí, ktorú som si všimol a nepríde mi úplne nutná je banovanie hráčov za totálne nezmyselné priestupky, ktoré by sa podľa môjho názoru dali riešiť či trestať miernejším spôsobom (napríklad hráč, ktorý už je ako tak zabehnutý v hre na tomto serveri, nejakým omylom či schválne upraví nejaký  zo serverových itemov, by podľa môjho názoru mal obdržať ban maximálne na niekoľko dní, aby mal čas si prečítať pravidlá a nie banovať ho natrvalo). Taktiež pri "obchádzaní mechaniky" by sa to malo skrátiť na základe určitých dôvodov, ak niektorí hráči sú nútení s osobných dôvodov odísť, nie len od hry ale aj od samotného počítača.

Nie som si úplne istý, či ide o permaban, dám tu výňatok zo sadzobníka trestov, ktorým sa má admin team riadiť - bol by som teda rád, ak by si uviedol konkrétne prípady, aby som sa na to mohol pozrieť (pozn. zo sadzobníka je cenzurovaný určitý príkaz na udelenie banu)

Úprava serverových itemů Ban na 1 den – 20 dnů Záleží na rozsahu a počtu upravení (od opravení na kovadlině až po přídání enchantů nebo spojování více itemů). Upravené itemy zabavte bez jakékoliv náhrady pro hráče.

V tomto případě je potřeba brát do úvahy jak dlouho hráč na serveru hraje. I přesto, že neznalost neomlouvá, pokuste se být k nováčkům shovívaví.

Ďalšia vec, ktorá mi príde dosť nespravodlivá je postoj niektorých členov AT ku hráčom. Som toho názoru, že niektorí členovia AT sú nejakým spôsobom zaujatí voči niektorým hráčom a hľadajú všetky možné spôsoby ako im znepríjemniť hranie či udeliť nezmyselný ban, o ktorom som už vyššie písal.

Bol by som naozaj veľmi veľmi vďačný, ak by si uviedol opäť konkrétne prípady (prípadne aj iní hráči, ak majú tento názor). Nemému dieťaťu ani vlastná mater nerozumie. Chápte zas moju pozíciu, že uplynulé 2 mesiace som na server nemal z určitých osobných dôvodov čas a pokiaľ nebudete hovoriť o konkrétnych ľuďoch nikdy sa nič nezmení. Bol by som rád a očakávam teda konkrétne mená, hoci aj s rizikom konfrontácie, pričom sa to bude brať ako vyjadrenie názoru, nie ako urážka člena admin teamu.

Určite ste si sami všimli, že v poslednej dobe na serveri nahrá tak veľa ľudí aktívne ako tomu bolo kedysi. Hráči sú už otrávení postojom AT a nemajú chuť hrať na tomto serveri. Pamätám si na časy, kedy sme v čase hekate boli na serveri online aj tridsiati, no včera, keď som bol na hekate tak nás bolo online desať. Celkom smutné si myslím.

Úplne s týmto názorom súhlasím a bol by som rád, ak by ste nám dali nápady na konkrétne kroky, ako tento postoj zmeniť.

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~

Ahoj, som rád, že si odpísal.

Nie som si úplne istý, či ide o permaban, dám tu výňatok zo sadzobníka trestov, ktorým sa má admin team riadiť - bol by som teda rád, ak by si uviedol konkrétne prípady, aby som sa na to mohol pozrieť (pozn. zo sadzobníka je cenzurovaný určitý príkaz na udelenie banu)

Napríklad taký vitcz. Keď Wanessi zmenila názov Excalibru na svoj vlastný, tak sa jej vitcz opýtal, že čo to ma znamenať, na čo dostal odpoveď, že nevedela, že sa to nesmie a tak jej ten Excalibur zobral a poznamenal, že meniť serverové itemy je zakázané, no ban nedostala. Ja som nejaký čas na to bol zabanovaný od vitzca, z toho istého dôvodu. Podotýkam, že som nebol v hre nijako upozornený na to, že sa to nesmie a myslím, že som vtedy dostal ban na 14 dní (mohol to byť aj permaban, no to neviem na 100%). Dokonca si ani nespomínam na to, že by som nejakým spôsobom menil item. Príde mi to celkom nefér.

Bol by som naozaj veľmi veľmi vďačný, ak by si uviedol opäť konkrétne prípady (prípadne aj iní hráči, ak majú tento názor). Nemému dieťaťu ani vlastná mater nerozumie. Chápte zas moju pozíciu, že uplynulé 2 mesiace som na server nemal z určitých osobných dôvodov čas a pokiaľ nebudete hovoriť o konkrétnych ľuďoch nikdy sa nič nezmení. Bol by som rád a očakávam teda konkrétne mená, hoci aj s rizikom konfrontácie, pričom sa to bude brať ako vyjadrenie názoru, nie ako urážka člena admin teamu.

Ďalšia vec sa nestala mne ale Yamuratovi, ktorý bohužiaľ nemá prístup na stránku, takže sa vyjadriť nemôže, no ja som bol svedkom v tejto veci. Boli sme raz na hekate a dozor tam robil Seddes. Niekoľko fáz po sebe tam iný hráč AT len tak afkoval aby dostali peniaze, no keď Yamurato išiel stranou za účelom doplnenia HP a napiť sa IRL (čo bola záležitosť možno 20tich sekúnd), bol hneď kicknutý na spawn.

Takisto ako sú slová na čas za 200€, Yamurato odpísal slovo ako druhý, čo viedlo k urážaniu a posmeškom zo strany Seddesa.

Úplne s týmto názorom súhlasím a bol by som rád, ak by ste nám dali nápady na konkrétne kroky, ako tento postoj zmeniť.

Človek, ktorý sa ti snažil pomáhať a dávať návrhy či nápady má teraz permu kvôli totálnej kravine. Celkom sa mi páčilo aj to ako si sa absolútne nevyjadril k tej časti o Yamuratovi. Ale tak čo už narobím.

Mikuu_

Takže nezdá se ti trest, jdeme ho tedy rozebrat-

Trest Wanessi:

Wanessi jsem řešil domluvou z několika důvodů:

1. Viděl jsem ji po dlouhé době na serveru a její nick jsem si ani nepamatoval takže jsem jí nepočítal mezi stálé hráče.
  2. Hned se k přečinu přiznala a omluvila.

Dodatek: pokud se nepletu i pouhé zabavení daného meče bylo od vás považováno za neslýchanou věc.

Tvůj trest:

1. Tvůj nick jsem znal jak z dřívějšího hraní tak za aktuální účet. Takže ty si byl stálý hráč, který pravidla znal.
  2. Narozdíl od Wanessi si se neomluvil a ani si nebyl schopen říct kde si k danému itemu přišel ani kdy (nevím jestli zde byl upraven pouze název nebo i enchanty). Nebylo tedy možno ověřit zda mluvíš pravdu či ne.

Neospravedlnil som sa preto, lebo som na to ani nedostal priestor. Nebol som nijakým spôsobom napomenutý, že sa to nesmie a za svoju neznalosť pravidiel som sa následne ospravedlnil v žiadosti o unban. A čo sa tej hernej aktivity týka, tak Wanessi tam hrala v tej dobe rovnako ako ja. Čo sa zabavenia toho meča týka, tak to sme absolútne neriešili.  Len toľko. 🙂 prajem pekný večer

Ahoj Mikuu_,

prepáč, že odpisujem až dnes, priznávam tvoj topic som si prečítal už včera, ale chcel som nad ním popremýšľať a popremýšľať nad tým, ako sa k veci postaviť.

Trochu ma mrzí, že k situácii sa vyjadruješ len ty, resp. vitcz, keďže toto pokladám za komunitný problém a teda logicky ma mrzí aj to, že komunita sa voči tomu stavia pasívne a očakáva riešenia od nás, resp. odo mňa.

Asi by bolo fajn začať tým, že ti ďakujem za konkrétny opis situácií a aj konkrétne mená. Ako ste si mohli všimnúť od začiatku mesiaca prebiehajú v rámci ateamu masívne zmeny súvisiace s novými ľuďmi na pozíciách, derankoch ale v krajnom prípade aj ukončenie spolupráce. Veríme, že tieto zmeny prinesú tzv. nový vietor na náš server a nebudú sa opakovať už javy, ktoré si tu popísal, napríklad dvojaký meter na taký istý priestupok.

Jednou z vecí, ktoré plánujeme, je zverejniť sadzobník trestov, ktorým sa má ateam za štandardných situácií riadiť, samozrejme je dosť pravdepodobné, že nebude zverejnený celý a admin team bude mať možnosť vystúpiť aj mimo hranice uvedené v sadzobníku. Chceme tým docieliť väčšiu transparentnosť pri udeľovaní banov, ale zároveň na druhú stranu nechceme dať šancu "špekulantom" aby vymýšľali a dostávali sa tak do chronického porušovania pravidiel.

Podpichovanie zo strany člena admin teamu (napríklad o spomínané reakcie) nie je myslím si vhodné ale zhodou okolností sa situácia vyriešila priebežne s existenciou tohto vlákna.

Človek, ktorý sa ti snažil pomáhať a dávať návrhy či nápady má teraz permu kvôli totálnej kravine. Celkom sa mi páčilo aj to ako si sa absolútne nevyjadril k tej časti o Yamuratovi. Ale tak čo už narobím.

Vo veci Yamurata sa nechcem vyjadrovať opakovane, domnievam sa však, že pokiaľ niekto odvedie časť komunity hrať inam, nie je to správny prístup a to aj v prípade tvrdenia, že každý mu písal do PM. Samozrejme je to akási poľahčujúca okolnosť, ale nie je to okolnosť, ktorá by nebola v rozpore s našimi pravidlami. Čiže, skutok sa stal a to sa poprieť nedá - diskutovať sa dá o forme a zavinení.

Rovnako som si však vedomí, že v dôsledku konania určitých členov admin teamu sme sa dostali do situácie, kedy nás časť "nepohodlnej" (to nie je moje označenie, ale je celkom príhodné pre situáciu) komunity opustila či už z dôvodu zabanovania alebo z dôvodu frustrácie z konania admin teamu. Áno, som si toho vedomý, takisto ako som si vedomý druhej strany barikády a názoru, že to, že som začal súčasnú situáciu vôbec riešiť "povedie ku koncu midasu, ktorý je v rozbitom stave".

Vzhľadom na to, že čo všetko sa udialo na serveri je preto pripravovaná amnestia, ešte analyzujeme v akom rozsahu, problémoví sú hlavne niektorí jedinci, ktorí chronicky porušujú pravidlá a chronicky rátajú s tým, že dostanú unban v podobe amnestie.

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~

Ahoj,

Ďalšia vec sa nestala mne ale Yamuratovi, ktorý bohužiaľ nemá prístup na stránku, takže sa vyjadriť nemôže, no ja som bol svedkom v tejto veci. Boli sme raz na hekate a dozor tam robil Seddes. Niekoľko fáz po sebe tam iný hráč AT len tak afkoval aby dostali peniaze, no keď Yamurato išiel stranou za účelom doplnenia HP a napiť sa IRL (čo bola záležitosť možno 20tich sekúnd), bol hneď kicknutý na spawn.

V AT se v tu dobu řešilo afkování za účelem získávání pěnez, aniž by byla takříkajíc přiložena ruka k dílu. Jeden člen AT nemůže vidět vše, ale i ono něco je dobrým základem do budoucna. Pokud tam nějaký takový hráč byl a já ho přehlédl, omlouvám se.

Takisto ako sú slová na čas za 200€, Yamurato odpísal slovo ako druhý, čo viedlo k urážaniu a posmeškom zo strany Seddesa.

Bylo by vhodné doplnit i screeny. Přeci jen, člověk si již nepamatuje všechno. Nicméně si vzpomínám, že jsem se ve smyslu k reakcím "trefoval" i do více lidí, ale dovolil bych si tvrdit, že vždy v přiměřené míře. Pokud to dotyčnému vadilo, vždy se stačilo ozvat a ihned by se s tím přestalo. Je mírně smutné, že se toto vytahuje až po těchto věcech v době, kdy jsou již zamlčené a jakékoliv akuzace je těžké potvrdit či vyvrátit.

S pozdravem,

Seddes

Ahoj Kamzík, som naozaj rád, že si odpísal a vidím, že si rozumný človek a dáš aj na názory iných. Čo sa týka toho, že tu píšeme v takom malom počte, myslím si, že je to zapríčinené práve tým, že hráči sa boja prejaviť svoj názor takto verejne a radšej si ho nechajú pre seba. Som veľmi zvedavý, ako to celé vymyslíš s tými amnestiami a dúfam, že sa veci na serveri čoskoro vrátia do starých koľají a Midas opäť povstane 🙂

Mikuu_