Fórum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Potion stack

12

Bylo by možné umožnit stackování lektvarů, pokud možno i throwable?

S ohledem na McMMO - /alchemy - by to docela pomohlo.

• Google poradil funkční plugin na 1.12:

Souhlasím s tímto nápadem bylo by o dost lepší aby se umožnilo stackování lektvarů.

S ohledem na poznámku (ingame) jestli by se nestakoval i alkohol / jestli to není nežádoucí.

Viz info u pluginy:

-> Nastavení využívá bukkit názvy, takže pokud by se to povolilo jen na splash tak by to nemělo vadit ničemu "SPLASH_POTION".

Rád by som uviedol pár výhod pridania tohto pluginu:

1. Lektrvary by zaberali menej miesta, z vlastnej skúsenosti: pred wipe som mal dedikovaných 40 bední na lektvary.
  2. Možnosť vziať väčšiu výbavu so sebou do Addolanu, kde je hráč obmedzený na veľkosť inventára a enderchestky (nie som si istý, či tam ide aj batoh).

Samozrejme takýto plugin bude mať aj zlý dopad na server:

1. Ak bude povolené stackovanie vrhacích lektvarov, tak to hráči môžu zneužívať:
    1. Ako zbraň proti hráčom a bossom mimo Addolanu, keďže hráč je schopný vyhodiť približne 4 potiony v priebehu sekundy, čo by stačilo s lektvarmi Instant harming II zabiť full HP hráča aj v brnení, keďže potiony to ignorujú. Taktiež Instant health lektvar udeľuje poškodenie undead mobom, čo bude zároveň dopĺňať život hráčovi.
    2. Ako instantný život pomocou Instant health II lektvarov, behom sekuny, takže bude irelevantné mať totem of undying, alebo nejaký zo serverových itemov, ako Archa zmluvy.
  2. Ako bolo skôr spomenuté, môže to rozbiť funkcionalitu nejakých serverových predmetov (lieky, alkohol, vzácne legendárne lektvary).

Podľa tento nápad je podľa mňa realizovateľný, iba keď spomínaný plugin poskytuje nejaké možnosti obmedzenia:

1. Veľkosť stacku na 4 až 8 kusov maximálne
  2. Nastaviť minimálnu odozvu vrhania lektvarov, podobne ako to je pri ender perlách (nedajú sa spamovať)
  3. Alebo alternatívne obmedziť stackovanie iba na obyčajné, nevrhateľné lektvary.

Na záver by som rád dodal, že možnosť stackovať lektvary by odcenilo určite viac hráčov, dokonca aj spomedzi členov AT, avšak prináša to určité riziká, ktoré môžu ovplyvniť server nevhodným spôsobom. Je dosť možné, že @krystalisk plánoval využiť vyššie spomínané výhody takýchto stackov vrhacích lektvarov, tak som sa na túto tému pozrel dosť dopodrobna a rozpísal celkovo výhody ako aj možné nevýhody.

Splash harm 2 dává 8 dmg (4 srdíčka) ->na zabití hráče bez protection stačí 3.

-> Kdyby se mě jednalo o zneužívání, na serveru je povolený mód "Inventory Tweaks", a co vím tak ten switchne potion automaticky pokud se v invu nachází stejný (pochybuji že by tuto funkci nějak měnily, když kvůli ní vznikal).

-> Případně si je dát na quick 1-9 a neudělá se proti tomu nic.

Osobně jsem harm potion ještě ani nevyráběl, protože tu hraju kvůli RPG ne PvP, a healing dává dmg do undead, což jej dělá výrazně efektivnějším.

V případě že by se mělo jednat pouze o nevrhací lektvary (což by mohlo mít problém s "custom" itemy), bylo by fajn upravit zisk XP na McMMO alchemy (default a aktuálně je tvorba vrhacích značný přísun XP).

-> Jinak by to nějak výrazně nepomohlo, protože ti co budou expit by stejně "museli spamovat" bedny nebo to vyhazovat.

Ohledně CD na použití throwable lektvarů jsem klidně pro 1 sec cd, případně 3sec na harming.

• Pořád se jedná o RPG server, a před dungem trávit čas čekáním na možnost použít lektvar se mě zdá zbytečné.

A osobně mě jde o možnosti uskladňování, v případě full stacku nevím jestli by s ním někdo chodil na bosse, přeci jen chvíli se to tvoří a náhodou umřít a přijít o to by nebylo úplně žádané.

Na serveri existuje v konkrétnych dungeonoch možnosť získania lootu v podobe zostackovaných water-bottle. Pokiaľ tieto lahvičky vložíte do Brewing stand a vytvoríte z nich potion, máme stackovateľný potion vo forme, že zostackovaných je 2 až 6 lahvičiek.

K samotnému nápadu - takéto ohromné stackovanie by mohlo spôsobiť, že hráči by to jednoducho zneužívali - čo si budeme hovoriť, je to tak vždy - a robili by zo seba nesmrteľné tety, či už v PVP súbojoch, klanových vojnách, alebo priamo na bossoch.

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~

Stackování je pro možnost uskladnění, pro souboje by se dal cd na použití, klasické stackování po 1 hrozně plní truhly:

• 9 Brew zaplní na jednu várku obyčenou truhlu, při snaze o expení, pochybuji že by někdo využíval míň. Spíš tak 2× tolik -> jedna velká truhla.

Ak vieš že nebudeš používať tie potiony (skladovať max jednu bednu z každého) tak prečo ich skladovať viac než je potreba? zvyšok môžeš vyhádzať, kľudne aj pomocou dispenzera s redstone clockom (ktorý si necháš schváliť) a bude to.

Quote from themightypepper on 11. februára 2019, 19:54

Ak vieš že nebudeš používať tie potiony (skladovať max jednu bednu z každého) tak prečo ich skladovať viac než je potreba? zvyšok môžeš vyhádzať, kľudne aj pomocou dispenzera s redstone clockom (ktorý si necháš schváliť) a bude to.

A; prodej | výměna (co vím tak chest shop, nemá problém s prodáváním stacknutých lektvarů)

• Ne všichni se zajímají o vaření lektvarů ... a ne všichni mají dostatečný lvl například na haste - který se odemkne na lvl 125. Takže je pro je jednodušší to koupit, případně vyměnit za něco co zas potřebuju já.

B; Já je používám, ale tak když vařím jsem raději u toho, hlavně abych nepřišel o XP, a nehraju to stylem uvaří se várka jdu dung. Prostě vařím dokud je matroš, jak není tak jdu na něco dalšího (což nejspíš provozuje většina lidí), kde případně část z toho uvařeného použiju (při dolování primárně night vision, speed, občas insta heal, a jak bude tak i haste).

Edit:

Jako přestože bych byl pro co nějvětší stack,  kdyby byl třeba jen 3 už tak to sníží počet potřebných beden 3×, což by teoreticky mohlo v základu stačit; takových 6 by ale bylo lepší.

Chceš-li snížit počet potřebných beden na skladování, mám pro tebe úžasné řešení... Shulkerboxy... Navíc stacknuté nestackovatelné itemy dělají bordel v RS obvodech

„Diplomat je člověk, který vás pošle do horoucích pekel takovým způsobem, že se na tu cestu dokonce těšíte.“
12