Fórum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

ŽÁDOST o výklad pravidel - Guardianka

Tímto žádám o detailní objasnění pravidel ohledně využívání guardian mobfarmy jiného hráče. Konkrétní příklad: pokud já budu chodit do guardianky hráče Tessiex3, samozřejmě s jejím svolením , bude to porušení pravidel nebo ne?  Pokud vím, tak o tomhle se nikde v pravidlech nepíše. https://midascraft.sk/guardian-mobfarmy/ Není to xpfarma, je to mobtrapka. Naopak se uvádí, že hráč provozující guardianku má povinnost poskytnout loot ostatním. To, jestli si zvolí formu obchodu nebo pustí hráče zabíjet guardians přímo do své guardienky, už podle mě záleží jen na provozovateli. Děkuji za objasnění.

Ahoj,

jelikož se zatím nikdo nevyjádřil, tak to tu trochu popíchnu, aby téma nezaniklo bez povšimnutí.

Hned ze začátku bych ti chtěl vymluvit tvoje slova “Není to xpfarma, je to mobtrapka”. Mobtrapka je pouze druh XP farmy. Nebo snad z Guardianu XP nepadají? Určitě si pamatuješ jak se po wipu řešilo, že naopak z Guardianu padá víc XP, než z jiných mobů a nejde jen o XP. Ty ve své podstatě navrhuješ veřejné Guardianky, aby se ulevilo serveru. Opravdu se uleví? Ze zabíjení Guardianů získáváš XP, peníze (když máš /jobs lovec), expíš sekery, meče, neozbrojenost apod. Proč by tyhle možnosti měly být veřejné?

Já  jsem proti veřejným Guardiankám. Osobně bych se vrátil i na staré poplatky (500k za uvedení do provozu a 100k/měs.). Když to bylo možné platit po wipu kdy nebylo tolik peněz, tak proč by to měl být problém v době, kdy jsou na serveru milionáři...?

DooBoy

Jsem ráda, že to někdo popíchnul 🙂 Už jen vzhledem k tomu, že se to ještě zamotalo tímto novým pravidlem:

Aktualizácia pravidiel: Došlo k aktualizácii pravidla č. 38 na RPG serveri. Nové znenie: “Povolené sú iba XP farmy. Mobtrapky alebo dropfarmy povolené nie sú. Každá XP farma musí byť schválená členom Admin Teamu (Admin, Hl. Admin, Správca alebo Majiteľ) a môže obsahovať maximálne jeden spawner / hráč / rezidencia a to len pre svoje potreby. Verejné XP farmy sú zakázané.

Takže to mám brát tak, že Guardianka je xp farma, nikoliv mobtrapka? A jak se to slučuje s článkem zde https://midascraft.sk/guardian-mobfarmy/, kde se píše: keďže Guardian farma je de facto mobtrapka

Mimochodem dalo by se to vyřešit i jinak. Zvýšit poplatky, ano a ne zcela veřejné guardianky, ale maximální počet hráčů, kteří by do jedné měli přístup. 2 až 5. To je na zvážení. Pořád mi to přijde jako lepší řešení, než aby měl každý hráč postavenou svou.  A taky se teda ptám, vzhledem k výše uvedené aktualizaci pravidel,  můžu si hráč vůbec ještě guardianku postavit? Vážně se v tom ztrácím.

Zamotané to určitě není. Jak jsem už psal, mobtrapka je pouze jeden z druhů XP farmy a Guardianka je jediný případ s vyjímkou za určitých podmínek.

Aktualizace pravidel byla vytvořena pouze z důvodu rozmáhajících se XP farem s více spawnery nebo dropfarmy... To se Guardianek netýká, ale stále platí pravidlo které je v aktualizaci také zmíněné: “Jen pro svoje potřeby, veřejné XP farmy jsou zakázané”.

Děkuji za objasnění. Jako plán do příští pětiletky si dám postavit vlastní guardianku 🙂

V tejto veci bolo dňa 06.11.2019 vydané rozhodnutie o výklade pravidiel, ktoré nájdete tu: https://midascraft.sk/forum/topic/prejudicialny-vyklad-pravidiel-01-2019-guardian-mobtrapky/

Cestu si nájdem, alebo spravím... ~Hannibal~