Skyblock

MidasCraft Skyblock je verejne prístupný Skyblock server MidasCraftu. Už vás nebavia servery, kde dostávate veci bez akejkoľvek námahy, či akejkoľvek práce? V tom prípade vám predstavujeme náš poctivý a slušný Skyblock, kde si prídu na svoje hlavne veľkí architekti! Okrem klasického poctivého ASkyblocku modifikovaného pre potreby nášho serveru u nás nájdete aj systém craftenia vlastných receptov, a stavebnú plochu na jeden ostrov o veľkosti až 380×380 blokov!

Náš server nikdy neobsahoval, neobsahuje a nikdy nebude obsahovať ŽIADNE MINIHRY, ŽIADNE DOLY, ŽIADNE VEREJNÉ XP FARMY ani ŽIADNE ADMIN SHOPY a to najlepšie je, že hra u nás bude VŽDY ZADARMO. Samozrejme, existujú hráči, ktorí radi podporia náš server a tým sa ponúka možnosť [D] DONATORA, alebo [D] DONATORA+. Vopred však upozorňujeme, že nejde o ŽIADNE V.I.P. oprávnenia a oba donačné ranky poskytujú iba kozmetické výhody, ktoré nenarúšajú pravidlo fair-play hry.

Tento server je určený predovšetkým pre slušných a poctivých hráčov, ktorí nepotrebujú zbytočne využívať hacky typu X-ray, Kill-aura a pod., ale zároveň si chcú normálne zahrať, pokecať s fajn komunitou. Na to všetko dohliada skúsený Admin Team, ktorý odfiltruje nielen hackerov, ale aj ľudí, ktorí sa snažia iba kaziť hru ostatným poctivým hráčom.


Na serveri existuje rank systém a je možné sa u nás stretnúť s niekoľkými druhmi prefixov, prinášame vám ich základný prehľad:

[M] – Majiteľ serveru, jeho hlavnou úlohou je dozerať a starať sa o všetky veci týkajúce sa prevádzky serveru, rieši nielen informačné veci, udáva smer serveru, ale v prípade problémov je tým najpovolanejším, na ktorého sa môžu hráči obrátiť. V prípade banu je úplne poslednou inštanciou, na ktorú sa hráči môžu odvolať.
[A] – Administrátor serveru, je druhá najvyššie postavená funkcia na serveri, medzi jeho práva patrí okrem iného aj možnosť udeliť IP ban alebo unban, vyjadruje sa k žiadostiam o unban a jeho slovo má veľmi silnú váhu. Zabezpečuje bežné a normálne fungovanie serveru. Na serveri plní de facto úlohu “policajta”. Má okrem iného právo schvaľovať XP farmy.
[B] – Builder serveru je v podstate staviteľ a architekt, ktorý spolupracuje s celým teamom administrátorov pri vytváraní nových lokácií, nových stavieb a pod. Jeho hlavnou úlohou je stavba, ale v prípade neprítomnosti Administrátora, alebo Majiteľa serveru rozhoduje o veciach súvisiacich so serverom. Má okrem iného právo schvaľovať XP farmy.
[H] – Helper je rank, s ktorým majú hráči asi najčastejší kontakt a jeho úlohou je predovšetkým pomáhať iným hráčom s často kladenými otázkami. Tento rank, bohužiaľ, nemá právo schvaľovať XP farmy, ale je oprávnený privolať príslušného Buildera alebo Administrátora, ktorý tak učiní.
[D+] – Donator+ je najvyšší možný rank, aký môže hráč, bez toho, aby sa stal členom teamu administrátorov, dosiahnuť. Ide o rank, kedy hráč výraznou formou prispel na prevádzku a ďalšie fungovanie serveru a jeho aktivita je oceňovaná predovšetkým zo strany teamu Administrátorov. Ako poďakovanie od členov admin teamu mu bol udelený Rank Donator+ a herné výhody kozmetického charakteru.
[D] – Donator serveru je rank, ktorý upozorňuje ostatných hráčov na to, že dotyčný hráč podporil server a ako poďakovanie od členov Admin Teamu mu bol udelený rank Donator a herné výhody kozmetického charakteru.
[P] – Player alebo Hráč. Je štandardný prefix, ktorý hráč získava po príchode na server a garantuje mu základné práva v zmysle pravidiel.


Po prvom pripojení sa ocitnete na spawne serveru, kde je pre vás k dispozícii niekoľko warpov:

  • /warp Trznica – Teleportuje vás na Trznicu, kde môžete za miestnu menu kupovať rôzne itemy. Ide skôr o výnimočný doplnok pre pravidelných hráčov.
  • /warp Navody – Základný návod na výrobu cobblestone generátora
  • /warp Donating – Informácie o Donatingu pre server

Samozrejme v budúcnosti pridáme aj ďalšie warpy a ďalšie vylepšenia, všetko závisí od potrieb hráčov, ktoré sú u nás na prvom mieste.


Vytvorenie ostrova

Základom hry na serveri je vytvorenie vlastného ostrova! Poskytneme vám preto priestor o rozmeroch 380 x 380 blokov. Samotný ostrov je však veľmi maličký a je len a len na vašej šikovnosti, ako si svoje vzdušné impérium vytvarujete. Ostrov vytvoríte príkazom /island


Výzvy

Prirodzene k naozaj pravej a nefalšovanej hre Skyblocku patria aj výzvy resp. Úlohy. Ich plnením nielenže zvyšujete level svojho ostrova, ale zároveň získavate rôzne materiály, ktoré vám budú užitočné pre ďalšiu hru. Aktuálne výzvy si zobrazíte zadaním príkazu /challenges


Pravidlá

Ako to už býva, na prvom mieste sú pravidlá. Aj náš Skyblock ich má niekoľko. Pred začatím hrania ich doporučujeme si poctivo prečítať. Nájdete ich na tejto stránke.


Ekonomika

Náš Skyblock server nie je napojený na systém obchodovania prostredníctvom peňazí, nakoľko to podľa nás výrazne deformuje čaro skyblocku. Napriek tomu je možné na serveri obchodovať. Hráči totižto za hlasovanie dostávajú Hlasovacie žetóny, ktoré môžu použiť na obchodovanie s obchodníkmi na spawne, v prípade, že im bude chýbať niektorá surovina, alebo môžu obchodovať navzájom medzi sebou a to pomocou príkazu /trade <hráč>. Ide o bezpečný spôsob výmeny itemov medzi sebou.


Hlasovanie za server

Podobne ako ste zvyknutí z nášho RPG & Survivalu, aj na Skyblock serveri sme si pre vás pripravili systém hlasovania za server. Za hlasovanie za náš server na stránke Czech-Craft.eu získate odmenu v podobe 1 Hlasovacieho žetónu. A čo je ešte lepšie, túto odmenu získate aj na RPG & Survival serveri, čiže prakticky jedným hlasom získate až dve odmeny. Za získané hlasovacie žetóny môžete následne u obchodníka získať rôzne itemy, ktoré budete potrebovať na rozvoj vášho impéria.

Link na hlasovanie:

https://czech-craft.eu/vote?id=17365